Имат ли децата ви здравни книжки?

  • 22 370
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
  Нашата педиатърка ни е дала ЗК още на първата консултация,без никакви проблеми и коментари.

# 16
  • Мнения: 2 019
  Нашата педиатърка ни е дала ЗК още на първата консултация,без никакви проблеми и коментари.
Peace

# 17
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Моя син има здравна книжка,ама лятото на море не вършеше работа.Лекар приемаше само на частно.

# 18
  • Мнения: 1 400
Моя син има здравна книжка,ама лятото на море не вършеше работа.Лекар приемаше само на частно.
Може, но ако тръгнете по зъбари - ще върши работа . А и не навсякъде само на частно работят.
За портокола - имат и двете от както е влязла здравната реформа ( и двете са ражднаи преди това). Заедно с моята и на съпруга , получих и тези за децата. Не би трябвало да разтакават пациента за това, че някой не си е свършил работата. Това си е задължение на лекуващият лекар според мен Peace

# 19
  • софия
  • Мнения: 432
  Нашата педиатърка ни е дала ЗК още на първата консултация,без никакви проблеми и коментари.
и при нас беше така. без никакви молби

# 20
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Пламен има здравна книжка, дадоха ни я на първата консултация без да съм попълвала някакви молби.Миналата година го водих на зъболекар(да го маже с лекарство,имаше афти в гърлото),извадих книжката и човека не ми взе никакви пари.

# 21
  • Мнения: 950
И длъжен ли е лекарят да издава такива и да ги връчва на пациентите без специална покана? Close
Ева е на 3г. и 3 м. Винаги съм мислила, че има здравна книжка, но си стои в кабинета на джипито й. Вчера се наложи да отида да я взема, защото детето е в друг град и е болно, а се налагат изследвания /рентген/. Оказа се, че детето няма издадена здравна книжка, трябвало да попълня молба, джипито да я занесе в Здравната каса и чак тогава ще си получим заветния документ.
Джипито почна да ми обяснява, че те децата нямали нужда от здравни книжки и защо всъщност ми трябвала такава Twisted Evil Аз й обясних, че пътуваме много, понякога се налага да посетим лекар в друг град, а защо да си плащаме на ръка, щом детето е осигурено.
Кажете ми наистина ли е такава процедурата за издаване на ЗК или лекарката ме будалка?

На моята дъщеря дадоха здравната книжка на първата или втората консултация. Тъкмо се канех да питам, дали трябва да се издава такава и педиатърката ни я даде. Нищо не сме попълвали или подавали.

# 22
  • София
  • Мнения: 903
Няма здравна книжка. Педиатърката си записва всички имунизации и изследвания в здравния картон. Нкарахте ме да се замисля ... ще попитам и аз как стоят нещата. Че сега наистина - отпуски , почивки и т.н. Аз мислех, че не трябват такива книжки, защото децата до 18 години се осигуряват от държавата, така, че и без здравна книжка е ясно, че детето е осигурено ( просто защото всички са осигурени).  Та затова си мисля, че здравна книжка на дете май не е необходима. Незнам дали я изискват ако си в друг град - досега не ни се е налагало да използваме такава.

# 23
  • Мнения: 14 133
Да, има.

# 24
  • Мнения: 1 802
Разбира се - има. Още когато личната лекарка дойде в къщи, след изписването ни от родилния дом, тогава ни я издаде.
В друг град я нося, но макар че сме ходили на прегледи не съм я показвала, никога не са ни вземали пари за прегледа на детето, казват обикновено, че за децата е безплатно!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 040
И моето няма здравна книжка  newsm78. Ще се поинтересувам.

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, има здравна книжка. Джипито ни я даде сама, без да я искам аз и то още докато беше съвсем бебе.
Здравната книжка обаче съм я ползвала само като водя малкат ана зъболекар. Там вписват процедурите по ЗК.

# 27
  • Мнения: 8 505
Предполагам че има,но реално не съм я виждала.Би трябвало да е при личния лекар на дъщеря ми,когото никога не съм виждала.

Към автора на темата: Здравна книжка и здравноосигурителна книжка са две съвсем различни неща.Отговорила съм ти за здравноосигурителната,защото дъщеря ми още не работи и не и трябва здравна книжка.

# 28
  • Мнения: 3 042
И двете ми деца имат здравно осигурителни книжки.

На щерката я издадоха, когато въведоха ЗО /тя е родена преди това/.

Дребният след като се роди му избрахме личен лекар и на първата консултация му беше издадена здравно осигурителна книжка. От тогава при всяко посещение на лекаря я нося и в нея са нанасяни всички ваксинации, който са му правени.
Сега за яслата ми искаха копие именно на тези страници с ваксините.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 421
 Всички в къщи имаме(от тези тъмно сините, ако за тях говорите, че вече се обърках). Аз лично и четирите ги нося постоянно в чантата.
Само в моята са отбелязвани процедури при зъболекар, на децата няма нищо отбелязано - само смененият личен лекар.
 Нашите с мъжът ми и щерката ги взехме заедно - 2000 г., но за малкият доста преследвах лекарката - много се проточи, защото нямало достатъчно книжки в здравната каса(това по обяснение от лекарката).
 

Общи условия

Активация на акаунт