Декупаж (салфетна техника)-2 част

  • 69 273
  • 487
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 985
Записвам се и аз в това кътче за отмора. Отворя ли темата за декупажа (и подобните на нея Направих сама, Великденски/ Коледни идеи и др.) времето спира. Благодаря ви!

# 16
  • Мнения: 11 315
А според теб, там където е нацъфкано (извинявам се за думата, ама точно така изглежда глечта), дали мога да го мина с шкурка и дали няма да се надига пак след времето?

Не е към мен, но и аз да се обадя Grinning
Ако ги ползваш като кашпи, няма да имаш проблем. Но иначе ще продължи да се надига боята.
natalyna, всеки път като покажеш нещо ново и онемявам   bouquet
Ати, няма значение, че съм питала Наталина. Радвам се на всяко мнение, особено на твоето. Peace
Ще ги използвам по предназначение - ще садя китки в тях, ще са навън - на двора.
Затова си мисля, че ако ги изшкуркам основно и сваля нацяло глечта ще е по-добре.
Ти какво мислиш?

# 17
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 802
natalyna  - БРАВО

Аз имам проблем с намирането на салфетки. Докато реша проблема ще продължавам да ви се радвам

# 18
  • Мнения: 525
Снощи опитах с обикновена опаковъчна хартия върху една кутия и мисля,че се получи.В старата тема имаше видео.Там потапяха картинката във вода(може и да не е било вода,но аз ползвах вода),после я подсушават със салфетка и тогава я лепят.И аз така направих.Като облепя цялата кутия ще ви я покажа.

# 19
  • Мнения: 679
Вечерница, аз лично гледам да ползвам по-хубавите си керамични саксии и тези, които съм рисувала, само като кашпи. Така се запазват по-дълго. Слагам по една пластмасова в тях и цветето е в нея. Иначе глиджосаните ми се напукват, а ако не са глиджосани пък влагата избива и побеляват. Но нямам представа как ще се запечатат с декупажните гелове. Дано някой да е пробвал и да каже. Но мен ако питаш, щом ще вложиш толкова труд / а и предусещам добрия резултат  Grinning /, по-добре ги ползвай като кашпи. Вярно, че глинения съд е по-добър за цветята, но повечето и в пластмасови саксии си виреят много добре.

# 20
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Moмичета, благодаря ви, но нищо особенно не съм направила!Тук видях много по-красиви и изпипани неща!  bouquet

ВЕчернице, аз си мисля, че на гледжосаната повърхност няма да хваща боя ако искаш да ги боядисаш, но ако не, май няма проблем да залепиш салфетката. Може би само това, че все пак цвета на глината е тъмен и мотива няма да изпъква.
Аз също използвам саксиите налепени със салфетка само като кашпи.

vanyia - опитах този начин и също се получи добре, но за мен е по-лесно да открия салфетка която ми харесва, отколкото хубава хартия - напоследък тук са пуснали все едни странни, абстрактни, без мотиви.

# 21
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
А при мокренето на хартията как точно се процедира - колко време се държи във водата, подсушава ли се после, въобще каква е техниката newsm78 Искам да пробвам с една хартия да направя едни метални кутии за подправки за кухнята, дайте напътствия Praynig

# 22
  • Мнения: 252
ВклЮ4 и аз. Hug Vanya, както каза и Наталина ве4е, добре си направила като си намокрила хартията, така тя става по_тънка и залепва оЩе по_добре за повърхността. После на пипане по4ти не се усеЩа, а нали и за т'ва се бори декупажа, да е като "истинско" творението. Heart Eyes Много хубави неЩта правите, моми4ета  bouquet Опссс, сега ти видях поста, Бабъл.
Ами изрязваШ от хартията мотива, и го потапяШ в една 4иния, пълна с вода. ДържиШ го вътре около минута, горе долу, докато побелее, после го изваждаШ и го поставяШ внимателно върху една салфетка, а с друга попиваШ отгоре.
А металните кутии, според мен, трябва да ги боядисаШ предварително с акрилна боя, ина4е няма много да ти държи хартията, ако я залепиШ направо на метала. Така поне си мисля.

# 23
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А при мокренето на хартията как точно се процедира - колко време се държи във водата, подсушава ли се после, въобще каква е техниката newsm78 Искам да пробвам с една хартия да направя едни метални кутии за подправки за кухнята, дайте напътствия Praynig

Бабъл, аз мокрих хартията за около минута, но моята беше доста плътна - ти сама ще видиш - трябва да се напои цялата повърхност равномерно (при някой видове хартии се завива на руло). След това само попиваш със салфетка или кърпа излишното количество вода(може да я оставиш малко да позасъхне сама). Това изисква да направиш един-два опита, за намериш оптималният вариант. После процедираш както при салфетка - намазваш предварително боядисаната с подходяща боя кутията, с малко лепило, залепяш картинката и изглаждаш добре и отгоре минаваш с още един пласт лепило! Хубавото тук, е, че хартията не е толкова прозрачна като салфетката и няма нужда от светла боя за фон отдолу. В същото време обаче, тази техника не е подходяща за малки предмети, защото стои по-грубо. Аз бих я слагала точно на саксии, кутии и т.н. При салфетката един от ефектите е, че ако се изглади добре, не може да се различи от рисунка - трябва близък план и тренирано око. Този ефект при хартията липсва, освен ако не е специална и много тънка.

# 24
  • Мнения: 679
Бабъл, точно с това съм се захванала и аз в момента, вдъхновена от темата за кутиите от АМ. Моите кутии първо ги облепих с мебелно фолио, за да не прозират надписите по кутията и да залепнат по-добре салфетките.

# 25
  • Мнения: 252
Natalyna,, писали сме по едно и съЩо време Mr. Green, оба4е сме единодуШни Peace

# 26
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Ох, момичета, прехласнах се по нещата, които видях в тази тема! Почти половин ден прекарах в четене и разглеждане и реших, че ще се пробвам и аз да сътворя нещо. Вчера си накупих някои материали, сега остава да намеря време и да си видя възможностите. Обмислям дори да ползвам някои от консумативите от работното място за по-различен ефект, но това ще е на по-следващ етап, като посвикна. Ако се получи нещо сносно, ще докладвам. Рускините ми скриха шапката, особено ми харесаха чантата и обувките - дали резултата се е задържал достатъчно време? Кажете ми някой подходящ сайт за качване на снимки, защото снимка.бг доста често издъхва.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Запис Joy

# 28
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Запис и аз!

# 29
  • Мнения: 11 315
Много моля  Naughty
Цяла тема имаше в Клюкарника, посветена на тоя Запис Joy
Сменете опцията Wink

Общи условия

Активация на акаунт