Може ли човек да забогатее по честен път в България?

  • 7 246
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473
Да забогатее - може. Да стане милионер - трудно. С връзки не става, нужни са индивидуални качества.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 515
Може. Говоря за собствен бизнес и предприемачество. Има вече и по-различни начини за първоначално финансиране от банков кредит. Та тия хора, ако ти одобрят проекта, може и милиони да ти дадат. Друг е въпроса дали ще ги умножиш или пропилееш.

# 17
  • Мнения: 677
Може,но е по-трудно бе.. Grinning

# 18
Може. Говоря за собствен бизнес и предприемачество. Има вече и по-различни начини за първоначално финансиране от банков кредит. Та тия хора, ако ти одобрят проекта, може и милиони да ти дадат. Друг е въпроса дали ще ги умножиш или пропилееш.

Да, бе, да, ще ти дадат! Я ти дадат 1/3 от сумата, я не...  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 172
Може, разбира се. Най-банален пример: ако е купил преди и сега продаде 2 ливади край Банско. Веднага става милионер. Кое да му е нечестното?
А как пък толкова хора в България се сдобиха с жилища за по $300-400-1000, след промените и инфлацията. Знаете ли колко народ си доизплати с по 2-3 заплати кредитите за по 10 години напред?

# 20
  • Мнения: 3 268
Зависи какво разбира всеки от забогатяване.Да подобриш житейския си стандарт или да станеш баровец от типа на Васил Божков или хайде от мене да мине братя Диневи WinkНяма такъв филм честно забогатяване.Зад всеки МНОГО богат бизнесмен стои групировка или политическа партия,чиито пари пере съответния бизнесмен.А иначе през последните години много се вдитна стандарта на живот на хората,но това аз не му викам забогатяване.

# 21
  • Мнения: 4 965

...
С връзки не става, нужни са индивидуални качества.

Никой от моите познати не е имал връзки - просто намериха ниши, за които никой не се е сетил и имаха подходящи знания (дори не казвам образование) и опит. Началният им капитал беше или от кредити/заеми, или от продажба на наследени/върнати имоти - според случая.

*SV* също е права.

# 22
Ама вие какво разбирате под "богати"?
Не мисля, че да си купиш жилище или да си изплатиш кредита те прави такъв. Аз под богат разбирам някой с милиони.

# 23
  • Мнения: 6 993
Аз разбирам примерно точно братя Диневи Mr. Green Макар че точно те ме съмнява много честно да са си изработили всичко Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 4 965
Зависи какво разбира всеки от забогатяване.Да подобриш житейския си стандарт или да станеш баровец от типа на Васил Божков или хайде от мене да мине братя Диневи WinkНяма такъв филм честно забогатяване.Зад всеки МНОГО богат бизнесмен стои групировка или политическа партия,чиито пари пере съответния бизнесмен.А иначе през последните години много се вдитна стандарта на живот на хората,но това аз не му викам забогатяване.


Това също е вярно. Изключения има и то много (мога да изброя доста честно успели хора), но те не са ВИП (т.е. не ги пише по вестниците), защото нямат време да си показват новите Мазерати-та, ами бачкат от тъмно до тъмно.
Лошото е, че в БГ масата е на определено (почти еднакво ниво) - влачим си още последици от миналото, а всеки малко над това ниво вече се приема за "богат=нечестен".

# 25
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Навсякъде по света може да се забогатее, когато работиш здраво, не те е страх от работа и не си мислиш: "Аз съм велик специалист и все някога някой ще ме оцени и ще ми даде 6-цифрените суми.", докато си пиеш кафето в кварталната градинка.
Съгласна  Peace.
Цитат
Засега единственият проблем е, че в БГ може да си скъсваш ... от работа, но заплащането на труда рядко съответства на вложеното от теб. Жалко, но е факт.
За съжаление, с това също Confused.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Според мен е много трудно, малцина са тези, които са забогатяли по честен начин - започнали от нулата.
Почти винаги има мая в тази работа.

# 27
  • Мнения: 4 965
Ама вие какво разбирате под "богати"?
Не мисля, че да си купиш жилище или да си изплатиш кредита те прави такъв. Аз под богат разбирам някой с милиони.

Милионер си е милионер.
Тези със собственото жилище и изплатените кредити в друга тема ги разнищихме, че са средна класа.
За мен "богат" е някъде по средата и по-скоро в горната част на скалата. А скалата често е абсолютно субективна.

# 28
  • Мнения: 1 172
Ама вие какво разбирате под "богати"?
Не мисля, че да си купиш жилище или да си изплатиш кредита те прави такъв. Аз под богат разбирам някой с милиони.

Примерът за изплащането на кредити беше достатъчно показателен, че само срещу някакви смешни суми и добро стечение на обстоятелствата, днес можеш да имаш и добро състояние в имоти. И в това няма нищо нечестно, нито връзкарско.

Ако имаш имоти на пазарна стойност над 1 млн, що да не си милионер, пък ако ще и две ливади да са. Милионите са си милиони, без значение дали са ти  в банката, в имоти, в злато, или в друг вид.

# 29
  • Мнения: 3
разбира се че може стига да си достатъчно ноходчив може всичко стига да имаш достатъчно желание и волия да се справиш с трудностите които срещаш пред себеси

Общи условия

Активация на акаунт