На вестителките АПРИЛската мама докладва, щом новороденото й бебче я зарадва!

  • 11 846
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
Да се  запиша в  новата ни прекрасна тема!Току виж съм тръгнала към болницата и съм пропуснала-е,ха дано ,де
Да я пълним само с хубави новини и предстоящи великденски емоции!

За коликите при бебетата-преди години оправих сина ми само с истинска дъвка.Имаше я по аптеките-сега незнам-и слагах във водата,която му преварявах по една гранулка,горе долу с размера на оризово зрънце.Докато се свари водата,дъвката се разтапя и прави лека пяна.После като изстине водата,тя отново се втвърдява,но не я вадех,а я оставях вътре в шишето.Пробвайте,момичета,стига да има още от къде да се купи такава дъвка.УСПЕХ!

Гигилче,кураж,стискаме палци!

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 18:04 от larsen

# 16
  • София
  • Мнения: 9 111
Уф голяма ламя съм станала през последните 1-2 седмици. При положение, че се пръснах от ядене на лекцията, сега в главата ми се върти само "Питката на баба"  Blush

# 17
  • Мнения: 50
Здравейте,

да се запиша и аз на първа страница. И то добре че вече ходя за по 2 или 3 часа н работа та започнах и аз да пера и да се подготвям че не остана до 10ти.  Whistling

Sve dim каната която си купих е на Rohnson и струва около 30 лева зависи от къде ще я купиш и е с плоча а не с навит реотан. И аз като теб бях чула че това е по-добрия вариант.  Даже я пробвах много съм доволна. Просто не виждам смисъ от едновремешния начин за преваряване в тенджера а за цената то тя една хубава тенджера струва не по-малко. А с каната можеш да изваряваш за 5 минути по всяко време мисля че е доста по-бързо и практично.

Поздрави  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 29
Здравейте. Как сте?

# 19
  • София
  • Мнения: 9 111
И ние имаме кана. Ползвам я всеки ден и съм много доволна от нея, въпреки, че е някаква куча марка Аляска за 15-тина лева. Мисля в нея да преварявам вода- чешмяна.

# 20
  • Мнения: 161
  bigdance2Честит внук на баба Дидиа!  bigdance2Да расте здрав и да радва много мама, тати и цялото семейство!
Днес и ние бяхме на ЖК. Въпреки оставащото време до термина, моята докторка съвсем спокойно ми заяви, че ще се видим на 17ти Shocked, което си е два дни след ДАТАта, та май и аз ще се присъединя към преносващите! Crazy
Как се справяте с коментарите на познати и приятели? Като ме видят някъде и няма "как си", а директно "какво става, ама ти още не си родила", ми като ме виждат с тоя корем какво друго може да е smile3511?
И аз съм с гнойна ангина, обаче при мен всичко се струпва нощем,дори не мога да спя от една суха кашлица,а и бебка се нервира като кашлям yu5. Изписаха ми Оспамокс и сироп Синекод, та да видим дали ще има ефект, че вече ми писна от настинки и други подобни! smile3540
zazu1, вашата количка с оранжаво и жълто ли ще е? Едни такива ярки, чак малко се стреснах като я видях на живо, но на мен си ми харесва! Mr. Green
Нашата кана е АЕК, нося си я от Германия, но е от най-най-обикновените. Също няма копче за включване и изключване!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
benitta   тоновете в клиниката ли ти ги записваха или ходи на друго място?
Да в Селена бях. Само че в кабинета на първия етаж. Те от регистратурата викат акушерките от родилното и ... много са любезни Simple Smile
И мога да кажа, че Кръшкова не ламти за пари като другите. А самия запис ти го таксуват още 15 лв.

Ая, изобщо даже не се засягам, предполагам и другите Simple Smile
ама само как ми нападнахте доктора.... поне ние сме си единдушни, че това си е хълцане, пък който каквото иска да си разправя.

Иначе днес му ударих една хубава разходка - от обяд со сега... и резултата е доста стягане на корема, ама не се надявам де  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 161
Хей, останахме си самички в "очакващи..."! Rolling Eyes Мартенките са се преместили задружно вече в "родени 2007" Mr. Green. А докато ние се изместим, може вече новите януарки да са се записали! Blush Малко ме налегна носталгия по първите месеци, времето без корем и очакването да се появи такъв Laughing. Ех....., а сега някои гушкат бебешоци, други си чакаме реда  Mr. Green

# 23
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Гигилче,стискам палци и от все сърце ти желая всичко да мине гладко!Сигурна съм,че ще е така! Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 2 407
Абе знаете ли какво ми хрумна сега. /То от седене вкъщи, на човек само умности му въди главата./ Като четя как внучето на Дидия го изкарали 4100, пък то се родило 3750 и май имам усещането, че всички бебета ги изкарват по-големи, докато са вътре. Помня, че и на Ая юнаците ги бяха изкарали по-големи. Нищо от това де, но ми направи впечатление.
С малки изключения, май на повечето от нас са казвали, че бебето върви по-голямко от седмиците. Има ли такова нещо или само така ми се струва? newsm78
Не за друго, ама да не се окаже, че планирам секцио заради тесен таз, пък то бебето мънинко и би си минало безпроблемно.

И поредният тъп въпрос.  Blush За какво преваряваме вода? За пиене ли? Ако сме решили да не даваме вода на бебо, докато се кърми, за друго трябва ли преварена вода?

Ая, много се радвам, че се позавърна в писането. Браво, че успяваш да намериш време. Браво и на марая75, на пепена и другите, които успяват да се включват.

А колкото до темичките, то и на нас скоро ще ни трябва и една в 'Родени през' Party

# 25
  • Мнения: 332
Е две мнения няма, хубаво е всеки път като влеза, и да почвам с  ЧЕСТИТО  261uu
Та  ЧЕСТИТО ВНУК НА БАБА ДИДИА, ЖИВ И ЗДРАВ !!! И БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА МАЙКАТА Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Sunflower

Ей, тези гнойни ангини да ги махате бързо, изкрено ви пожелавам скоро да се отъврете от тях, и да мислите само за раждането. Мога да си представя колко е неудобно да кашляш с голям корем. Аз се бях разбухала преди месец и половина, с  почти наполовината по-малък корем. И тогава беше изпитание. Стискам палци да ви мине бързо  Praynig

Марая 75 написа с една ръка (другата беше заета с гушкане) че по-добро от цица срещу коликите май няма. Действайте тогава.  Ая на теб определено няма да ти е лесно с двама юнаци , да си денонощно на смяна. Дано минат скоро тези неразположения!!!

Бенита, това със стягането на корема може и да е начало на нещо, кой знае...... stork-girl Но както пишеш, че е гимнастичка от сега, като нищо ще изскочи с един премерен отскок Simple Smile

Относно коментарите на приятели и познати - още не ме тормозят с 'още ли не си родила'....Но много ме радват като кажат 'как си дебеланко', или ' корема още е порастнал' Е естествено че ще става по-голям, бебто в него наддава с по около 200 гр. на седмица. Възхищавам ви се на тези с близки термини, или минали вече, как ги правите тези големи и дълги разходки.  (мале, а остават 3, но най-много 5, до 42ра.)

# 26
  • Мнения: 332
а....за малко да забравя.......МЕЛОДИЯ, ТЕМАТА  Е ПАК МНОГО ХУБАВА И МНОГО НАВРЕМЕ   smile3521 smile3525

Илит, Ти добре се замисляш, навреме при това.  Не можеш ли да питаш все пак, като влезеш за изследвания преди операцията.Но тук някъде пишеше, че скенера дава разлика 300 - 400 грама +/-  Дано да си заслужава секциото при теб. Все пак сме се доверили в ръцете на лекарите.   А нали и очите баха причина за секцио, не само таза?
Акушерката на мен ми каза, че бебе ще е НЕголямо, за сега върви само на 2800. Ние правим списъци, кой ще познае дали ще е голямо бебе.........таткото казва, че ще е голямо (той какво ли разбира, само гали и целува корема). Дали ще е момче или момиче - също си имаме списък. Това е най-забавното на незнаенето предварително. Всеки гадае по разните му там признаци - остър корем, протичане на бременността, наддаване на килограми ХИ ХИ  Joy

# 27
  • Мнения: 56
 Simple Smile Илит,засега  от повечето родени бебета,за които са казали че са по-големи май ,само Валето си излезе големичък,както и ми го виждаха по прегледите и то 9 дена преди термин.Ние водим класацията по килограми...за сега!!! Mr. GreenЯвно че докторите бъркат повече в плюс,на ехографа..все ги изкарват по големи а като се родят не е баш така Simple Smile
а за преварената вода-аз му правя чайче за коликите и му мия лицето и очите  с марличка с такава вода...нали лепнахме конективит в селената и слагаме мехлемче.казват че за да мине по бързо жълтеницата се дава подсладена вода или глюкоза(левулоза)

хаиде, коя ще е следващата..обебила се априлка???

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 19:28 от maraya75

# 28
  • Попово
  • Мнения: 687
И поредният тъп въпрос.  Blush За какво преваряваме вода? За пиене ли? Ако сме решили да не даваме вода на бебо, докато се кърми, за друго трябва ли преварена вода?

аз давам преварена вода след кърмене за плакнене на устата и замивам очетата също с такава с тампон  Peace за друго не се сещам да се дава, поне в момента Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 2 407
Светнах се за водата, мерси.  Blush

Simple Smile Илит,засега  от повечето родени бебета,за които са казали че са по-големи май ,само Валето си излезе големичък,както и ми го виждаха по прегледите и то 9 дена преди термин.Ние водим класацията по килограми...за сега!!! Mr. Green
Аааа, Марая, имаме една госпожица, дето за сега води класацията с 4 200!! На рениборо отгледаното момле.  Laughing Обаче, твоят юнак изглежда по-голям на снимките. Когато видях снимката на която си го гушнала, си помоислих: Леле, как ли излиза това голямо бебе! #Crazy Браво на теб!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт