Отговори
# 1 290
  • Мнения: 71
Смехорана, напълно те разбирам как се чувстваш. На мен ми казаха седмицата след 16.06. и наистина искам времето да мине по-бързо, защото все го мисля и се изнервям допълнително. А ти не се притеснявай - всичко ще е наред!!! Стискам ти палци да бъдеш много спокойна Hug

Cubbit, благодаря ти за допълнителните разяснения- наистина не знаех каква е разликата между епидурална и спинална упойка. Обаче се чудя дали пълната упойка не е по-щадяща за психиката newsm78 Все още имам време да го обмисля и сигурно ще ми дадат право на избор. Иска ми се да няма странични ефекти, но явно не е възможно.

# 1 291
  • Мнения: 3 988
Обаче се чудя дали пълната упойка не е по-щадяща за психиката newsm78


Гала, пълната упойка може и да е по-щадяща за психиката при конизация (Макар че доста лекари твърдят, че пациентите усещат болка понякога, но не си спомнят. Това обаче остава в подсъзнанието. В нашето семейство сме се комбинирали хирург и психолог и темата е доста обсъждана.), но организмът се подлага на ненужни процедури като изкуствено обдишване.

Ако искаш прочети тук какво съм писала за едното вещество от моята анестезия - пропофол (за да спиш). Другите бяха дормикум (за да не си спомняш после) и изофлуран (газ, в който са размесени другите вещества). А тук съм описала как е протекло всичко.

alpha_beta ти е писала, че при нея са ползвали фентанил и диприван. Диприван е търговското име на пропофол. Фентанил е аналгетик. Попитай за тази комбинация. Твое право е да имаш избор. Няма да си спомняш нищо, само един красив сън и няма да си била обдишвана.

Ти си решаваш в крайна сметка, ние можем единствено и само като минали по тоя път да споделим опит и да дадем съвет.

Успех! fingerscrossed

Смехорана, нормално е да се страхуваш. Но няма нужда да е чак толкова, че да умираш.  Wink
Не е кой знае какво. И въпреки това, всички ние сме се страхували и притеснявали преди конизацията - едни повече, други по-малко. Наминавай тук да четеш успокоителните съобщения.  Hug Flowers Four Leaf Clover

# 1 292
  • София
  • Мнения: 250
Cubbit, благодаря ти за подкрепата  Hug
Прочетох и описанието ти за конизацията, не че не ме е страх все още, но поне съм по-информирана. Надявам се да ми сложат онази упойка, с която все едно си заспал. С такава ми правиха биопсията, но не помня как се казваше (пак от страх не запомних)  Embarassed

# 1 293
  • Мнения: 3 695
момичета, не се притеснявайте всичко ще е наред  с конизациото и след това  Peace

p.s. наистина ли ти дават възможност за избор на упойка, на мен не ми дадоха да си избера с каква упойка  Thinking

# 1 294
  • Мнения: 242
Искам да ви попитам дали сте чували за ето това --->  http://www.carrageenan.bg/
ето и още инфо -> http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1156/84/

Lil4о, поздравления за хубавите новини! Simple Smile

Carrageenan е лубрикант за жени. използва се като правиш секс. не е лекарство. производителите твърдят, че спира предаването на Herpes simplex virus (HSV), HPV и HIV.
ето ти официалния сайт: http://oceanusbrands.com/personal-lubricant.php

както и да е, аз предпочитам ваксината.

сори, че пиша само с малки букви на кирилица, имам проблем с клавиатурата.

Мерси мерси ! Дано всичко е наред в понеделник.
Между другото лекарката ми каза(тя нали е към онкологията), че са направили някакво като тест при жени с ЧПВ, които ползвали този гел веднъж дневно в продължение на 1 месец, ако не се лъжа и накрая резултатите им били идеални  Rolling Eyes  Тя каза, че гелът предпазва при полов акт от заразяване с ЧПВ, но просто са решили да го изпробват профилактично. Не знам до колко това наистина е така, но си струва да се пробва. Дори не е и скъпо и не може да ми навреди. 

# 1 295
Здравейте момичета Simple SmileНа 28-ми ми направиха конизацио и всичко мина добре(така каза доктора).Е,резултата от отрязаното парче не беше хубав-"клетки към карцинома ин ситу с гладки ръбове",но всичко са изрязали Simple SmileИнтересува ме понеже знам,че много от вас са минали през същото ,колко време след операцията имахте вагинално течение? При мен все още има,не е кръв,но е странно CryДоктора каза,че ще го има "доста време",но искам да разбера от момичета,които са били в същото положение.Предварително Благодаря Wink

# 1 296
  • София
  • Мнения: 250
m.s.g., разкажи моля те по-подробно за конизациото. Болеше ли те след като се събуди .... всичко, което се сетиш...

# 1 297
  • Мнения: 3 695
m.s.g. , радвам се, че всичко е ок
при мен имаше течение около месец , мисля, че след първия цикъл вече нямаше нищо  Peace

# 1 298
  • Мнения: 328
И на мен ми предстои конизация при д-р Славчев.След нея ли се поставя диагнозата "карцином ин ситу" или след биопсията?

# 1 299
m.s.g., разкажи моля те по-подробно за конизациото. Болеше ли те след като се събуди .... всичко, което се сетиш...
Конизациото НЕ е нищо страшно.При мен беше със спинална упойка и присъствах на операцията GrinningВсичко мина за 40 мин. и след това ме върнаха в отделението.Единственото неприятно усещане в интерес на истината беше слагането и махането на катетъра WinkБолка - никаква ,нито по време, нито след операцията Simple SmileИзписаха ме на 3-тия ден след нея и засега нямам никакъв проблем WinkЕ , има едно неприятно течение,но това е нормално. В болницата лежах от обяд(тогава беше операцията) до сутринта на другия ден,защото ми казаха,че не трябва да ставам. Заради упойката било,защото предизвиквала главоболие,ако не се лежи известно време.На другата сутрин станах да се разходя и.......оттогава не съм седнала LaughingНяма болка и кофти усещане,само 5-6  дни ставах и сядах по-внимателно,защото ми беше притеснено да не ми стане  нещо LaughingТака,че - конизациото е абсолютно безболезнена операция. Ако и на теб ти предстои - не се притеснявай за нищо.Всичко ще мине ОК!

# 1 300
m.s.g. , радвам се, че всичко е ок
при мен имаше течение около месец , мисля, че след първия цикъл вече нямаше нищо  Peace
Благодаря за бързия отговор WinkЦикъла го чакам на 12-ти така,че остава още малко Grinning Неприятно е ,но това е положението.Важното е след месец и половина цитонамазката да е добра WinkТогава всички неприятни усещания ще изчезнат.

# 1 301
И на мен ми предстои конизация при д-р Славчев.След нея ли се поставя диагнозата "карцином ин ситу" или след биопсията?
При мен това беше резултата от цитологията от отрязаното парче CryНадявам се всичко да е ОК занапред Simple SmileЗа конизациото не се притеснявай - много бърза,лека и най-важното БЕЗБОЛЕЗНЕНА манипулация Grinning

# 1 302
  • Мнения: 3 988
И на мен ми предстои конизация при д-р Славчев.След нея ли се поставя диагнозата "карцином ин ситу" или след биопсията?

След всяка операция се прави хистологичнo изследване на изрязаната тъкан, което се нарича биопсия. Чрез него се определя по-точно степенна, в която за засегнати клетките.
С две думи, въпросът, който задаваш е малко некоректен. Биопсията се прави (в този случай) след конизацията.

Биопсия може да се направи и преди конизацията. При мен беше така. Откъснаха малко парченце с атипични клетки от шийката на матката. Разбира се направиха биопсия и след операцията. Това е много важно, за да се види дали ръбовете на изрязания материал (тъканта) са свободни или чисти. Това означава да няма срязани клетки по средата. Ако е така, има основание да се твърди, че атипичните или туморните клетки са напълно изрязани.

Не се притеснявай. Всичко ще е наред.  Grinning

При мен това беше резултата от цитологията от отрязаното парче...
...конизациото...

При цитологията парчета не се режат. Материалът за цитологично изследване се взима с памучни шпатули или малки четчици (четчиците са предпочитани през последните години) от лигавицата на маточната шийка, после биват оцветени и изследвани под микроскоп.

Правилно е конизация (женски род), от там членувано - конизацията.

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 18:09 от cubbit

# 1 303
Допуснах грешка Embarassedне цитология , а хистология имах впредвид Sunglasses

# 1 304
За да ме разберете правилно ще обясня пак и ще се постарая да не допускам неволни грешки . Направиха ми конизациЯ и резултата от хистологията,който е взет от изрязания конус от шийката на матката показа "карцинома ин ситу с глатки резекционни ръбове".

Общи условия

Активация на акаунт