Великденски яйца и козунаци - 2 част

  • 10 793
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 927
Един въпрос към мамите боядисвали яйца с брилянтени(перлени,седефени) бои. Трябва ли яйцето да е боядисано в някаква боя предварително и след това с брилянтената боя или може направо с нея? И как става самото нанасяне на брилянтената боя - търкаш с ръце по яйцето ли? Упътването ми е на немски, има и снимки, но пак не ми е ясен много този метод на боядисване. Предварително благодаря.


Купи си от аптека няколко чифта найлонови ръкавички - за всеки цвят по един. Аз така направих и не миех ръкавици след всяка боя  #Crazy
Боядисвах с брилянтните. Налага се да потопиш флакончето в по-топла вода, за да се втечни съдържанието. След това отрязваш много малко тънкият връх и капваш върху едната ръкавица. Междувременно изкарваш няколко яйца от горещата вода да се отцедят и поизстинат, за да не ти парят и почваш: капваш боя върху ръкавицата, взимаш яйцето и го овалваш между двете ръкавички. Така с едно флаконче аз боядисах от 8 до 9 яйца. Става много бързо. Между отделните яйца, поставяй флакона леко наклонен, за да не се върне течността обратно навътре и да се сгъсти. Ако това стане пак топваш за малко целия флакон в топла вода.
Имай предвид, че боите изглеждат различно върху яйца с бяла и кафеникава черупка  Peace
Остави ги да изсъхнат върху нещо найлоново или пластмасово - например пластмасова опаковка от яйца. Върху хартия ще залепнат......

ето, виж зелените ми: двете долу в ляво са бели, а другите бяха от бежавите

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o633113744668750000.jpg

Успех! Това ми беше най-лесното и бързо боядисване на яйца досега, а боядисвам поне 6-7 години вече......

# 16
  • Мнения: 3 927
И на какъв език имаш упътване? На боите, които се продават в БГ упътването е на 12 езика.....

# 17
  • ES
  • Мнения: 2 172
И на какъв език имаш упътване? На боите, които се продават в БГ упътването е на 12 езика.....

Боите не са купувани в България. На 4 езика е преведено упътването - немски, холандски, италиански, френски и английски. Аз с английския се оправям, но все пак исках практически съвет. Благодаря ви момичета.   bouquet

# 18
  • Мнения: 3 927
Ясно, че на са от Б-я, видях къде живееш....... Но фирмите правят опаковки и съответни етикети на езиците, за чиито страни и пазари са предназначени продуктите, нали така.....Аз говоря точно за боите, за които ти питаш - тaka нарeчените бои на Лео  Wink, които всъщност са немски на Heitmann.......

# 19
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Запис

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
   Джемма, благодаря за отговора!
 Аз започвам с месенето Confused

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моята първа доза е почти втасала, сега се меси втората.

# 22
  • Мнения: 11 747
Моята първа доза е почти втасала, сега се меси втората.
Ехеее,Джемма,аз си мислех,че съм най-ранобудна! CrazyВ 7 часа пуснах да се меси първата доза! FlutterХайде спорна събота!

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Спорна и на теб. Аз станах в 6, но докато пресея брашното и други подготовки пуснах машината в 6.30. Сега сложих и третата доза- за кифлички. Но после ще меся още една, че искам да направя козунак като усуканата пита. А после ако не пуши машината отвсякъде ще сложа и едно руло да направя. Rolling Eyes
А сега е време и едно кафе да си направя, че още не съм пила, понеже направих и традиционната руска сирна пасха. М-м, вкусотия.

# 24
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Момичета трепах тестото без душа останах , но ето резултата  javascript: ClipBoard('http://www.snimka.bg/album.php?album_id=121568');

# 25
  • Мнения: 1 708
Момичета и моя козунак втасва! Hug
И аз сядам да пийна едно кафенце,че доста енергия изразходвах! Peace

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
    GrinningМоля, моля Simple SmileАз станах с 4.30ч., но в БГ това е 6.30ч.Не знам при вас как се отразява месенето, но аз сигурно вече съм минус 3 кг.В стаята е 30 градуса и постоянно тичам в градината за глътка свеж въздух.
 Успех на всички месещи Heart Eyes

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ох, и на мен ми е ужасно горещо, цялата съм вир вода и също като Биляна притичвам до хола за глътка кафе- там е хладно.
Ето първите два красавеца вече са изплетени и втасват. Плетката е четворка :
http://images14.snimka.bg/002583095.jpg

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Джемма, както винаги си страхотна.Много се кефя като дойдат празници и започнеш да твориш в кухнята!
 
  За колко време е нормално да втаса тестото?При мен като за след 20мин.не виждам резултат.

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря са хубавите думи, много обичам да се занимавам с това. Laughing
А малко е 20 мин. При мен сигурно е 30 градуса, втасва за повече от час.

Общи условия

Активация на акаунт