Отговори
# 465
  • Мнения: 3 069
Благодаря ти Господи! Praynig мислех, че не са ми взели както трябва намазка с един памучен тампон...

Не искам да се притесняваш но цитоназка се взима само с четчица с много твърд косъм.Иначе не се знае дали ще покаже реален резултат.

# 466
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
Благодаря ти Господи! Praynig мислех, че не са ми взели както трябва намазка с един памучен тампон...

Не искам да се притесняваш но цитоназка се взима само с четчица с много твърд косъм.Иначе не се знае дали ще покаже реален резултат.
Ма... му, пак са ме пецакали! Sick Аз уж четох във форума ooooh!, но трябваше да й кажа на д-р Евтимова /Токуда/ да си свърши добре работата.

# 467
  • Мнения: 3 069
tomata i eli,
Не се притеснявай толкова много.
Не знаех, че си била в Токуда.Много суперлативи за тази болница изчетох и направо не мога да повярвам, че нямат средства да си подсигурят четки за цито.С памук се взема секрет за микробиология, а четката сваля малко количество клетки от шийката които изследват.
Миналата година когато ходих при д-т Кърлов на контролен преглед той ми каза, че вече поръчват твърди четки за да няма разминаване в резултатите.А той е шеф на онко-гинекологията в Раковата болница и там са много мизерни условията ама се поръчват качествени материали.
От Токуда да вземат да се засрамят, че ми иде да ги #2gunfire

# 468
  • Мнения: 2 757
В Дания цитонамазка се прави веднъж на 3 години - според тях по-често не е наложително newsm78

# 469
  • Мнения: 4 392
В Дания цитонамазка се прави веднъж на 3 години - според тях по-често не е наложително newsm78
Умни хора са датчаните! Peace

# 470
  • Мнения: 3 069
В Дания цитонамазка се прави веднъж на 3 години - според тях по-често не е наложително newsm78

Ако бях чакала 3 години досега нямаше да ме има...
Нистина са "много добре" със здравеопазването май!

# 471
  • Мнения: 884
В Дания цитонамазка се прави веднъж на 3 години - според тях по-често не е наложително newsm78
И тук е така  с английската ЗК. На частно се препоръчва по-начесто.

 И не,не е за да ти вземат парите!  Laughing

# 472
  • Мнения: 3 069
В Дания цитонамазка се прави веднъж на 3 години - според тях по-често не е наложително newsm78
И тук е така  с английската ЗК. На частно се препоръчва по-начесто.

 И не,не е за да ти вземат парите!  Laughing

Защо на частно се препоръчва а от здравната каса не?
Има разминаване!

# 473
  • Мнения: 4 392
В Дания цитонамазка се прави веднъж на 3 години - според тях по-често не е наложително newsm78
И тук е така  с английската ЗК. На частно се препоръчва по-начесто.

 И не,не е за да ти вземат парите!  Laughing

Защо на частно се препоръчва а от здравната каса не?
Има разминаване!
Въпрос на интерпретация. Laughing

# 474
  • Мнения: 884

Защо на частно се препоръчва а от здравната каса не?
Има разминаване!

Предполагам ,за да пестят пари.
 Но  всеки знае с каква скорост може да се развие едно злокачествено образ.,колко бързо от ПАП1 се стига до ПАП4 и т.н. и т.н. Така че 3 години между 2 цитонамазки си е руска рулетка!
Днес погребаха близка , рак на матката.Предполагам много са и ,,помогнали,, редовните 3 годишни тестове!
Всяка жена  сама решава дали да чака на ЗК или да вложи минимални средства за наблюдение на  собственото си здраве!  Peace

# 475
  • Мнения: 3 069
Дааа, и аз мисля, че става дума за пари.Навсякъде по света е така...са съжаление!

macoball ,  за съжаление много жени не знаят колко бързо може да се развие болеста или си мислят, че на тях не може да им се случи нищо.Нали затова решихме да пуснем тази тема в здравния...но има много хора в БГ които нямат достъп до здравна информация.
Моите съболезнования за твоята близка!

# 476
  • Мнения: 252
Днес ходих на профилактичен преглед и се оказа, че имам раничка на шийката и то голяма, както се изрази доктора. Взе ми цитонамаска, но резултатите ще излязат след седмица. каза, че при всички положения, ще се наложи да ми се обори с лазер или ток, разбира се ако не се окаже прекалено лош резултата.

# 477
Е, аз пък си направих цитонамаска при докторката от ЖК. Резултата беше пап 2.До тук добре. При " частния " ми доктор обаче пап се оказа 3 ?/взе го по мое настояване/, и сега трябва да ходя при още някой си дето се занимавал точно със това. Чудя се понякога дали изобщо резултатите са верни и дали няма нещо комерсиално в цялата работа ??? newsm78
Е, нямам избор ще ходя...... просто ми е гадно

# 478
  • Мнения: 884
Мармашутка, по принцип би трябвало още първата проба да се провери в 2 различни лаборатории,за да се избегне грешка.Ако има разминаване се взема нова проба. Естествено ,това не се прави или го правят на много малко места.Това го научих в болницата ,в която ме лекуваха,но тя е ,,посветена'' на   женското здраве (така да се каже),само с това се занимават. След като там проверяват 2 пъти явно  е срещано явление резултатите да не са много ясни винаги. Не мисля ,че ще те лъжат за  такъв резултат ,заради парите. Ако доктора ти така е преценил,направи си пак. Аз бих се замислила ,ако каже ,че нямаш нужда от друга !  Simple Smile

емоли,благодаря ти!

# 479
  • Мнения: 2 908
Преди  раждането имах ПАП 2,бях го туширала 2 пъти със Солкожил,не съм ходила след раждането-трябва да отида,че лошо...

Общи условия

Активация на акаунт