Как, кога и за колко време се научихте на гърнето?

  • 4 451
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На 2 години и четири месеца беше почти, когато отказа да й слагам памперса и започна да пишка в гърнето. Един месец преди това я бях пробвала да я оставям по гащи обаче не искаше да сяда на гърнето, а си пишкаше из стаята. Една седмица търчах да пера и чистя и после почнаха коледни новогодишни празници и й сложих памперс. Десетина дни след това сама се отказа от памперса. Тогава махнахме и за следобедния сън памперса, остана само нощния, но й го слагах след като заспи. От месец и половина и нощен не съм й слагала, усеща и се събужда, понякога има авариий с напишкване по нощите, но е на 10 дни веднъж, ако не е свършила работа преди сън. Майка ми се пробва ппредното лято на 1 година и 8, 9 месеца, но малката категорично отказваше да седне на гърне тогава.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Вече повече от месец вкъщи сме без памперс  newsm44

Започнах много по никое време опитите, през зимата, но не съжалявам. Известно време перях по една пералня гащи на ден  ooooh! Постоянно я питах има ли пиш, тя казваше, че няма и след 2 минути се изпишкваше в гащите.
Неусетно започна да отговаря положително на моите подкани за гърнето. Още по- неусетно започна сама да си казва, без да я питам.
Все още не я извеждам без памперс навън, чакам да се стопли още времето. Също така спи с памперс и следобед, и вечер.

Не ме притеснява памперса  Naughty Яслата не смятам, че й помогна кой знае колко  Peace Дори сега обмислям как да им насадя в главите, че детето не пикае три пъти на ден под час ( децата в нашата ясла се изпишкват след закуска, преди лягане и след сън  Crazy  Shocked ). А дъщеря ми пишка на час по 2 пъти най- малко...

Та- май месец отново тръгва на ясли, но смятам дотогава да махна памперса за следобедния сън. Няма да нося пампи в яслата, а само една торба гащи  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 330
Малката все още е с памперс. Много добре знае за какво е гърнето, но като я сложа в него стои по 10-20 минути и нищо не прави. Като я питаш дали има ако и пиш отговаря положително и като я сложа на гърнето - нищо. Като се наака обаче започва да дърпа памперса.
И аз не зная кога ще захвърлим памперсите - дано да е скоро. Thinking

# 18
  • Мнения: 1 564
Баткото беше на 2г. и 1мес.,когато започна да си казва и за  около месец махнахме изцяло памперса.Малкия още не съм го пробвала,но се надявам са свикне и той бързо като батко си. Peace

# 19
  • Мнения: 3 423
Ваши височества,
във вените на моето семейство
не тече синя кръв и затова не
говорим за себе си изчанчено.
Не се учим на гърне. Мъжът ми
ползва тоалетната, сяда, за да
не цапа и за да чете списания,
докато се облекчава, аз също
не ползвам гърне, защото имам
много удобна тоалетна и доста
интересни списания, а синът ни
все още пълни памперси. Не ни
е дал знак, че иска да сяда на
гърне и няма да го мъчим, докато
сам не поиска. Не сме амбициозни.
Но вие, Ваши Височества, щом сте
решили да се учите дружно на гърне,
моля, опитвайте, но на някои от вас
не са ли бая големи задниците, и
няма ли опасност да спукате гърнетата?!

# 20
  • Мнения: 4 399
Не знам какво разбираш под научаване. На гърне я сложих когато беше на 8.5 месеца. Тя веднага разбра за какво става въпрос и от тогава рядко е акала в памперс. От около 2-3 седмици си казва кога иска да ака. Понякога бърка пишкане с акане, но това няма значение. Смятам като се стопли времето да опитам да я пусна по гащи и ще видим доколко ще се получи.

... а синът ни
все още пълни памперси. Не ни
е дал знак, че иска да сяда на
гърне и няма да го мъчим, докато
сам не поиска. Не сме амбициозни.


Лиске, от моя опит с дъщеря ми стигам до извода че е мъчение за детето да го оставиш да ака в памперса. Моята дъщеря предпочита гърнето. Не знам дали и е неприятно да се разхожда с мръсен пампрс или позата на гърнето и е по-удобна, но е факт че сама си го търси. Никога не съм я учила да си казва, инициативата беше изцяло нейна. Никога не съм я упрекнала ако не си е казала. А колкото до това че детето трябвало да си поиска само, съм много скептична че би могло да си поиска нещо което му е неизвестно че съществува. Хигиената на детето не е въпрос на амбиции.

# 21
  • Мнения: 131
Благодаря за полезната тема, момичета!

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Самото слагане на гърне започва още преди годинката, ако имаш предвид обаче момента в който детето започва да казва само аз направих следното. Дъщеря ми беше на 1 г. 7 месеца когато реших категорично да махна памперса през деня. Махнах го и действах упорито с гърнето. Дъщеря ми вече доста добре разбираше и говореше и очаквах от нея да ми сигнализира когато има нещо. Съответно ако не го направеше се наказвахме с нещо. За 10 дни резултата беше на лице. Слагах памперса само на дълги разходки, но тя почна да се стиска и след няколко дни спрях да слагам и тогава. Вечерния памперс смъкнах след месец някъде понеже тя естествено спря да пишка в него и след като известно време беше сух реших да се махна и него.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 610
Според мен проблема да не искат децата на гърне,не е ранното,а по-скоро късното слагане на него.Моите и двамата го ползват от 6м възраст,но аз не ги опитвам на абсолютно всяко пишкане(от мързел Embarassed )Сега бебо не е акал в памперса от 2м.Започнах го от преди 6м на тоалетната защото така му беше по-лесно да се изаква.Сега сутрин като се събуди си играе в леглото докато не стана да го сложа на гърне и веднага се изпишква и изаква.За пишкането не се стиска,но определено сигнализира,а за акането си чака.Немога да си представя да му е удобно на детето да ака в памперса.Представете си на вас да ви се ака,да седнете на стола и да се изакате,за мен би било невъзможно,пък незнам Peace

# 24
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Започнах да слагам Марти на гърне в средата на 7-я месец. Оттогава си ходи редовно в гърнето, а памперса е само предпазна мярка. В началото го слагах веднага след ставане от сън и след хранене, за не повече от 5 минути, за около 2 седмици свикна. Не стоях до него, а го оставях сам с една-две играчки, от разстояние го подканях и отивах до него само за да проверя резултата, сега вече сам си казва когато е готов! Успех!

# 25
  • Мнения: 3 423
Никога не съм я учила да си казва, инициативата беше изцяло нейна.

Ето на, узряла е значи.

# 26
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Научих го почти на сила на 1,9г - 1,10. защото се подсичаше ужасно и просто нямах избор. Действах по схемата махане на памперса, поощрение като свърши нещо в гърнето и наказание ако направи белята в гащите. След около седмица се научи. Беше доста трудно и за двамата,  най-малкото ми беше гадно, че трябва да го мъча така, но нямаше как, освен това тогава не говореше въобще и беше трудно да се разбираме. След това до есента си ходехме навсякъде с едно гърне защото отказваше да ходи на вън.Бяхме голям цирк с походното гърне  hahaha

# 27
  • Мнения: 1 264
Синът ми щом навърши 6 м реших да пробвам да го слагам на гърне на обяд, когато обикновено ака. Чувства се чудесно - ако има да върши нещо, си го свършва в гърнето, ако не - изпъва се да става. Засега резултатът е 2 от 4-ри  Mr. Green

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Синът ми щом навърши 6 м реших да пробвам да го слагам на гърне на обяд, когато обикновено ака. Чувства се чудесно - ако има да върши нещо, си го свършва в гърнето, ако не - изпъва се да става. Засега резултатът е 2 от 4-ри  Mr. Green


Нищо лично, но за мен всичко това е престараване. Детето не се е научило, повярвай ми... Изобщо не осъзнава какво прави още.

# 29
  • Мнения: 1 146
Аз започнах да я слагам на гърне към 10 месец. В началото си седеше само и си играеше. И спрях да опитвам. След 2 седмици пак започнах. Тя си нямаше определено време за ходене по голяма нужда. Сложих я след закуската. И тя се изака. На следващия ден пак, после пак. След това започнах и след обяда да я слагам на гърне и тя пак си свършваше работата.
Сега си е научена сутрин и на обяд да ака, а през другото време 2-3 пъти пишка, но не винаги.
Като е на гърнето й пускам една печка да й духа топло, слагам й играчките до нея и я оставям. В началото беше нестабилна и падаше често, но се научи.

Общи условия

Активация на акаунт