За неизплатено майчинство - помощ

  • 6 591
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте!Аз съм въпросната майка и приятелка на ева която не получава майчинство!Пуснах жалба в НОИ на 18.04 и преди 3 дни ми преведоха 640лв. обаче които не са всички newsm78.Надявам се да ми преведат всичко дължимо до тук-т.е. за всичките считано от 3.11.2006г. 5 месеца.
Имам въпрос:работодателя продължава ли да превежда някакви осигуровки на НОИ или вече НОИ извършва изцяло тази дейност спрямо мен?
Благодаря на всички изказали мнението си тук,а най много на eva   bouquet

За 2006 г. се дължи здравна осигуровка върху полученото обезщетение в размер на 3,9% за сметка на работодателя
За 2007 г. се дължи 3,9% здравна осигуровка върху 220 лв. пак за сметка на работодателя

# 16
  • София
  • Мнения: 619
ДейзиГ-което какво значи?Водя се от 3.11.2006г. по майчинство и от тогава насам са ми превели 640лв.Можеш ли да ми направиш разбивка?Нещо не ми е ясно!

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Като гледам лентичката трябва от тогава да се водите в отпуск за гледане на дете до 2 години, нали?
За м.11 2006 г.  обезщетението е 145,45 лв /пропорционално за дните/
за м. 12 2006 г . - 160 лв.
за м. 01.2007 г. трябва да сте подали молба и да получите сумата която сте получавали преди 03.11.2006 г., но не по-малко от 180 лв. за пълен месец

# 18
  • София
  • Мнения: 619
Дейзи благодаря ти!Изплатиха ми 4 мсеца ,а сега до пон.,втор. чакам останалите 2 до тук.НОИ си върши перф. работата.Надявам се от този момент нататък да нямам проблеми!Целувам всички ви които сте се включили в темичката и ви пожелавам да сте много здрави и щастливи!

# 19
  • Мнения: 9 050
Аз пък искам да те поздравя, че си пуснала жалба и си си потърсила правата. На всички песимистични мами- ето става. Така трябва да се действа.
Значи за по-малко от месец са реагирали.
Поздравявам те!   bouquet

# 20
РАБОТОДАТЕЛЯТ МИ НЕ МИ Е ИЗПЛАТИЛ МАЙЧИНСТВОТО ЗА 3 МЕСЕЦА. ДОКОЛКОТО РАЗБРАХ БОЛНИЧНИТЕ МИ ЛИСТА ЗА БРЕМЕНОСТ И РАЖДАНЕ НЕ СА РЕГИСРИРАНИ В НОИ  И НЕ СА МИ ПЛАЩАНИ ОСИГОРОВКИ ПОСАВЕТВАИТЕ МЕ КАКВО ДАНАПРАВЯ!

# 21
  • Мнения: 9 050
РАБОТОДАТЕЛЯТ МИ НЕ МИ Е ИЗПЛАТИЛ МАЙЧИНСТВОТО ЗА 3 МЕСЕЦА. ДОКОЛКОТО РАЗБРАХ БОЛНИЧНИТЕ МИ ЛИСТА ЗА БРЕМЕНОСТ И РАЖДАНЕ НЕ СА РЕГИСРИРАНИ В НОИ  И НЕ СА МИ ПЛАЩАНИ ОСИГОРОВКИ ПОСАВЕТВАИТЕ МЕ КАКВО ДАНАПРАВЯ!

Единственото, което можете да направите е да подадете жалба в ТП на НОИ по регистрация на работодателя ви.

# 22
  • Мнения: 19
Браво, мамче, поздравления и от мен! Аз също си търсих правата по инстанции макар и по друг повод. Истина е, че ако не притиснеш някой недобронамерен работодател до стената той притиска теб. Жалко, че се включвам чак сега в темата.

# 23
  • Мнения: 24
Здравейте.В майчински съм от април 2006 като работодателят ми ми е изплатил майчинските за февруари 2007 включително.За останалите месеци /март,април,май,юни/ ми казва че не е плащал осигуровките на целия си персонал и за това не може да ми изтегли полагащото и дефакто не може да ми даде майчинските .Възможно ли е това да е вярно и какво мога да направя в случая.А другия ми въпрос е мога ли да ги получавам от НОИ а не той да ги тегли че да чакам да ми ги даде/досега по банков път/.Много ще съм благодарна ако ми помогнете.

# 24
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте.В майчински съм от април 2006 като работодателят ми ми е изплатил майчинските за февруари 2007 включително.За останалите месеци /март,април,май,юни/ ми казва че не е плащал осигуровките на целия си персонал и за това не може да ми изтегли полагащото и дефакто не може да ми даде майчинските .Възможно ли е това да е вярно и какво мога да направя в случая.А другия ми въпрос е мога ли да ги получавам от НОИ а не той да ги тегли че да чакам да ми ги даде/досега по банков път/.Много ще съм благодарна ако ми помогнете.

Така е. Ако не са преведени осигуровките на целия персонал и не са подадени данните с декларация обр. 1 от работодателя не може да се теглят обезщетения.
Щом е започнал отпуск преди 01.01.2007 г. се тегли от работодателя.

# 25
  • Мнения: 24
Благодаря за бързия отговор ДейзиГ а как да проверя дали до февруари съм осигурена може да е платил осигуровките до юли и да си е взел моите майчински и да ме мота/имам леки съмнения/

# 26
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако нямате ПИК-код за да проверите социалните осигуровки можете да проверите здравните осигуровки в сайта www.noi.bg

# 27
  • Мнения: 24
Благодаря ДейзиГ.За здравните - непрекъснати здравноосигурителни права

# 28
  • Мнения: 24
Благодаря ДейзиГ.За здравните - непрекъснати здравноосигурителни права проверих чрез кода януари и февруари - осигурена.Благодаря за бързите отговори

# 29
Имам проблем с един болничен - от НОИ казват, че го няма при тях, а от фирмата казват, че са го изпратили. Какво да правя при това положение?Освен това фирмата е регистрирана в друг град - до там ли трябва да ходя, за да подам жалба?

Общи условия

Активация на акаунт