Мажете ли с крем при всяка смяна на памперса?

  • 4 842
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 857
Само първия месец и половина при всяка смяна, но напоследък само 2пъти на ден, досега не се е подсичала никога.

# 46
  • Мнения: 24 467
Също съм мазала дупето с крем при всяка смяна на памперс само през първия месец след раждането. След това и до днес вече 10 месеца мажа само след баня. Нужда от по- чести приложения на кремове не сме имали и поради това избягвам да слагам и да давам неща, от които бебето няма нужда.
Тялото не съм мазала като цяло никога с каквото и да било и при двете си деца. Първата седмица мажех само крайниците с бебешко олио докато люспичките на кожата изчезнаха и тя се изглади. От тогава не мажа с каквото и да било бебо и не смятам, че му вредя. Напротив, мисля че когато се прилагат мехлеми, независимо какви, без нужда е като с лекарствата и имуностимулаторите, от които няма нужда- излишно е, а може и да навреди. Природата си знае работата и ако имаше нужда щяхме да сме като патките- да отделяме специална мас... Тъй поне си мисля аз.

# 47
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Мажа всеки път Peace

# 48
  • Мнения: 1 132
През първия месец при всяка смяна на памперс, от втория до сега -2 пъти седмично след баня.

# 49
  • Мнения: 2 677
Само при нужда.  Peace

# 50
  • Мнения: 463
При всяка смяна, ако е наакана мия дупето и мажа със зехтин, а ако е само напишана- мокри кърпи и зехтин и после памперс. ПУ-пу и тя досега не се е подсичала.

# 51
  • Мнения: 83
Мажа при всяка смяна на памперса.

# 52
  • Мнения: 5 362
Не съм мазала при всяка смяна на памперса.Основно вечер,след банята.А през деня само с мокри кърпички бършех.

# 53
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Не го мажа. Взела съм си крем за всеки случай, ама съм го ползвала само веднъж.
Предпазвам го от подсичане като му сменям памперса често и мия дупето му (само като сме навън ползвам кърпички) Simple Smile
Имай предвид, че има значение с какво се храниш ти, ако кърмиш. Солените и киселите храни правят урината на бебчо по-силна, а това дразни кожата.

# 54
  • Мнения: 240
мазала съм всеки път,докато не и махнах памперса!!! 2 години  Peace

И аз така.

# 55
  • Мнения: 4 111
Не, не се вманиачавам.

# 56
  • Мнения: 439
всеки път си го мажа

# 57
  • Мнения: 1 294
Да всеки път мажа, но с лосион или олио(в зависимост от сезона)
Предпазвам го от подсичане като му сменям памперса често и мия дупето му (само като сме навън ползвам кърпички) Simple Smile
Peace

# 58
  • Мнения: 1 174
Мажех редовно през първия месец, сега- не.Но аз я оставям и без памперс вкъщи, а ако се напишка, я измивам и оставям свободно да си стои голичка.

# 59
  • Мнения: 888
много рядко мажа

Общи условия

Активация на акаунт