на 20 дена с обрив по дупето

  • 1 271
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз да ви препоръчам кремче против подсичане - "Павлодерм" - около 2-3 лева е, но е много ефикасен  Peace

И аз съм много доволна от този крем. Подсичала се е до кръв, но за 2-3 дена с това кремче минаваше като да не е било. С първото ми дете също имах подобни проблеми и ни правиха някакъв крем по поръчка в аптека- много приличаше на Павлодерма. НО- има няколко варианта на този крем. При мен най- ефикасен се оказа този в жълтата опаковка (и самия крем е жълт). От белия не съм доволна.

# 16
  • Мнения: 1 294
И ние като вас бяхме първия месец с много упорит обрив.Ето какво ни спасява нас:
Измивай дупето на бебчо само с вода на всяка смяна на памперса.Подсушавай добре дупето и гънките и мажи с олио или лосион.Оставяй детето възможно най-дълго време без памперс за да му диша кожичката, поне докато сте с проблем.Памперсите ги сменяй през 3 часа.
Ако все пак се получи обрив(което малко вероятно при добра хигиена), мажи с Пиоктанин 1%
Всичко това приложено върху щерка ми й спасява дупето от обрив вече 7 месеца.Е, имахме една издънка, но тогава тя беше подрискана.

# 17
  • Мнения: 4 447
Смени Памперсите и мажи яко с Бочко!
 Peace

# 18
  • Мнения: 2 242
ползвам памперс 2,а мокрите кърпи ги спрях.гледам да не го държа и наакан.това за витамин а е интересно.посъветваха ме и с хума да мажа.какво ще кажете newsm78

Някои деца правят алергия към алоето, което се съдържа в пелените "Памперс" - пробвай да ги смениш.
да, имаме такива познати Peace новороденото им бебче се изриваше от алое-то и махнаха Памперс

# 19
И нас ни изписаха от болницата с ужасни ранички по дупето, но педито ни изписа едно кремче, приготвено от Витамин А, вазелин, ланолин, може да има и други съставки, не съм сигурна, но е много ефикасно, още го ползваме, сега сме на 4.5 м, препоръчвам го!

# 20
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ние в такъв случай се мажем с Пиоктанин(лилаво багрило е и цапа,но пък е ефикасно)и над него Универтан два пъти дневно за 4-5 дни.Иначе използвам Бочко и Павлодерм.Много съм доволна.

# 21
  • Мнения: 209
редуваш Гентамицин с Нистатин!и след като позавехнат пудра Бебино за ежедневна употреба!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт