Може ли човек да забогатее по честен път в България?

  • 7 248
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 534
Може  newsm78
ако спечелиш от тотото  Praynig
ако тате има фабрики   Sunglasses
ако мъж ти е Р.Абрамович   Flutter
или ако си запънеш двубуквието и с нахалство и много работа  се опиташ да създадеш нещо    Mr. Green

# 31
  • Мнения: 7 112
Едно време първите в бизнеса дръпнаха браншово. За немутривия бизнес говоря.
Имаше Обединения-шапки (във всички браншове) и когато те се разпаднаха ръководителите им си натвориха фирми в нишата, където са най-добри. Имаха и контакти, и информация, и механизми за влияние.
Зависи от гледната точка честността в натрупването на капитали.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Може.

1. Ако си реститутка.
2. Ако спечелиш от тотото.

С бизнес - не. Големият бизнес е на мутри и перачи, това е положението. С малък, честен бизнес можеш да стигнеш една добра средна класа, но не и да забогатееш.

# 33
  • Мнения: 3 886
Може.

1. Ако си реститутка.
2. Ако спечелиш от тотото.

С бизнес - не. Големият бизнес е на мутри и перачи, това е положението. С малък, честен бизнес можеш да стигнеш една добра средна класа, но не и да забогатееш.
напълно подкрепям Peace

# 34
  • Мнения: 459
Може, разбира се. Най-банален пример: ако е купил преди и сега продаде 2 ливади край Банско. Веднага става милионер. Кое да му е нечестното?  


Напротив- нечестно е. Кой ще те остави да продадеш тези 2 ливади, ще ти издерат очите от завист, ще те изкарат егоист, нахалник и т.н и накрая ще измислят закон, с който да ти ги вземат.  Laughing

шегичка

# 35
  • Мнения: 7 474
Може и да може, но е малко вероятно. Дори за най-малкия бизнес, трябва да подкупиш сумати чиновници , ХЕИ, и т.н. за да започнеш  Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 3 268
"Зад всяко голямо богатство се крие ПОНЕ едно престъпление" -много умна мисъл.Моля някой ако знае,да ми напомни на кого беше. newsm78

# 37
  • Мнения: 1 849
azaf , твоите познати плащаха ли си всички данъци осигуровки и т.н.

Защото аз за пет години яко бачкане и през двете ми бременности и майчинство.....съм на минимума, не защото нямам възможности и нюх...но почнах от нулата...
Държавата ти реже главата от всякъде и като сложиш и "съвестните" работници, които чакат да ги назначиш на трудов договор и веднага излизат в болнични или в майчинство....Картинката е плачевна!

# 38
  • Мнения: 1 400
Всички избороени до тук примери.. все ми се струва, че се отнасят за хора започнали бизнеса си преди най- малко 5 години. Да не говорим за преди 10-15 .
Тогава който е сколасал да направи нещо и сега е добре.
Но да се залъгваме , че можеш тепърва да се захванеш да развиваш някаква идея , че ще успееш без връзки, а само с тази си идея и много работа ... някак не ми звучи реалистично newsm78.
Даже никак не ми звучи.

# 39
  • Мнения: 1 336
Всички избороени до тук примери.. все ми се струва, че се отнасят за хора започнали бизнеса си преди най- малко 5 години. Да не говорим за преди 10-15 .
Тогава който е сколасал да направи нещо и сега е добре.
да специално, хората които познавам за почнаха преди 7-10 години  Peace

# 40
  • Мнения: 150
Боже, колко много хора в този форум вярват още на приказки Simple Smile Честно, а? Преди колко години, че май не прочетох добре, я пак? Със стандарт на живот, състоящ се от москвич и двустаен апартамент - милион, а? При това тогавашните банки отпускаха най-много по 2000 долара (обърнато в левове)... Или пък още по-големите оптимисти - забогатели преди 5 години честно... Мухахаха! Няколко човека в тази тема го написаха - най-много да го докараш до средна класа. А ако си и още по-упорит - до човек на някоя мутра, политик, полицейски шеф (или и трите заедно). Къде ще мърдаш, бе братко, ние сме във феодализма и всичко е нечия територия. Ще те действат и със законови и мутренски прийоми, ама пак при тях ще кацнеш... Разбира се, ако под честно не разбирате Вальо Топлото. Да е крал? Не е! Да е лъгал? Не е! Използвал е законови вратички, създадени специално за него и за такива като него...

# 41
  • Мнения: 1 400
А бре, Стоене, ти между редовете ли чете бре?
Че си прав - прав си.
А пък и че зависи кой какво разбира по забогатяване- зависи си.
Упоменах само, че имаше един период (около 90-та/92-ра година) , когато усетилият се да започне частен бизнес - успяваше. По-лесно беше от сега. Това имах впредвид. Или не е така?

# 42
  • Мнения: 5 539
А бре, Стоене, ти между редовете ли чете бре?
Че си прав - прав си.
А пък и че зависи кой какво разбира по забогатяване- зависи си.
Упоменах само, че имаше един период (около 90-та/92-ра година) , когато усетилият се да започне частен бизнес - успяваше. По-лесно беше от сега. Това имах впредвид. Или не е така?
Повечето, които започнаха тогава, фалираха. Поне тези, които аз познавам. Горе-долу тогава се развихриха и групировките, а рекетът беше повсеместно явление.

# 43
  • France
  • Мнения: 726
Занимаваме се с производство.Накарахте ме да се замисля дали с честен труд ще станем милионери?отговорът ми е НЕ.
Светът е устроен "по еврейски" и всичко е изчислено.Ако си кадърен можиш да печелиш,но до определено ниво.
При нас е още по-зле.Уж има закони,но повечето "обслужват" богатите.
Може би дъщеря ни ще направи първият ни милион...

# 44
  • Мнения: 261
Аз смятам,че може!Но с цената на много труд и лишения от всякакъв характер!Инвестираме,инвестираме и чакаме един ден да берем плодовете.Когато развърнем борчовете по банките и започнем да работим за себе си ,а не за тях!Друг е въпроса на колко години ще станем.... TiredЩе сме богати 50 годишни особи,но нищо HugТъкмо ще ни отиват повече мерцедесите последни модели PeaceДа са ни живи и здрави децата и да са умни,за да запазят и развият сътвореното от мама и тате! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт