Сексуално насилие от роднини

  • 3 536
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 967
Имах съсед, който на два пъти във входа уж да правим здрасти, но задържаше ръката ми по-дълго от нормалното и веднъж ме погали по бузата. Наистина невинни на пръв поглед неща, но ДЕЦАТА НАИСТИНА УСЕЩАТ задните помисли, щом и до днес го помня. Казах на мама, тя казала на тате и той му вдигна такъв скандал, че после ме заобикаляше на 100м. и не смееше да ме погледне. Трябва да научим децата си да споделят, а не да сесрамуват, ако искаме да ги предпазим от идиоти.

# 31
  • в Низината
  • Мнения: 705
Слава Богу не. Нито познавам такива, но и не вярвам някой да сподели. Предполагам, че е много по-гнусно, защото това са хора, на които имаш доверие.

# 32
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Трябва да научим децата си да споделят, а не да сесрамуват, ако искаме да ги предпазим от идиоти.

За споделянето съм съгласна - и по друг повод съм казвала, че трябва да говорим с децата си за всичко и по много. Само тогава те ще могат да споделят без притеснения.
Все си мисля, че предразполагащи за такива посегателства от роднини, са честите контакти - живеещи в една къща или в един двор. Тогава сякаш са по-незабележими прекалено честите контакти на възрастни мъже с децата. Не казвам, че моите са застраховани, понеже живеем далеч от всякакви роднини. Само размишлявам.

# 33
  • Мнения: 4 753
Братовчед ми е налитал по по-особен начин, уж играейки си. Скоро ми изплува спомен.
Защо само такива теми има? Където отворя все за нещо гадно става въпрос...

# 34
  • Мнения: 674
Аз слава богу съм нямала такива проблеми!
Но ще ви разкажа една много гадна история от моето детство. В блоковете където живеехме всички деца се познавахме. Имаше едно момченце много симпатично едро и доста добре развито физически. Това момче тогава беше на 16-17 години. Еда дама тогава може би 38-40 годишна /моряшка жена-мъжът и го нямаше по 9месеца/ на която и се носеше славата си набеляза това момче. По късно аз бях гадже с най добрия му приятел и Жоро ми е разправял за бурната им "любов". Тогава момчето 17 годишно кипи от хормони бива подмамено първо само за плаж от въпросната госпожа. Завело го е на някакъв плаж съблякла се е гола карала го е да я маже с плажно мляко /момчето тогава е било девствено/ и то горкото силно възбудено я е нападнало. И така тази леличка после близо 3 години използваше сексуални услуги от крехко агнешко момченце без да и мигне окото. После сме я виждали и с други тинейджъри но какви отношения е имала с тях немога да твърдя!

# 35
  • Мнения: 2 309

Абсолютно не съм съгласна, или ако трябва да съм точна усещат, но се доверяват на възрастния и смятат, че щом възрастния прави това с тях, значи то е правилното, а не тяхното усещане. Изпитала съм този ужас на гърба си - като 5 годишна 2 пъти в рамките на едно и също лято, но от непознат и като тинейджър- един път от братовчед ми. Не е нещо за което бих говорила, до ден днешен обаче като се сетя за тези случки кръвта ми кипва, но не от агресия, просто се разтрепервам и се чувствам много малка, нищожна и уплашена. Умишлено съм натикала тези спомени дълбоко в подсъзнанието си и незнам дали са ми повлияли по някакъв начин, дали щях да съм различен човек или щях да съм същата.

# 36
  • Мнения: 3 447

Абсолютно не съм съгласна, или ако трябва да съм точна усещат, но се доверяват на възрастния и смятат, че щом възрастния прави това с тях, значи то е правилното, а не тяхното усещане.
Да, доверяват се, но усещат, че не е редно. Дори и да са прекалено малки, за да знаят какво точно е секс. Проблемът е, че не знаят какво точно да кажат на родителите си, ако не е говорено на тази тема и няма доверие.

# 37
  • Мнения: 25 724
Отговорих "Не, но познавам."
Естествено, не са ми споделяли. Научила съм от трети лица. Например за дядо, който е правил опити да опипва внучката си, уж да проверял колко са й големи циците.
Знам и за една, която е правила секс с първия си братовчед, но и двамата са били непълнолетни, та май не се брои. Продължило е, докато родителите им са ги усетили и са прекратили историята...
А на сина си от съвсем малък съм се стремяла да му внуша, че никой няма право да го докосва без негово съгласие и по начин, който го притеснява. Особено по половите органи. Даже да става въпрос за мен и баща му. Тогава детето ме попита: "Ама мамо, даже и ти ли не трябва да ме докосваш?" Отговорих му: "Да, освен ако не се налага от медицинска гледна точка. Тогава е позволено само на мен, на баща ти, баба ти и лекар. На никого другиго!"
А иначе, то и тук във форума имаше няколко много интересни темички, с много скандални изказвания, поне за моите разбирания. И за разбиранията на закона, де, ама един татко каза, че не му пукало за закона. Искрено се надявам да беше само провокация и извратено чувство за хумор!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт