Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Само да допьлня...
Ако една лигавица постоянно бьде манипулирана чреz бодене,люЩене и тн...рано или кьсно тя обраzува раничка,а може и zлокачествено раzвитие да придобие.Затова не е хубаво да се прекалява с много чести прегледи zа "профилактика".


Christian, според мен нещо друго са ти правили, щом си викал "Ох!  Mr. Green много ми е забавно мъж да ми обяснява какво се усеща при преглед, при контракци и т.н.  Laughing

Нали се взема се с клечка, подобна на тази за уши, не боде, не боли, нищо не се усеща, памук е все пак ...

# 16
  • Мнения: 656
Добре Кристияне,
Сподели какво според теб и според твоя приятел специалист трябва да включва ежегодния профилактичен преглед и допълнителните прегледи (цитонамазки, мамографии/ехографии и т.н.) на какво време да се правят.
Обмяната на информация винаги е добре дошла.

# 17
  • Мнения: 4 150
Танина...zа сравнението с устната лигавица....
Всеки ден ли си полzваШ устата?ЯдеШ твьрди неЩа,кори,може и орехи да чупиШ,оросяването е други,други са енzимите и тн....
Там долу какво слагаШ zа преработка всеки ден?Ама всеки и то по много пьти на ден.НиЩо.Най много неЩо меко или течно,неостро,не метално...
Не може да става сравнение.Това е репродуктивен орган и се паzи биологично zаложено дьлбоко zаврян.

А това след раждането....хм...ами както виждаШ лекарските среди ги zнаят теzи малки подробности,както и някои други неЩа и zатова не го вzимат "насериоzно" с пациентките.
Редовни профилактични прегледи ми zву4и по добре от период с календарна дата. Peace

Верити,добре,добре...ниЩо не фантаzирам.Не сьм и гинеколог,спокойно. Laughing

Никол,какви клечки с памук сьнуваШ? Shocked

Кронки,
Споделям неговото мнение,не мое.
Според него..Нераждала жена до 25 ведньж на 3 години цитонамаzка.Раждала след 30 поне ведньж на 2 години.С много инфекции и тн...на година ведньж.
Мамография само след стриктна фамилна анамнеzа и присьстваЩ ген(крьвна проба).По желание винаги когато иска пациента.При неясни "топчета" всичко друго преди мамография.

# 18
  • Мнения: 46 520
... Никол,какви клечки с памук сьнуваШ? Shocked ...

С подобни се прави, само, че по-дълги  newsm78

# 19
  • Мнения: 4 150
Момичета Ще бягам,преди да сте ме иzяли с думи..Споделих каквото можах.
Желая ви цял живот да виждате само ПАП 1 или 2 и ниЩо пове4е.С каквито и профилактики да го откривате.  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 656
Кристияне, приемам това за цитонамзката - ако се направи качествено, тя би следвало добре да поостърже лигавицата, за да събере необходимите клетки.
За мамологичните прегледи - също;
Трябва ли редовния профилактичен гинекологичен преглед да включва ехограф, или и него да причислим към "ако не е нужно става вредно"?

А ти като (не знам какъв) специалст сподели и какви други доктори е добре да се посещават през определен период на време.

# 21
  • Мнения: 46 520
Christian, никой не те яде.
Ето, на мен само с такава клечка са ми правили  Rolling Eyes възможно е в чужбина да ползват друго и от там да идва разминаването.
 

# 22
  • Мнения: 598
А това след раждането....хм...ами както виждаШ лекарските среди ги zнаят теzи малки подробности,както и някои други неЩа и zатова не го вzимат "насериоzно" с пациентките.

Нещо не ме разбра май. Кое не взимат "насериозно". След изцепката му, че нищо ми няма и това е някаква раничка, която трябва да се гори, и след това два часа се блещи на резултата от цитонамазката - 3Б, с мнение "да се биопсира", и последва хистеректомия? Това ли не взимал насериозно? Какви са тия малки подробности, които се знаят в лекарските среди? Че има доста некадърни гинеколози ли, или подробността, че промените на клетките не могат да се видят с просто око, а трябва да се направи изследване, което много често докторите прескачат и казват "всичко е ок"?

Иска ми се да ви разкажа и за една жена на 29, с две деца, едното на осем, а другото на пет, която е раждала секцио, и след двата пъти е ходила на преглед при гинеколжката си, много известната в Бургас - д-р Калчева. И тя какво мислите и е казвала когато е ходила на прегледи "Всичко си ти е наред"  и едни път не се сетила да и направи цитонамазка. И така до петата година след раждането, когато казала "Тук нещо май не е наред, дай да ти направим цитонамазка" ... но е било твърде късно вече  #2gunfire, резултата от цитото излязал РАР V и от там се почва операция след операция, химиотерапии ... и сега да ви кажа даже ме е страх да й звънна на телефона, за да не ми кажат, че вече не е жива Sad.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 16:56 от Танина

# 23
  • Мнения: 928
Christian, никой не те яде.
Ето, на мен само с такава клечка са ми правили  Rolling Eyes възможно е в чужбина да ползват друго и от там да идва разминаването.

Явно отдавна не си си правила цитонамазка. С такава клечка, която описваш, се прави микробиологично изследване, а за цито се използват четчици  Peace

# 24
  • Мнения: 46 520
Явно отдавна не си си правила цитонамазка. С такава клечка, която описваш, се прави микробиологично изследване, а за цито се използват четчици  Peace


На 16.01.2007 г. си взех резултата Rolling Eyes не е толкова отдавна, 2 месеца нещо ...


Картинката я взех от статия за Цитонамазката, не за микробиологично изследване.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 521
И аз искам да се изкажа, че тия клечки с памук за взимане на проба за цитонамазка са отживяла технология, защото с тях не се взема качествена проба и съответно голям процент грешни лъжливи "хубави резултати" се получават.
Напоследък се използват четчици, които изглеждат точно като умалено копие на четка за измиване на шишета. Ако усещаш или леко те наболява при вземане на секрета с тази четчица е нормално и е признак, че правилно се взимат клетки. Даже леко зацапване след манипулацията и леки контракции пак е нормално.
Момичета, съветвам ви да питате гинеколога който ви взима секрета има ли такава четчица. Ако няма - то значи пести стотинки за сметка на вашия живот!

# 26
  • Мнения: 46 520
И аз искам да се изкажа, че тия клечки с памук за взимане на проба за цитонамазка са отживяла технология, защото с тях не се взема качествена проба и съответно голям процент грешни лъжливи "хубави резултати" се получават ...

Догодина ще искам четчица  Rolling Eyes въпреки, че така, както го описваш  newsm43 добре съм си била с клечката  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 753
Много добра рема, моля заковете я!
Много добре е дадена инфорамцията! Благодаря!
За ваксината, новата, даже ходих на семинар, но: тя е гарантираща само за девойки, който до момента не са имали полов контакт....

# 28
  • Мнения: 4 700
може памука да е отживелица, но е по добре с памук отколкото да ходи6 на 3 години. 4е zа три години може6 да си умре6 от рака. Аz zнам много пове4е слу4аи с рак и химео, които не са ходили по 3 години на профилактика, а не zнам zа нито един такъв слу4аи, когато профилактика е правена всяка година. За това - Моми4ета, ходете редовно на преглед

# 29
  • Мнения: 303
Добре,цитонамазката си я правим редовно-със или без направление,но за профилактичния преглед на гърдите не ми е мн.ясна процедурата-уж гинеколог трябвало да те опипа,а тя ми казва,ч е не са занимава с това,а личния лекар ми каза:Трябва да ти дам направление за хирург,а той-за мамолог.И тр. да пиша,че имаш някакви болки в гърдите.Обаче не ми е ясно-трябва ли да се прави снимка на гърдите или става само с опипване?Питам,защото аз по друг повод си правя по 4-5 рентгенови снимки годишно и не желая да се облъчвам допълнително?
А знам,че всяка жена може и сама да се преглежда за образования в гърдите,но смятам,че е по-уместно това да се прави от лекар.

Общи условия

Активация на акаунт