Има ли майки, които отказват ваксините???

  • 6 533
  • 120
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 761
Аз понеже живея и пи6а от Западна Европа и най-ве4е се интересувам,съм наясно.Ако не за другите поне за себе си.

# 106
  • Мнения: 3 146
Значи Вашето дете не е ваксинирано изобщо, така ли?

# 107
  • Мнения: 687
"Интересен е фактът, че в слабо развитите държави в Африка и Азия най-честата причина за детската смъртност са инфекциозни заболявания, които могат да бъдат предотвратени чрез ваксиниране!" http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=58

ето и смъртонстта по причини
http://www.zdrave.net/document/institute/health_statistics/healt … nost_Prichini.pdf

Бих казала, че и затова нямате информация, или поне се оставяте да бъдете манипулирана. В слабо развитите държави причната е НЕДОХРАНВАНЕ И ЛОШИ УСЛОВИЯ НА ЖИВОТ!

Лошите условия на живот включват лошо здравно обслужване и липса на въпросните имунизации! Мисля, че заедно с Omega вече се заяждате с gergandi и се хващате за всяка нейна думичка. А пък в същото време и вие ги пишете малко "шест за пет" - колкото вашата дума да е последна. Спорът стана безсмислен - вече всички приемливи аргументи и на двете страни са изтъкнати, а оттук нататък само се джафкате.

BTW, "Задължително трабва де има ваксинация!" е мнение на gergandi, а не напътствие. Напътствие може да се нарече това твое мнение:
 

.....Нека поне ние във форума да бъдем толерантни, а не като управниците ни с техните закони, и позволим на всеки да си има мнение, без да го дискредитираме. Това последното не е насочено към вас,  макар че  като ви гледам и вие натам биете.....

# 108
  • Мнения: 2 761
За съжаление има 3 дози като бебе,поради слабата ми информираност по въпросите с ваксините.После няма никакви.Но познавам и др. по-ококорени родители,които не са ваксинирали досега.Децата им ходят и на ясла, и ДГ.

jas.min,ама как 6те им липсват ваксини,4е нали първо на тях ги изпробват?Ло6ите им условия на живот и ло6о здравеопазване ги поддържат изкуствено,но това е друга тема.Не се заяждам,ама приканвам към малко мисъл!

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 20:22 от Omega

# 109
  • Мнения: 687
....
jas.min,ама как 6те им липсват ваксини,4е нали първо на тях ги изпробват?Ло6ите им условия на живот и ло6о здравеопазване ги поддържат изкуствено,но това е друга тема.Не се заяждам,ама приканвам към малко мисъл!

Има разлика между изпробване на ваксини върху отделни индивиди от една страна и от друга - систематични имунизации на мнозинството от населението, в продължение на няколко поколения.

# 110
  • Мнения: 4 150
Хайде и тук се е zаформил спор zа ваксините... Shocked
Вижте,има и нова тема zа "коклюШ в яслата".Ваксинирани деца.

По темата да се zапиШа.И двамата с жена ми сме лекари,които не ваксинираме децата си,нито себе си.Като деца имаме по някоя ваксина,но толкова.От пове4е от 40 години нямам ваксина.Нито Ще поzволя някой да наложи подобна гавра на децата ми или жена ми. Peace

# 111
  • Мнения: 3 146
Оттеглям се от спора, наистина няма смисъл. Приятен празник. Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 44 318
Сикрет,смъртоносни болести няма-не се поддавай на вну6ения!

а това изказване...думи нямам....как би го обяснила на хората, чиито роднини са починали в следствие на такава болест...знам, че има теории, че и спин няма такава болест, че и рак няма и т.н....ама хората си умират...айде стига глупости...като ти се разболее детето му даваш лекарсктава нали, а не му викаш я стига си внушава, че си болно...надявам се да не ти се налага да си промениш мнението и да продължиш да си вярваш така сладко и приятно, че смъртоносни болести няма....а навремето нали знаеш, че и от грип са умирали дори хората....и наистина да ви кажа от последните 2 страници прочетени, тези, които сте против ваксините сте много по- нетолерантни, нападателни и заядливи от тези, които смятат, че ваксините са нужно и задължително нещо....

# 113
  • Мнения: 2 761
Аааа,на никой ни6то няма да обяснявам.Всеки да си търси инфо,ако го интерва Laughing.Ама то от грип и днес се умира.Помисли си само за пти4ия...опасна работа! ooooh!

# 114
  • Мнения: 341
Сикрет,смъртоносни болести няма-не се поддавай на вну6ения!

а това изказване...думи нямам....как би го обяснила на хората, чиито роднини са починали в следствие на такава болест...знам, че има теории, че и спин няма такава болест, че и рак няма и т.н....ама хората си умират...айде стига глупости...като ти се разболее детето му даваш лекарсктава нали, а не му викаш я стига си внушава, че си болно...надявам се да не ти се налага да си промениш мнението и да продължиш да си вярваш така сладко и приятно, че смъртоносни болести няма....а навремето нали знаеш, че и от грип са умирали дори хората....и наистина да ви кажа от последните 2 страници прочетени, тези, които сте против ваксините сте много по- нетолерантни, нападателни и заядливи от тези, които смятат, че ваксините са нужно и задължително нещо....

А вие как бихте обяснили на родителите на деца (които не са били болни преди) и след имунизацията заболяват от менингонецефалит, ДЦП, цитомегалоспория...  или което и да друго инвалидизаращо заболяване със сложно латинско име..., за което докторите само ще повдигнат рамене и ще ви го съобщят..?  Мислите ли, че обяснението за това колко ползата надвишава вредата, ще има значение??? За такива родители тя не е 2% или 5%.(каквото говорят стаистиките) .. а 100000000%!!!

И защо след като тези болести, които поне по твърдението на медиците се лекуват, е необходимо да подложим децата на този риск? Имате ли идея колко са заболелите които не оцеляват, спрямо тези с последици от ваксините (социално или физически)?

А дали имате идея защо съществува  тази нетолерантност и агресия, която  ви притеснява? Нека ви подскажа - защото има насилие и дискриминация на инакомислещите! Ако нещата стигнат до там всеки да упражнява свободно правото си на избор, никой няма да има пртенции. Вие се ваксинирайте, а ние - няма... и ще си живеем мирно и тихо.

# 115
  • София
  • Мнения: 44 318
ето за това говоря - веднага бълнахте нападки. да ще си ваксинирам детето и да достатъчно добре и спокойно приемам решението на тези, които няма да го правят, както писах по-напред в темата.
И четете ако обичате за какво се отнася поста ми. Свързано е само и единствено с даденото в цитата изречение. Такова заключение, че смъртоносни болести няма и това е внушение е доста крайно и не може да се налага така категорично. Всеки да вярва в каквото си иска, коя е тя да каже има или няма такива, при положение, че хора УМИРАТ ОТ БОЛЕСТИ.
Колкото до заболяванията в следствие на ваксини - нищо не съм отрекла, риск съществува, просто всеки трябва да прецени кой от двата риска иска да поеме за детето си. Тъй че, аз няма какво и защо да обяснявам на никого - не нлагам на никой личното си мнение, само го изказвам и то в рамките на добрия тон за разлика от вас. Това е тема търсеща мнения, а не целяща война....

# 116
  • София
  • Мнения: 1 350
Никога не съм си и помисляла да ги отказвам. Виж ако има въриант да се заменят с по-добри- да, но да ги откажа- не бих рискувала.

абсолютно.

# 117
  • Мнения: 341
ето за това говоря - веднага бълнахте нападки. да ще си ваксинирам детето и да достатъчно добре и спокойно приемам решението на тези, които няма да го правят, както писах по-напред в темата.
И четете ако обичате за какво се отнася поста ми. Свързано е само и единствено с даденото в цитата изречение. Такова заключение, че смъртоносни болести няма и това е внушение е доста крайно и не може да се налага така категорично. Всеки да вярва в каквото си иска, коя е тя да каже има или няма такива, при положение, че хора УМИРАТ ОТ БОЛЕСТИ.
Колкото до заболяванията в следствие на ваксини - нищо не съм отрекла, риск съществува, просто всеки трябва да прецени кой от двата риска иска да поеме за детето си. Тъй че, аз няма какво и защо да обяснявам на никого - не нлагам на никой личното си мнение, само го изказвам и то в рамките на добрия тон за разлика от вас. Това е тема търсеща мнения, а не целяща война....

Защо си мислите, че някой иска нещо от вас? Точно в моето мнение ли откривате агресия, или това е ваша проекция? Моля - прочете го още веднъж.
Не искам да обидя никого, нито да проповядвам някаква кауза, просто се боря за правото си на избор! Не съм стигнала до този избор леко - пътят ми като майка никак не беше лесен точно заради тваксините, въпреки че комисиите ми спестиха нещичко... . И макар че вече е късно - детето ми е ваксинирано с повечето ваксини, а последици има, и това е причината да се оптвам да му ги спестя, доколкото мога.
Весел празник!

Последна редакция: нд, 08 апр 2007, 00:03 от I.

# 118
  • Мнения: 2 761
Ей,"коя е тя"?
bubu_to,ни6то не налагам,не отри4ам 4е хората умират от болести..смъртоносни там...дето не се лекуват..Или по-то4но не искат да ги лекуват.И насила ги разболяват....Ама по ми се иска от старост да умират...
Ама нали си недоспала кривотия,какво да си говорим пове4е? Stop

# 119
  • София
  • Мнения: 44 318
Сикрет,смъртоносни болести няма-не се поддавай на вну6ения!

а това изказване...думи нямам....как би го обяснила на хората, чиито роднини са починали в следствие на такава болест...знам, че има теории, че и спин няма такава болест, че и рак няма и т.н....ама хората си умират...айде стига глупости...като ти се разболее детето му даваш лекарсктава нали, а не му викаш я стига си внушава, че си болно...надявам се да не ти се налага да си промениш мнението и да продължиш да си вярваш така сладко и приятно, че смъртоносни болести няма....а навремето нали знаеш, че и от грип са умирали дори хората....и наистина да ви кажа от последните 2 страници прочетени, тези, които сте против ваксините сте много по- нетолерантни, нападателни и заядливи от тези, които смятат, че ваксините са нужно и задължително нещо....

А вие как бихте обяснили на родителите на деца (които не са били болни преди) и след имунизацията заболяват от менингонецефалит, ДЦП, цитомегалоспория... 

например заради това първо изречение....съжалявам, че на вас се е случило да има последици от ваксините, както и на всички останали попадащи в този "процент", съжалявам и за всички др деца, които не са били ваксинирани по някакви причини и за тях пък това е било фатално, искренно се моля и надявам все по-малко да са изобщо случаите на заболели и загинали деца от болести и именно затова такива спорове ми се виждат абсурдни и грозни - все пак всеки иска детето му да е здраво и избира най-добрия начин според него това да се случва...но не е нужно това да става причина за нападки и враждебно отношение и налагане на собствено мнение...

Омега - дали е въпрос на желание или възможност лечението е отделен въпрос...за простолюдието си остават смъртоносни.
Останалата част от поста ти просто го прескачам...не целя обиди и нападки на лична основа...

Може да не обръщате внимание на поста ми...и без това повече няма да се включвам в темата...

Весел празник и на вас и на всички дечица най-вече здраве...


Общи условия

Активация на акаунт