Сексуално насилие от роднини

  • 3 532
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 251
Не и не познавам такива хора, за което много се радвам

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Пипне ми детето - режа пишката, после мисля!!!

Моят мъж е изключително търпелив човек. Обаче гневът му как връхлита внезапно ooooh! Тежко му и горко на посегналия на децата ни. Но това е и нормалната реакция.

# 17
  • Мнения: 3 423
Това е сериозна тема, не може да бъде тема за раздумка или просто ей така за  говорене.
 На мен не ми се е случвало, но и да беше ми се случило нямаше да го споделя или разкажа. Хубаво е да се правим на стабилни и отворени жени приемащи всичко. Отракани  от времето и натрупания опит, но може би сме се отракали, точно защото определени нещата не са ни били проблем, в период, в който не можем да ги осъзнаем и превъзмогнем.
  Сексуалното насилие от роднини го има, дори и да не се преброят потърпевшите от него, проблемът е в това как да се справиш след като си го преживял...
  Същият е проблемът как да се справиш със сексуалното насилие, от който и да е било след като си го преживял...
   Уви, темите не са философски и вербалното надмощие не показва нищо.

Това наистина е сериозна тема.
В България не съм си давала сметка,
че съществува такова явление. Но в
Германия се сблъсках с потърпевши
от втория мъж на майката, примерно.
Големи драми. Момичетата с години
крият, извергите обичат уж майката,
но се задоволяват и с дъщерята. Ад.
Имам и един познат, 45-годишен, и
той познава блудството, съвсем се е
сбъркал, това му е повредило живота,
не може ни жена, ни мъж да си намери.
Казва, че му се е случвало да си ляга с
жена, но изведнъж почвал да повръща.
Блудството се е случило, като е бил дете.

# 18
  • Мнения: 4 841
Всъщност подобни неща се срещат много по-често, отколкото можем да предположим. Но съзнанието ни има способността да изтласква тези спомени. В повечето случаи просто забравяме какво се е случило.
Преди години, докато търсех с професионална помощ решение на редица свои проблеми, след проведени множество разговори и сеанси на регресивна хипноза, всъщност се оказа, че причината е "забравено" блудство именно от близък роднина. Така че привидно нещата се "забравят", но продължават да "работят" и да (ни) вредят.
Прекалено сериозна и болезнена тема, наистина.

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Гадното е, че не можеш да прецениш кога точно размяната на невинни нежности прекрачва границата. Кога точно целувката не означава това, което майката или самото дете вижда?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не, слава богу не ми се е случвало. Не познавам такива хора(или поне си мисля, че не познавам, защото повечето такива човек не може да предположи на какво са способни).
 

# 21
  • Мнения: 3 423
Гадното е, че не можеш да прецениш кога точно размяната на невинни нежности прекрачва границата. Кога точно целувката не означава това, което майката или самото дете вижда?

Много от гадовете спекулират с
доверието на децата, обясняват,
че така било нормално, че това е
всъщност една игра, лъжат-мажат.
Децата загубват в един момент
реалната представа кое е хубаво,
кое не, кое е нормално, кое опасно...

# 22
  • Мнения: 14 133
Не ми се е случвало. Тая тема ме подсети за постинга на друга потребителка, която била свидетелка на нещо подобно в градския транспорт - когато детето пищяло и не искало да седне в баща си и той си го извадил. Честно, не ми се влиза в тия теми вече, отвратително е това, да не говорим, че когато жертви са беззащитни деца, тия изверги заслужават тях някой да ги оправи здравата, като сценката с Брус Уйлис в "Криминале" долу в мазето на магазина, ако се сещате. Отврат.

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не.
Но мога да си представя колко е ужасно - за цялото семейство.

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Много от гадовете спекулират с
доверието на децата, обясняват,
че така било нормално, че това е
всъщност една игра, лъжат-мажат.
Децата загубват в един момент
реалната представа кое е хубаво,
кое не, кое е нормално, кое опасно...

Аха. Точно това втълпявам и аз в красивите им главици - не всеки, който ви помилва ви се радва. Тоест, той се радва, ама не така, както ми се иска

# 25
  • Мнения: 656
Не и не познавам такива хора.

# 26
  • Мнения: 8 999
Като бяхме тинейджъри мой първи братовчед беше безнадеждно влюбен в мен. Много усилия ми костваше да го откопча от себе си - веднъж спах у тях и той ми налетя през нощта. Водихме дълъг и безплоден разговор до сутринта. Споделих със сестра му и тя ми каза, че според него аз съм била идеалната жена, той, горкият, какво бил крив, че съм му се падала братовчедка! И двете му четохме дълго време лекции на тема кръвосмешение, но той отказа да вярва на "такива тъпи предръзсъдъци". Повече не ми е посягал, но заяви, че ще бъде нещастно влюбен в мен до края на живота си. Няколко години по-късно замина за САЩ и повече не се върна. Не намери щастие в любовта. Понякога се чувствам виновна, че е нещастен в личния си живот, но не се сещам как бих могла да му помогна. Гадна история. А като деца бяхме много близки /нямам братя и сестри/ и тези двама мои братовчеди запълваха тази празнина.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 289
Била съм подлагана на психически тормоз,вследствие сексуални влечения от мой "роднина".Бях наивна ученичка,която се връзваше на заплахи и закани,дебнеше ме на всяка крачка,където и да отивах го виждах.Накрая стигнах до там,че нервната ми система рухна,започнах да правя нервни кризи,ходих на невролог и пиех успокоителни,които пиеше майката на моя приятелка.Слава богу,че в един момент просто се отказа от мен иначе незнам докъде щях да стигна  от психическа гледна точка. ooooh!

# 28
  • Мнения: 2 792
   Същият е проблемът как да се справиш със сексуалното насилие, от който и да е било след като си го преживял...
   

За съжаление проблемът при насилие от близки и/или роднини е много по-голям отколкото ако насилието е било от непознат човек.

Темата наистина е много сериозна...
  Не съм се изразила съвсем ясно, визирах сексуалното насилие в една ранна възраст.


   Аз забранявам целуването по устата, няма майка, няма баща, обяснила съм възрастен и дете не може да се целуват по устата, случвало се е да реагират с изненада и потрес, когато видят да го прави някой.

# 29
  • Мнения: 3 447
Гадното е, че не можеш да прецениш кога точно размяната на невинни нежности прекрачва границата. Кога точно целувката не означава това, което майката или самото дете вижда?
Децата усещат.

Общи условия

Активация на акаунт