Малко весели историйки с нашите деца стига само притеснения!

  • 43 599
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 722
Милен е във люта фаза на защоткане. И то не нормалното защо, а едно такова провлачено защооо. На моменти ме докарва до лудост, дори и тема пуснах в нашите деца кога да чакам края, но докато дочакам реших да отговарям изчерпателно и по начин, който не позволява да се зададе въпроса защо.
До тук перфектно като замисъл
Ето и замисъла в действие
Милен: Къде е тате?
Галя: На работа за да изкара парички, че сме ги свършили за да си купим хапване, да си платим сметките и да има какво да харчим докато играем навън /ясно напоително, изчерпателно обяснение/
Милен: Не искам да работи.
Галя: /опит да си го върне тъпкано/ Защооооо Wink
Милен: Не така мамо, трябва да кажеш Трябва!!!  newsm78 Хайде пак, не искам - ти си  Joy
Галя: Трябва!
Милен: /дяволито нахилено/ Защооооо  Twisted Evil

# 61
  • София
  • Мнения: 9 517
Мамо Галя, синът ти е просто гениален  Joy

# 62
  • Мнения: 883
Нали често пътувам и отсъствам от къщи за по 3-4 дни, та днес, имайки на разположение няколко часа между две командировки, решавам да въведа ред и да дам няколко "умни" наставления на моите две съкровища.
След като най-внимателно са ме изслушали (Надя дори си записваше какво трябва да правят), Борко ме погледна и много сериозно ме попита:
"Мамо, на колко години трябва да станем ние с Надя, за да можем да те осиновим?"
"МОЛЯ?  Shocked - питам аз неразбиращо.
"Ами тогава ние ще можем да ти казваме какво да правиш, а ти ще трябва да ни слушаш".

# 63
  • на път
  • Мнения: 2 804
"Мамо, на колко години трябва да станем ние с Надя, за да можем да те осиновим?"
.....
"Ами тогава ние ще можем да ти казваме какво да правиш, а ти ще трябва да ни слушаш".
rotfImbo

След като си взех всички възможни отпуски, приключих една от "работите" си и сведох ангажиментите си само до 1 работа, успях да отделя на Марти почти две години в къщи след като го осиновихме.
От тази есен отново работя най-любимата си работа като учителка. Мартин изпадна в шок първата сутрин в която му се наложи да ме изпрати нищо, че бяхме говорили много за работенето, работите и т.н.
Вечерта в леглото на заспиване ми казва тихичко и ме гали по бузата: "Мамо, моля те ... не искам да си учителка, не искам да ходиш при учениците ... искам да си ми майка ..."

# 64
  • космополитно
  • Мнения: 941
Част от ежедневно засипващите ме бисери:

Аз: Хайде, започвай да ядеш кремчето!”
Тя: “Аз обичам ли го!?”;

Аз: “Как си различавате креватчетата в детската градина? Имат ли някакви картинки?”
Тя: “Дааа, имат някакви картинки!"
Аз: “ И твоята какво представлява?"
Тя: “Представлява, че Аз спя тука!”
  sleepuu

# 65
  • Мнения: 341
Venecias, дъщеря ти е невероятна наистина  rotfImbo все едно слушам Лъчезар и той ги ръси подобни  Joy

# 66
  • космополитно
  • Мнения: 941
Venecias, дъщеря ти е невероятна наистина  rotfImbo все едно слушам Лъчезар и той ги ръси подобни  Joy

Благодаря, Креми! Тя(те) просто  са си е дете(ца) и дори няма представа как ме (ни) забавлява(т), създавайки анекдотни шедьоври. Ето находката ми от днес (Този път Тя изръси само една дума, но аз дълго се хилих, вървейки по улицата):
Днес я взимам от детската градина и я сварвам седнала на пейка с батко от 4-та група, който я отваря за нещата от живота:

Той: "Вашата учителка е гадна!"

 Не среща подкрепа-само две недоумяващи очи насреща.

Пак той: "Е, гадна, ама в кавички!"

Насреща-пак същите огромни и неразбиращи очи.

Той (започва да се долавя напрежение в гласа му): " Ти знаеш ли какво значи в кавички?"

Насреща-мълчание.

Той (с досада, но покровителствено): " В кавички значи, че е уж е гадна, а не е!... Все едно да ти кажа, че ти си луда в кавички, а ти не си!"

Тя (въздиша с отегчение): "Ааа, бре!(добре)"

# 67
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Историята е за тук....вече.
Представете си що-годе топъл ден.Моа пече пипер на терасата и търчи до кухнята белейки картофи.Дребното без интерес ме гледа и се опитва да извади очите на новата си кукла.Аз мечтая,как ще обядвам,защото не съм яла(не ,че ми личи).И потънала в сладки блянове с периферията на окото мярвам малка ръчица дърпаща дръжката на вратата.Проблема е,че съм на терасата.На втория етаж.В къща.Съседи-йок.Само строеж до нас,а дограмата тъкмо я сменихме.Ако бе старата, котка без проблем ще влезе при затворен прозорец.
Лепнах се на стъклото и започнах мазно:
"-Хайде мами,ела тук,отключи на мама!Ела пиленце ето ти ябълка!Искаш ли бонбони,хайде бе мами!"
Нъцки.Тя се изнесе на безопасно разстояние,и ме гледаше с интерес,но даже не се приближи към вратата.Молих я ,лигавих се.Тя бе желязна,но пък от строежа ме забелязаха и "накацаха' да ми гледат сеира.
Започна "чичо Слави".Аз се пенявя вън,то вътре ми танцува-от балета гледа.Ужас.Изход няма.Свекър ми легнал да спи на 1-я етаж,а пък е и със слухов апарат.Поне храна си имах-печен пипер.Започна се размяна на реплики със строителите на съвременна България.Че и бира си донесоха палавниците ,да си пийват на матинето.Минаха полицаите,но не ме чуха,като виках.Разкрещях се по-силно.Съседа довтаса,прескача порти и огради,ама и той не събуди свекър ми.
Слава на Бог,че след час се прибра кръстника и ме видя бясна и шумяща.Та той успя да осъществи контакт със свекъра,който за икономии не си включил апаратчето,като се станал. Simple Smile
Спасиха ме,а свекъра взе детето малко при него,че да се успокоя с малко ракийка.
Вече съм "гъзе" с мобилния в джоба пека пипера. Laughing

# 68
  • Мнения: 380
Искренно се забавлявах на твой гръб:)

На мен замалко да ми се случи нещо подобно. Къща аз отвън нямам ключ. И Боби блъска здраво вратата... Даже не може да я отвори сам а вътре нямаше кой и едни стълби...

Та се хвърлиш презглава и я спрях:) Та ми се размина. Но ужаса беше голям:)

Мен ако ме питаш освен мобилния сложи и малко ракийка на балкона:)

И мезе си имаш:)

# 69
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На моя приятелка и се случи същото, само дето детето не можело да отвори вратата и реве от вътре, а тя се опитва да го успокои от вън и в същото време да потърси помощ, а щастие не е била заключила входната врата, та са я спасили.
Аз както държа ключа на вратата, ако ме сполети подобна беля, ще трябва вратата да разбиват.

# 70
  • на път
  • Мнения: 2 804
Явно във всяка къща я има тази история. Нашият вариант е отпреди една седмица.

Сутрин. Всички бързат и се суетят из къщата - таткото води служебни телефонни разговори и се опитва да се "спаси" от Марти, който ходи след него и иска да си играят. Аз си суша косата в банята. Чакаме дядото да дойде да вземе Марти (бабите и дядовците не стачкуват). След половин час, през шума на бучащия в ухото ми сешоар чувам, че хем се тропа на врата, хем ми звъни телефонът. Хуквам със странна, недовършена прическа към вратата (мисля, че е дядото) и се ядоствам, че съм единствената която отива да отвори. По пътя виждам, че Марти странно се е спотаил "послушно" във спалнята. Отварям - никой. Хуквам към телефона докато чукането продължава и виждам, че таткото стой със зелен цвят на лицето и телефон в ръка заключен на балкона.
 Joy Joy Joy
Марти го наказал за липсата на желание за контактуване ....

# 71
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Явно във всяка къща я има тази история. Нашият вариант е отпреди една седмица.

Сутрин. Всички бързат и се суетят из къщата - таткото води служебни телефонни разговори и се опитва да се "спаси" от Марти, който ходи след него и иска да си играят. Аз си суша косата в банята. Чакаме дядото да дойде да вземе Марти (бабите и дядовците не стачкуват). След половин час, през шума на бучащия в ухото ми сешоар чувам, че хем се тропа на врата, хем ми звъни телефонът. Хуквам със странна, недовършена прическа към вратата (мисля, че е дядото) и се ядоствам, че съм единствената която отива да отвори. По пътя виждам, че Марти странно се е спотаил "послушно" във спалнята. Отварям - никой. Хуквам към телефона докато чукането продължава и виждам, че таткото стой със зелен цвят на лицето и телефон в ръка заключен на балкона.
 Joy Joy Joy
Марти го наказал за липсата на желание за контактуване ....


Е понякога и татковците обират пешкира.  Twisted Evil

# 72
  • Мнения: 2 722
Посмях се от сърце с вашите заключени врати. Аз за това си ходя като свети Петър с връзката ключове дори до тоалетната /там, както знаете ходя освен с ключове и с придружители/  Joy

Митко почва да дяволее.

Протяга се към масата, грабва "зрънчо", казва - да, да и го лапа.
Протяга се към масата, грабва фас от пепелника, казва - не, не  и го лапа  newsm78

Друго си е да знаеш кое е правилно и кое не е, нали?

# 73
  • Мнения: 2 722
Милен ме закопа с неговата логика и умозаключения.
Помагам му да съблече една блуза, която му е поомаляла и му смачках ушите, естествено.
Той се размрънка и пита - защо  Wink
Обясних му че е порастнал и блузата му е станала малка.
Сервирам вечерята. Той отказва да яде. Питам аз на свой ред . защо, а той отговаря  - защото който папа болят уши

Проследете пътя на мисълта му  newsm78
Умното то, на мама се е метнало - хем акълесто, хем скромно  Joy

# 74
  • Мнения: 2 084
Снощи на вечеря Вики ни "заби" с въпросче "Мамо, ние какво ще правим когато вие умрете?". На езика ми беше да отговоря - ремонти. Започнах надълго да обяснявам, че хората умират чак когато станат съвсем стари, а той заяви, че не иска да умирам, докато той не ми разреши. Казах му, че ще му искам разрешение дали да умирам. След малко ми казва "Аз не разрешавам да остаряваш." Освен добре друго не можах да отговоря. Така, че който иска да остарява. На мен не ми разрешават. Спирам да пръскам пари за кремове.

Общи условия

Активация на акаунт