Помагат ли ви майките ви ?

  • 4 242
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 882
Да, да е жива и здрава... Честно си признавам, че би ми било много трудно без нея. Въпреки двата байпаса, въпреки неразположенията не се е случило да я помоля за помощ и да ми откаже, а когато види, че сме много изморени сама предалага да гледа Яна, а ние да излезем или да си починем...

А колкото до гледането на родители, никой не е длъжен да го прави. Всичко е въпрос на разбиране и мироглед. Четири години помагах на мама докато татко беше на легло и нито за момент не съм се чувствала все едно съм "длъжна". За мен беше чест да му помогна когато имаше нужда от помощ... Лека му пръст!

# 76
  • Мнения: 43
моята майка ми помага страшно много.Няма проблем да и се обадя и да и кажа че ще заведа детето.Или да и кажа да дойде да го гледа в къщи.Макар че ходи на работа.

# 77
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 233
помага ми, много. ако не беше тя, нямаше със сигурност да кърмя, имах много проблеми в началото с това и съм й благодарна!  bouquet

# 78
  • Мнения: 24 467
По- скоро ми понапречва... особено като е нервна, а това често й се случва.

# 79
  • Мнения: 2 723
Оххх точно днес съм на такава вълна...
Малкия е с висока температура и и се обадих да я помоля да дойде да ми помогне, че от 3 дне не съм мигнала и нямам капчица сили...
Тя ми вика - успокой се и си гледай детето, ти си на заден план, стегни се...
Вярно, че е на работа, но никога не и е било проблем да излиза по-рано... все пак не се е случвало до сега да я моля подобно нещо
Много ми стана мъчно, незнам... сигурно не съм права, ама ...
Преди един месец си дойде сестра и (леля ми) от чужбина и нямаше никакъв проблем да не ходи 1 седмица на работа...
Сега си стоя до болното дете и си рева... Cry

# 80
  • Мнения: 4 668
И на мен ми е казвала майка ми - " Ти не си важна , гледай детето да е добре ... "  Sick Голяма работа , че едва си стоя на краката ...

А колкото до гледането на родители  Rolling Eyes Не знам ... много ми се е натрупало от нея през годините , та не знам ...
Но милата ми баба може да разчита на мен за всичко  Hug

# 81
  • Мнения: 2 556
Аз съм на мнение, че човек е длъжен да се грижи за децата си, след като ги е създал. И трябва да ги подкрепя винаги.

А на Pipinka и Никси искам да кажа, че майка ми не само не ми е помагала, когато съм била с две болни деца накуп, но дори не е и разбирала почти никога, че въобще са боледували и от какво. Само веднъж ми звънна случайно и попита как са децата, при което аз казах, че са болни и реакцията беше: "А, така е, те често боледуват малките, хайде чао и всичко хубаво" - нещо от този сорт, но без да попита от какво са болни примерно.  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 24 467
Пък на нас ни се случи да сме в болница точно когато заминах в командировка, от която нямаше как да се върна, заболяването не беше нещо тежко, по- скоро изследвания. Та ме отмени свекъртавата, а не майка ми, та затуй по- долу пиша така.
Не я обвинявам, не всеки може да гледа деца пък като не може по- добре е и да не се наема. Все ще се намери кой.

# 83
  • Мнения: 109
И аз така мисля. Моята по скоро не помага. Преди винаги беше заета с работата си, а последните месеци гледа децата на сестра ми.

# 84
  • Монтана
  • Мнения: 499
От сърце БЛАГОДАРЯ на мойте родители ,че винаги са помагали за синът ми.Когато той беше на 1месец се редувахме с нея коя до обяд,коя следобяд да го гледа и същевременно работехме.До ден днешен много ми помагат и двамата ми родители и никога не са ми отказвали помощаси,за мрънкане относно това-не знам и какво означава.Когато стане петък го взимат за уикенда.
Прекланям се пред тях и нямам думи как да им се отблагодаря за всичко което правят за нас   bouquet

# 85
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Много, емоционално и материално всякак. Много се караме и много се обичаме понякога си мисля че не и казвам и показвам  достатъчно  колко съм и благодарна и признателна . Тя е единствения човек който ми помага за детето гледа-го ако искам да изляза  или каквото и да било да правя. Радвам се че имам такава майка  и много я обичам

# 86
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Да,много ми помага.Когато се роди малкия в продължение на 1 месец, идваше в 7 сутринта и се прибираше по нощите в другия край на града.Сега го взима обикновено събота и неделя,ако ни се излиза някоя вечер,пак няма проблем да й го закарам да спи при нея.Голямо облекчение е това да имаш на кого да си оставиш детето.

# 87
  • Мнения: 656
Помага ми много,и не само за детето.Винаги съм чувствала подкрепата на майка ми и баща ми,във всеки един момент.Но гледам винаги да се съобразявам и да не прекалявам.Не знам дали показвам достатъчно ясно колко съм им благодарна.

# 88
  • Видин
  • Мнения: 961
Моята майка много ми помага във всичко! smile3521
Тя живее при нас и много от домакинските задължения тя ги прави.Докато беше малко детето винаги можех да разчитам на нея.
Сега също. Тя е от майките който се раздават за децата си докрай. Благодарна съм  и за всичко newsm51

# 89
  • У дома
  • Мнения: 96
Помагат ми много и двете баби и двамата дядовци, но гледаме да не прекаляваме   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт