Помагат ли ви майките ви ?

  • 4 222
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 263
Само два пъти ми е помогнала майка ми! Веднъж след като се роди малкия дойде за 2 седмици, защото я помолих, но си знаеше месеци по-рано, за да може да си вземе отпуск. И втория път като се местихме от София във Варна отново 2-3 месеца предварително я помолих да си вземе една седмица отпуск, за да помогне.
Не бих и се обадила така внезапно, че след два часа ще и изтърся синковеца! Особено както работи! Че той си е голям ангажимент, а тя може да има някакви планове!
Никой не е длъжен да ми гледа детето, защото аз съм имала да свърша нещо си! С всичко се оправям докато мъника е с мен. Единствено баща му е този, който е длъжен да го гледа, когато аз имам да върша нещо. Другите са в правото си да ми откажат, ако не им е възможно.

# 61
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да,много! Основно тя се занимава с нея и е супер грижовна,аз не съм толкова търпелива колкото майка ми с нея!

# 62
  • Мнения: 2 746
Имам въпрос до момичетата, които смятат, че майките им не са длъжни да помагат:
А вие момичета, чувстате ли се длъжни да помагате и гледате, примерно след време, старите си майки и бащи?
Или и тогава ще използвате тази дума , ама аз не съм длъжна, как така ще ме притесняват, аз си имам работа, семейство и т.н.
Защото на мен точно така ми изглеждат нещата като чуя, че не били длъжни да се занимават с внуците.За мен такова понятие е много грозно, когато става дума за отношения между най-близките хора.....И не става въпрос, да им тръшнеш детето и да се врътнеш, а да отменят понякога майката, която в крайна сметка не може навсякъде да влачи детето със себе си, нали?

# 63
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Моята майка никога не ме е отменила в грижите по сина ми.Откакто се е родил си го "влача"навсякъде с мен.Добре,че е от по-спокойните деца.Успявам с всичко,но понякога ми се ще да изляза и да се разходя сама............ама няма.

# 64
  • Мнения: 323
Не,да не кажа изобщо.
Ако помагане е 2-3 пъти в годината да вземе детето у тях за 5-6 часа,без приспиване,като всеки път казва,4е сме и провалили плановете за деня-с мед ще я нахраня!
Предпо4итам сама да се оправям,да съм независима.
Много рядко,ако се налага да ходя на лекар или някъде ,където не може с детето,търся помощ от роднините,които са на не повече от 15 мин.с кола от нас.

# 65
  • Мнения: 263
Какво общо има гледането на децата от бабите с грижата за родителите?! Че една баба може да има няколко внучета, но аз не мога да имам две майки... Съотношението е сериозно...

# 66
  • Мнения: 2 624
Не,не ми помага много.За децата разчитам предимно на свеки.

# 67
  • Мнения: 3 537
Да, много ми е помагала и продължава да помага, въпреки,че не живеем за едно Hug

# 68
  • БГ
  • Мнения: 735
да във  всичко и винаги мога да разчитам на нея за каквото и да е ,пожелавам го на всеки newsm74

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 207
Да помага ми много. Въпреки, че работят двамата с баща ми, само на тях мога да разчитам за детето. Даже миналата седмица се разболяхме двамата с мъжа ми взеха детето и се редуваха да я гледат. През деня я гледаше майка ми, а следобед и приспиванията баща ми( той е 150кг), но бяга с нея из парка. Ако не са те незнам, какво ще правя, много ги обичам. А по въпроса за гледането на родители, да ще ги гледам и двамата, въпреки, че съм също на мнение, че не са длъжни да ми помагат.

# 70
  • Мнения: 1 364
Да, помага ми.
Винаги мога да разчитам на нея. Ходи на работа, но понякога оставям Алекс да спи у тях, събота я води на село, когато се наложи я взема от градина.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 680
Майка ми никога не ми е отказвала помощ за детето-както и свекърва ми Heart Eyes
Но не прекалявам Naughty и винаги предупреждавам предварително ако ще го оставям Peace

# 72
Да,много ми помага,макар,че живеем в различни градове.Когато се роди малкият ,2м беше при мен и ако не бяха оперирали баща ми  ,още щеше да остане.И сега винаги знам ,че мога да разчитам на тях- и на двамата.Единственият проблем е,че не са много добре със здравето.

# 73
  • Мнения: 3 042
Много ми помага майка ми. За, което страшно много съм и благодарна.

# 74
  • Мнения: 4 668
Ами как се понася ... Sofi , какво да ти кажа ... Не ми е приятно . Не сме в лоши отношения . Ако я питаш нея най - обичала Мартин  Confused Но просто винаги е била такава . Имам чувството , че и е приятно аз да се гърча , от много години го наблюдавам .
За нея е важно да си лежи , да гледа телевизия , да не и изцапа някой в къщи ... Слиза на двора да го види за  10 мин. малкият и така  Sick Имала съм моменти едвам гледам , искам един час да поспя ... да , ама не . Когато бях бременна и после в първите дни , веднъж не предложи да ми помогне - с гладене , с готвене ... всичко аз и мъжът ми .
Както и да е ... Просто на тези , които пишат , че никой не бил длъжен да ми гледа детето искам да кажа , че аз не желая някой да ми го гледа . Той си има родители . Но няма да се изтормози толкова майка ми ако го вземе за два часа .
Или няма значение , аз как се чувствам , нищо , че съм и дете ... важното е тя да не изпусне " Море от любов " по телевизията  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт