Декупаж (салфетна техника)-2 част

  • 69 223
  • 487
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 972
Да се включа по темата за саксиите. Аз преди време правих саксии, не с декупаж, а рисувани с водни бои. После като сложих лак - вече десетина години си стоят без почти да са мръднали  Peace А в тях са засадени цветя, но са на остъклен балкон не навън.

# 31
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Момичета, много благодаря за отговорите и насоките. Hug
 Тъй като хартията, която искам да ползвам, е на много дребни мотиви, си мисля да изрежа парче, което да покрие изцяло кутията. В такъв случай дали ще трябва пак да нанеса боя за основа newsm78

# 32
  • Мнения: 11 306
Само да внеса едно уточнение. Тукашните саксии са от бяла глина. Глечта отгоре обикновено е в хумен, бежов или някакъв подобен цвят в посока бяло. Няма да е проблем да работя със салфетки по избор. Дори обмислям идеята да направя едната в декупач - смесена техника между декупажа и папие маше.
Интересното е, че отвътре глечта е напълно запазена, вероятно са ги ползвали за кашпи. Ще ги направя, пък тогава ще му мисля как и с какво ще ги пълня.

# 33
  • Мнения: 525
А при мокренето на хартията как точно се процедира - колко време се държи във водата, подсушава ли се после, въобще каква е техниката newsm78 Искам да пробвам с една хартия да направя едни метални кутии за подправки за кухнята, дайте напътствия Praynig
Хартията е от тази за най-обикновените торбички за подаръци.Ще намеря и клипчето в другата тема да го видиш.Само ги потапят и веднага ги слагат между салфетка,за подсушаване.Ако е тънка хартия не е нужна и минута даже.

Намерих го- http://wideo.gazeta.pl/wideo/0,0,3983509.html

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 15:54 от vanyia

# 34
  • Мнения: 883
Да ви кажа нещо от моя опит... когато искам да оцветя или да боядисам някоя саксия или гладка повърхност, която не хваща много добре лепилото (Ц 200) или то се събира на струйки, използвам една хитрост - обвивам с бинт. Един или два слоя. Така после лепилото хваща безупречно. По този начин използваме за основа гладките тарелки, когато правим с децата апликации или пана. Иначе по тях не може да се нанесе нито лепило, нито грунд.

# 35
  • Мнения: 725
хартията е специална за декупаж и се продава в сльнчогледа и струва 3.20лв.,но та,м момичетата не я мокрят аз сьщо не я мокря .декупажна хартия има и в Турция но е  с размери на блоков лист  и то много красива .
едно от момичетата беше пробвало с опьковачна хатия и каза че после подпухнало .пробвай с нещо малко.
за предпочитане салфетка да се лепи вьрху бяло,ако нямаш вьзможност намазваш      с бяло кьдето ще лепиш ,ако е декупажна хартия няма значение.
http://racheto.mylivepage.com/image/index?page=6&act=idx
виж на 7 стр са моите кутии чинията чашата и това с рибката  са с декупажна хартия сьм го правила.купичката с рибката е от Турската декупажна хартия.

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 17:14 от ra4eto

# 36
  • Мнения: 725
а моите вьпроси са колко време сьхне самосьхнещата глина?
каква е тази маса за декупаж 3д в сльнчогледа нямат и  те не знаят ?

# 37
  • Мнения: 679
За около 24 часа съхне изделие с дебелина 0.5см. Ако бързаш, може да й помогнеш със сешоар или на слаба фурна.

# 38
  • Мнения: 525
ra4eto в какви магазини в Турция има такава хартия?Имам позната,която пътува редовно и мога да поръчам.В Сливен нямаме магазин,от който да я купя или поне аз не знам.
Иначе обикновената опаковъчна хартия е 50/70 и струва най-много 20-30 стотинки листа.Предполагам,че ще е подходяща само за неща,които не се мият.

# 39
  • Мнения: 725
http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=34889&postdays=0&po … r=asc&start=0
виж тук са всички техники за декупаж

хартията се продава в специалните магазини за декупажни материали и тук в Бьлгария я купих за 1лв,В Варна има магазинче кьдето момичето зарежда с материали от Турция   /тези кутии са от нея /има рамки ,кьщички,купи и др .тя има и много списания за декупаж пак от Турция    ,много  бои и др  материали
 
В
сайта на гоблените  има една туркиня Стурма тя беше  показала снимка на магазин за декупаж в Турция и какви материали си е купила питай я

# 40
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
......В Варна има магазинче кьдето момичето зарежда с материали от Турция   /тези кутии са от нея /има рамки ,кьщички,купи и др ....


За "Слънчоглед" ли става въпрос? Ако не е, кажи къде се намира и кой е магазина?

# 41
  • Мнения: 725
не магазина се намира на ул.Райко жинзифов 40.42
намира се до македонския дом в пресечка
имам телефона на момичето ,казва се Гюлер
и магазинчето е атилие -Гюлер.
страшна майсторка е на декупажа.

# 42
  • Мнения: 525
ra4eto обясни ми моля те по-подробно за магазинчето.Аз съм прекарала студентските си години във Варна и имам познати,които да ми купят материали.

# 43
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 437
и аз се интересувам - другия месец имам път натам

# 44
  • Мнения: 725
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2603412
коя е тази мама направила тази красота ?

Общи условия

Активация на акаунт