АПРИЛ е тука вече, кога ли ще се появи малкото човече?

  • 14 118
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735
Здравейте,
Ние сме още 2 в 1 и на линия Grinning Sad.
Цяла нощ ме стяга корема, но без болки /пък аз толкова ги чаках/.
Честито на майчетата и успех на всички раждащи днес!

# 46
  • Мнения: 350
Момичета не разбирам защо е тази паника, напълно нормално е да се случват такива неща като падане на конци, вярно , че звучи гадно за тези, които не са го преживели, но всъщност е съвсем в реда на нещата.Аз вече забравих и операция и всичко, гледам си само сладурчото, дори болка няма. Просто моята лекарка е пропуснала да ми каже за шевовете, защото не при всички се случва, затова попитах първо вас да споделим опит.Обадих се на една приятелка с две секциота-при нея първия път не са падали, а втория ги е изхвърлява два месеца,нищо обезпокоително! Споко! А поради факта, че вчера се разбрахме да не отваряме тема в Родени през 2007г., а вече мамите сме много, мисля че няма нищо нередно да обсъждаме тези неща тук, Предполагам, че за някои ще е интересно и важно  да научат какво ги очаква.
Лек ден на всички!

# 47
  • Мнения: 43
Абе, на мен дори ми е много интересно като чета за коликите,за следродилните неразположения.Та нали и нас, неродилите още, това ни чака и всяка информация и съвет ще ни е от полза. Така че ще се радвам ако продължаваме в същия дух... HugЕто,аз например това за сешоара не го знаех Blush
Айде,сега отивам и аз на тонове и като се върна,дано да има някоя друга блага вест Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 63
здравейте, майчета!
относно споделянето на опит от вече обебилите се мами аз съм много "за", защото това ни подготвя какво може да очакваме, от какво можем да не се шашкаме, а и някой вече го е преживял и това действа доста успокояващо, макар, че колкото и да ти обясняват нещо докато не го преживееш няма как да си представиш какво точно те чака. А и те вече са придобили опит и с гледането на бебчетата и ще са ни много полезни със съветите си, както и това че вече обменят опит с другите майчета, също смятам за добра подготовка.
така че пишете колкото се може повече smile3503

# 49
  • Мнения: 228
И аз съм напълно съгласна със Smooth! Който е предупреден, е въоръжен, нали така?

И аз се върнах в офиса от ЖК преди малко: плацентата е узряла, водите са си понамалели, главата е ниско долу, макар че все още не е съвсем фиксирана (при вторите раждания фиксирането обикновено ставало непосредствено преди раждането...). Господинът е над 3000гр, но лекаркарата не се нае да бъде по - точна. Изобщо: според нея вече сме готови и на термин; всичко друго е Божа работа! Може да родя утре, а може и след две седмици. Аз не бързам и се наслаждавам на всеки ден с моето коремче!

Желая Ви лек и усмихнат ден!

# 50
  • БГ
  • Мнения: 735
здравейте и от мен Hug за преносването-и на мен не ми се преносва Whistling, ама бебка си стои и не давя признаци никакви за излизане #Crazy  сега ми е подпряла ребрата, явно си е високо още Sick
за споделянето на опит за конци и колики, на мен ми е интересно, и мисля че тук е мястото за всякакви подобни  споделяния, за да сме наясно ако и на нас се случи нещо подобно,да не се панираме.и аз ще се радвам ако има повече инфо за подобни неразположения, раждане и други .хубав ден от мен   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами и на мен за сешоара и коликите ми е интересно, но за тези конци  Naughty Стига ми дето си притеснявам, дали бебето ще се роди нормално и здраво и дали всичко с мен ще е наред. Ама не мисля да се задълбочавам повече по темата. Явно е нормално да сме на различни вълни. А и като гледам колко от неродилите се ошашкаха с тези конци......- май не е само моя гледна точка.
Както и да е. Пишете си. Просто като почнат да се обсъждат такива работи, с които не искам да си обременявам мисленето в момента, ще спра да чета форума, докато не родя.
И съм убедена, че сега ви се струва съвсем естествено да обсъждате такива работи, както и как нямало за какво да се притесняваме покрай раждането- ама много бързо забравихте как доскоро се скъсвахте от притеснения преди да родите.
Никой да не се обижда. Нищо лично. Просто се опитвам да си съхраня позитивната нагласа, за да се случи някак по-нормално раждането.

# 52
  • Мнения: 228
Zazu, напълно те разбирам! И аз преди първото раждане исках да запазя идеалистична (е, силно казано) представа за раждането, и то не кое да е раждане, а МОЕТО раждане. Е да, ама не... ако тогава бях попрочела малко повече, нямаше да се чудя защо се треса неистово (което е съвсем нормално, се оказа по - късно) и да си мисля, че едва ли не умирам; нямаше да закърмя сина ми 5 часа след раждането ( а беше при мен в стаята още на втория час), само защото никой не се сети да ми каже да го сложа на гърда; изумих акушерките с невероятния въпрос: "Ние в колко часа ще си храним бебетата?" Представяте ли си????? Сякаш не съм била аз.... Сега предпочитам да знам ВСИЧКО!
И една молба:ти също не се обиждай и афектирай!

# 53
  • Мнения: 44
Хей, хей мили момичета,

Наистина нали затова ги има тези форуми - да сме информирани.
Мен лично до преди да започна да го посещавам такава паника и страх ме беше обзела, че направо се чудех как ще се справя.
След като по прочтох от тук оттам, и още повече като разбрах, че почти при всички бъдещи майки притесненията са едни и същи много, ама много по-добре се чуствам.
Освен това при всяка жена е абсолютно различен и индивидуален процеса на раждане и възстановяване. Още повече че след като голяма част от вас са били заедно почти от самото начало и са имали едни и същи тревоги, мисля че е напълно нормално сега да споделят своите прживявания, все пак те вече са го минали този път. Да, наистина си е страшничко за нас, които още само сме на ослушване, но пък ни подготвя много добре.
                                 
 

# 54
  • София
  • Мнения: 1 740
Имаме си вече нашата принцеса. Роди се на 06.04. и тежи 2480, 47см. Вече сме си вкъщи. по-късно ще дам подробности.

# 55
  • БГ
  • Мнения: 735
честита принцеска на   450 newsm30 smile3525 newsm51 smile3525 и прибиране в къщи 1crib , да е много послушна и щастлива!   mamma
аз доизгладих комплекта за изписването и съм вече  готова 1ironing, само някопй да реши да излиза,ама ... smile3515

# 56
  • Мнения: 105
450 честито   bouquet, да ти е жива и здрава принцеската!
Споделям напълно мнението на irkatka, аз подобно на нея в началото имах много притеснения и въпроси, и благодарение на форума и на общуването с мамчета със същите проблеми сега съм доста по-спокойна и уверена. Аз съм ЗА родилите вече мамчета да пишат за всичко което им се случва, та нали и нас това ни чака Wink.

# 57
  • Мнения: 491
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА 450!
да сте мноооооого здрави и щастливи

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

450 радвам се, че сте си у дома и с нетърпение чакам подробности - ти нали имаше назначено секцио чак за 16 април?! Simple Smile

С нетърпение очаквам и завръщането на Илит Grinning

Много бебеносна дата се оказа 6 април Party

# 58
  • Мнения: 131
Здравейте,

Честито на всички Нови Мами - кротки и щастливи бебета им желая и прекрасните мигове тепърва да започват!
На всички очакващи все още (като мен) - кураж, търпение и положителна настройка !


отдавна не съм писала, но пък винаги чета с интерес публикациите и докато стигна до последната такава вече искам да се размърдам и да се махна от компютъра...и така все за отговор не успявам да се "доредя" Laughing

Аз реших да раждам във вода в Тина Киркова. Утре съм на консултация с д-р Георгиева, която ще ме изражда, за да видим кога горе-долу да се настройвам психически.

Да ви се оплача - напоследък имам ужасни течения (не бактериални), които ги отдавам на ранните предвестници на раждането, но все пак супер много ме притесняват  Embarassed

# 59
  • Мнения: 436

Честита принцеска на мама 450! Да расте здрава, красива и щастлива за радост на своите мама и татко!  bouquet [/glow]

Общи условия

Активация на акаунт