До всички мами студентки!

  • 3 582
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз родих в началото на 4-ти курс. Задочна студентка съм и дори бях на очни 10 дни преди термина, а 7 дни след като родих ми бяха първите изпити. Тогава си мислех, че това е най-тежкото, но съм грешала, в следващия месец ми предстои дипломиране и това е още по гадно и трудно, ама ще се справя, няма да се предавам накрая.
Определено няма да ти е лесно с детенце и студентка, но ще се справиш. Добрата новина е, че поне в началото няма да ходиш и на работа.  Още повече, като майка в повечето университети ползваш разни дребни привилегии. Аз не съм ползвала, но имам колежки които са и от тях зная. Потитай в канцеларията като родиш какви документи да им занесеш и какви са правата, които имаш като майка.
Аз дори смятам това лято да кандидатствам отново - друга коренно различна специалност, в друг университет, в друг град, при това ми предстои септември да се върна й на работа. Следващите 6 години се очертават много натоварени, а планираме и друго бебе. Надявам се да успея, пък в крайна сметка ако нещата не подтръгнат винаги мога да прекъсна и когато се чувствам по-сигурна да продължа.

# 16
  • Мнения: 33
Аз в деня на термина си бях на лекции и все 6-ци имах докато не родих и се оказа,че няма кой да помага грам.Ако нямаш човек-спукана ти е работата.Бебето спи по 9-10ч. на денонощие, а в това време ти си цедиш гърдите, чистиш и т.н. Бременноста е песен в сравнение с бебето.

# 17
  • Мнения: 2 011
Ще се справиш,доста момичета са в твоето положение  Peace
Някой ще помага от време на време и ще изкласиш.Аз имам един държавен изпит след месец и след това вече бебо може да идва.Имах колежка,която роди в първи курс.Гледаше си детето и ходеше,когато може на лекции.Беше отличничка..Въпрос на организация    bouquet  успех

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз също съм студентка... на 20.06 имам защита на дипломна работа , а ан а21.06 - държавен изпит (и да стискате палци)... не е много лесно, но се справям някак си

# 19
  • Мнения: 1 555
Ооо, не го мисли всичко ще бъде ок ! Аз когато забременях със синът ни точно завършвах 2то си висше и си пишех дипломата, а когато се роди нашето съкровище бях приета магистратура задочно и сега живот и здраве след тези ми очни и септември последната сесия завършвам, а съм пак бременна и мислех да записвам следваща магистратура, че не мога да си представя живота без тази среда! Иначе за информация - сама с мъжа ми си гледаме детенце и пак успявам да ходя от сутрин до вечер на очни и да взимам всички изпити ! НАй-хубавото ти предстои, а пък другите неща просто са като допълнение, така че наслаждавай се на живота и на предстоящата среща с бебчето и не му мисли много !!! Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт