Висше образование и студенти в БЕЛГИЯ - тема 2

  • 23 652
  • 486
  •   4
Отговори
# 480
  • Пловдив
  • Мнения: 165
Писмата идват по пощата, но също така всеки може да провери он-лайн в myminfin

# 481
  • София
  • Мнения: 5 729
Добре че обърнахте внимание.

# 482
  • софия
  • Мнения: 33 335
Оххх, сега звънях в НАП. Попаднах на случаен. Според него трябвало тук да се подаде данъчна декларация и нищо да не се декларира в Белгия.

# 483
  • София
  • Мнения: 5 729
Звънче, в профила на моят младеж има две декларации. В едната няма суми за деклариране и е от миналата година, а в другата има малка сума под формата на възнаграждения за нея не се дължат данъци. Под двете има бутон, натиснахме пуснахме и готово. Само актуализира профила си.  В НАП не съм звъняла.

# 484
  • Бургас
  • Мнения: 124
Звънче, в профила на моят младеж има две декларации. В едната няма суми за деклариране и е от миналата година, а в другата има малка сума под формата на възнаграждения за нея не се дължат данъци. Под двете има бутон, натиснахме пуснахме и готово. Само актуализира профила си.  В НАП не съм звъняла.

Профила в myminfin ли имате предвид?

# 485
  • софия
  • Мнения: 33 335
Звънче, в профила на моят младеж има две декларации. В едната няма суми за деклариране и е от миналата година, а в другата има малка сума под формата на възнаграждения за нея не се дължат данъци. Под двете има бутон, натиснахме пуснахме и готово. Само актуализира профила си.  В НАП не съм звъняла.
В профила на НАП или този в myminfin?

Щото неориентираният (според мен) служител ми обясни, че много съм се била объркала с това
Звънче,
по спомени, има регламент за избягване на двойно данъчно облагане.
И ако живееш в една държава над 0,5 г, т.е. мин 183 дни, декларираш всички доходи (от различни държаваи) и плащаш всички данъци в тази държава. Предполагам, че живеенето се брои от първа адресна регистрация в държавата.
и то не било важало. Толкова беше "компетентен", че първо ме пращаше за пълномощно, за да съм питала от нейно име (5 пъти обясних, че тя си има ПИК и КЕП) и накрая ми каза да сме ходели в клон на НАП с писмото да го покажем и питаме.

Друг служител на НАП: "При положение, че живее повече от 183 дни извън Бг, декларираш там, каквото трябва да се декларира. Тук не се изисква деклариране на доходи, ако няма такива."

Последна редакция: вт, 23 юни 2026, 14:08 от zvаnchе

# 486
  • София
  • Мнения: 5 729
my minfin
Извинявайте, че не уточних.

Общи условия

Активация на акаунт