Гърнето

  • 8 572
  • 175
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Права си бе жена - и аз това викам, оставете ги децата те си знаят всичко кога да стане. Аз съм се напикавала до 4-5г. в гащите през деня Embarassed  да е жива и здрава майка ми дето не ме е изхвърлила  newsm20

# 136
  • София
  • Мнения: 15 232
Цитат на: Nina-Bs
Ще ви споделя нещо забавно в тази връзка,което се е случило  на моя позната.
Тя всеки път щом детето си свърши работата го възнаграждава
с шоколадово десертче,,Буено'' на Киндер/нали се сещате,от онези ,дето и аз не мога да им устоя.
Та влизат един ден в кварталния магазин ,детето вижда въпросното лакомство,сваля гащите,кляка и започва да се пъне Grinning  Grinning  Grinning


 rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo

# 137
  • София
  • Мнения: 6 477
Цитат на: Vivi
Цитат на: Nina-Bs
Ще ви споделя нещо забавно в тази връзка,което се е случило  на моя позната.
Тя всеки път щом детето си свърши работата го възнаграждава
с шоколадово десертче,,Буено'' на Киндер/нали се сещате,от онези ,дето и аз не мога да им устоя.
Та влизат един ден в кварталния магазин ,детето вижда въпросното лакомство,сваля гащите,кляка и започва да се пъне Grinning  Grinning  Grinning




И в този ред на мисли да допълня, че моя приятелка пък приложи друга гениална тактика. Оставя беба по голо дупе с цел - като има да прави нещо веднага да се монтира гърнето. Само че явно детенце не е мислело така по въпроса, понеже нерядко хич и не стигало до гърнето, а осявало стаята с "пирамидки" Laughing  ooooh!

# 138
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: Morgana
Цитат на: Vivi
Цитат на: Nina-Bs
Ще ви споделя нещо забавно в тази връзка,което се е случило  на моя позната.
Тя всеки път щом детето си свърши работата го възнаграждава
с шоколадово десертче,,Буено'' на Киндер/нали се сещате,от онези ,дето и аз не мога да им устоя.
Та влизат един ден в кварталния магазин ,детето вижда въпросното лакомство,сваля гащите,кляка и започва да се пъне Grinning  Grinning  Grinning




И в този ред на мисли да допълня, че моя приятелка пък приложи друга гениална тактика. Оставя беба по голо дупе с цел - като има да прави нещо веднага да се монтира гърнето. Само че явно детенце не е мислело така по въпроса, понеже нерядко хич и не стигало до гърнето, а осявало стаята с "пирамидки" Laughing  ooooh!

Oh ,ste umra ot smiah.

# 139
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ami neznaia,zasto e tolkova vazno detsata da si varsat "rabotite" v garne Rolling Eyes Ima za tazi rabota razni prisposoblenia za toaletnata tsinia Stuck Out Tongue .Neznaia na kolko godinki mahate pampersa na detsata ,no spored men dokato mu doide vereme da bade mahnat pampersa detsata vetse ,ste razbirat ,tse triabva da se izhodvat na drugi mesta a ne v gastite Laughing  Laughing  Laughing .Ta na edno dve godisno dete moze da razvere ,tse triabva da piska v toeltnata tsinia.
Az s moia bebko vetse se otkazah ...........tai -kato garneto ni e vav formata na kutse (i ima narisuvano kutse ),bebko vseki pat kato bade slozen otgore mu se navezda i mu iade nosa Laughing  Laughing  Laughing .
Za drugo ne se i sesta ,samo za nosa misli Laughing  Laughing  Laughing .
DODO ne se pritesniavai ,tse deteto ti e oste s pampers,i na nego (pampersa)ste mu doide vremeto Laughing  Laughing

# 140
  • Мнения: 530
Аз пък явно съм блеела някъде и дори не бях забелязала, че е толкова популярна темата за гърнето. Но напълно споделям мнението ти Додо и се радвам, че не сме сами с подобни преживявания.
Анна ще стане на 2г и 6 месеца другата седмица. Още е с памперс и засега няма изгледи да го махнем. Правихме проби, но неуспешни. И тя много добре знае какво се прави в гърнето или на тоалетната (защото си има и към тоалетната чиния приспособление), знае какво правим ние, знае имената на всичко, като направи ако в памперса ми казва (за пишкането не казва обикновено, но нали попива и не й прави впечатление) да й го сменя веднага. Последната проба беше в яслата където всички деца от нейната група - те са на възраст от 2 до 2г и 10на месеца - ги тренираха заедно, разбира се със съгласието на родителите. Първите няколко дни им беше интересно, всички по гащи през деня, сядат на гърнета, нареждат ги в кръг и те като на седянка си лафят и им е кеф. Първата седмица само седеше на гърнето и нищо не правеше. Намокрила гащите няколко пъти, и в къщи вечер и през уикенда по същия начин. Втората седмица се изпишка два пъти в гърнето, дадоха й лепенка, похвалиха я, тя също гордо ми се похвали, но два дни след тази случка изведнъж коренна промяна - всеки път като пишка или ака в памперса и пищи, не иска да види гърнето, не иска да види гащите. Реших, че има инфекция, но нямаше нищо, просто явно изпитваше някакъв страх от тези функции, искаше си памперса, ако беше по гащи и решихме да спрем за няколко седмици. Ще изчакам сигурно след раждането на второто бебе, за да не я стресирам с две нови неща едновременно. А от цялата им група само едно детенце има успех с 'тренировките по гърне'. Засега всички останали са в етап на застой. Wink  Grinning
Като си бях в България преди 3 месеца сумати народ се изреди да цъка и да повдига многозначително вежди като разбереше, че Анна още е с памперс. Тук пък никой не го прави, а и аз съм си спокойна, че дойде ли й момента ще направим прехода бързо и безболезнено, а дотогава няма смисъл да се мъчим всички и да насилваме нещата.

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 728
Ох,успокоих се че има и други по-големи дечица с памперс. Свекърва ми все ми натяква, че трябва малкия да се научи на гърне. Да ама само като види гърнето и почва да пищи и да се крие под масата. Знае какво се прави в тоалетната, знае и е виждал как пишкат мама и тати, има си приставка за тоалетната и въпреки всичко не иска и това е. Иначе тича всеки път да гледа като сменям памперса на бебето и все ми обяснява че се е наакало. А и като се изака в памперса идва да ми каже (като преди това тактично се е скрил за да си свърши работата на спокойствие), че се е наакал и да му сложа крем(като сменям памперсва му всеки път му слагам крем против подсичане че му е много чувствителна кожата!)

# 142
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Nina-Bs

...Та влизат един ден в кварталния магазин ,детето вижда въпросното лакомство,сваля гащите,кляка и започва да се пъне
rotfImao

Така се смях, че АЛИ като ме видя и тя започна да се смее. Laughing  Laughing  Laughing

# 143
  • Мнения: 384
Цитат на: Nina-Bs
Аз скоро купих на Криси гърне,но за сега си играе с него.
Сядас ,както и е с дрехите и казва ,,ак,,но същинската част я вирши в пампата Grinning
Изобщо не ме тревожи този факт,права си,че когато му дойде времето ,ще се научи.
Има ли смисъл да го карам на сила ,да реве и да се тръшка,а аз тъпо ,но упорито да не спирам да го мъча Thinking

Ще ви споделя нещо забавно в тази връзка,което се е случило  на моя позната.
Тя всеки път щом детето си свърши работата го възнаграждава
с шоколадово десертче,,Буено'' на Киндер/нали се сещате,от онези ,дето и аз не мога да им устоя.
Та влизат един ден в кварталния магазин ,детето вижда въпросното лакомство,сваля гащите,кляка и започва да се пъне Grinning  Grinning  Grinning

Пробвайте с нещо такова и вие



Е глупости сега, та нали целта е детето да го прави осъзнато, та това си е чист условен рефлекс.За лампата на Попов да си чувала? Е, това е
Сега за Додо, според мен го сложи на тоалетната чиния или да пишка прав, това е голяма гордост за момченцата, а и Ерик не може да го прави, само баткото  Laughing В интерес на истината дъщеря ми на гърне не е седяла, направо в тоалетната и беше на 2 и половина кат се научи.

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Днес съм в чуденка. Педиатърката ни каза да го слагам на гърне. А пък то бебо още не сяда. Казах и а тя ми вика:
 "Нищо само докато е на гърнето ще е седнал."
Аз ли съм в грешка или не му е времето още? И кога се слага бебо. Вече ми е писнало да ми бръщолевят неща от преди 20 години и то доктори. Twisted Evil

# 145
Според мен е доста рано, още повече че детето не може да седи. Аз дори още не съм купила гърне.

# 146
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
#Shocked  #Shocked  #Shocked
Що не я гръмнеш тая докторка.........Нямам думи просто. Shocked

# 147
  • Мнения: 2 258
Пусни на търсачката-ще излязат доста полезни теми за гърнето...Мноооооого ви е рано още-изобщо не я слушай!

# 148
  • Мнения: 4 414
теми за гърнето - много и по много страници!
аз само да добавя, че имам 2 приятелки, които по съвет на педиатрите започнаха да слагат бебоците на гърне към 5 месец...всичко беше прекрасно до към годинката...и отказаха да сядат на гърне! едното е на година и 1/2, другото на 2.
моля майките, привърженички на ранното слагане на гърне да не ме нападат. не твърдя, че това се случва винаги - просто казвам, че твърденията, че децата рано слагани на гърне почват да се напикават в един момент и отказват гърнето, не са безпочвени. видяла съм го и не смятам, че има някакъв смисъл да се бърза.

# 149

Общи условия

Активация на акаунт