Закуски в училище...

  • 5 487
  • 37
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет мили мами!  55
В у-щето на дъщеря ми (в 1-ви клас е) от вчера им предлагат тези прословути безплатни закуски с чаша топло мляко  eat   Sign Exclamation
Да ви призная - това нещо ми спестява доста усилия около закуската у дома  feeding  и най-вече ми дава 15 мин. повече сън  Sleeping !!!

 Arrow Има ли я таз "екстра" и в училищата на вашите деца?  Rolling Eyes

Поздрави на вашите ученици... wavey

П.П:тези закуски се предлагат на ученици от 1 -4 клас само  Bulb .

Сега чакам да одобрят и правото на безплатни учебници до 4клас...еееееееех, живот, здравей, здравей  dance
Laughing  Laughing  Laughing

# 1
  • Мнения: 2 567
Здрасти Шани,
при нас закуска има от няколко месеца. Ама доколкото разбрах ще е само тази година, защото я дават само на първи клас.
Не са точно от тази програма на министерството ,щото си плащаме за тях  Wink ама от както им ги дават и на мене ми спестяват сутрин време и мога и аз да подремна още петнайстина минути повече  Sleeping .

Голям е кеф така  #Milti

# 2
  • Мнения: 1 399
Привет!
На таз' екстра, ужким, от 01.03 трябва да се радваме във Варна Grinning
Аз се радвам че ще изпиват по нещо топло всеки ден - мляко, чай. Защото в къщи не мога да я накарам по никакъв начин да го направи преди училище.  
Поздрави и на вас 55

# 3
  • Варна
  • Мнения: 513
При нас засега само правиха анкета по случая. Много ми е интересно дали има родители, които ще са против? Съгласна съм, че е голямо удобство.
 Иначе питаха какво предпочитаме - мляко или чай с мед. Незнам обаче от кога ще въведат тази закуска. Ако е от 1.03. - много добре. Все ми се струва, че е само предизборен ход, да си пишат червени точки, дано след изборите да не се разсъхне работата.  #Onfire
 Малко Офф - като ходеше на градина и предучилищна синът ми, нямаха закуска в 10 часа. При положение, че закусва преди училище, после в 10, обяд, следобедна закуска около16 часа и накрая вечеря...Това непрекъснато ядене - му се отразява доста зле на килограмите.  Imp Как е  при вашите деца?

# 4
  • Мнения: 2 567
Ние сме добре с килограмите  Laughing  щото едно, че нямаме такава закуска в 10 часа и друго , че моята не е по яденето.
Всеки ден имаме разправии като я взимам от училище и почна да я питам какво е яла и тя все ми казва , че било гадно Close . А аз знам че не е така. Просто Бети вече не хапва така както като беше малка.

При нас храненията в училище са само в 9 и после в 13 часа.
Това за в 10 часа не съм го чувала и наистина толкова често ядене няма как да не се отрази и на килограмите.

Може би при това положение синът ти да трябва повече да спортува  #Milti

# 5
  • Варна
  • Мнения: 513
Цитат на: Летисия
Може би при това положение синът ти да трябва повече да спортува  #Milti

 И аз така мисля, но то сега като е студено, пък имаме и малко и т.н. оправдания, дай му само карти Ю-ги-о. Imp
  Той понеже ходи и на занималня в училище, та затова има и сутрешна и следобедна закуска в големите междучасия. Още от началото на годината се опитах да се противопоставя на сутрешната извънредна закуска, но другите деца като ядат... и той се дразни. Пък не мога да го оставя да проси от децата, щото той гладен не стои... Twisted Evil Лакомичко ми е детенцето!
Напролет ще му купим ново колело и съм намислила сутрин да ставаме двамата в 6 часа, да караме 30-40 мин., после да се върнем в къщи - душ, кафе и приготвяне и всеки по задачи, ама да видим да не ми мине котка път, че като се наканя и все нещо става...

# 6
  • Мнения: 2 567
Да разбирам. Като гледа от другите деца няма начин.

А неможе ли тази закуска , която е в 10 да се измести с час напред както е при нас и така да отпадне тази преди училище?

А това , което сте го решили за колелетата е много добра идея.

И аз все така решавам , че имам бая килограми , които си стоят още от бременноста да свалям ама все нещо ме домързява. А и с течение на годините май повече спорта по телевизията ме вълнува , а не аз да се силя.  Wink
Дано вие да сте по волеви от мене  Simple Smile .

# 7
При нас все още я няма. Sad

# 8
  • Варна
  • Мнения: 513
Цитат на: Летисия
А неможе ли тази закуска , която е в 10 да се измести с час напред както е при нас и така да отпадне тази преди училище?

Аз преди време (в началото на годината) му правех какао в къщи сутрин и понеже той не беше гладен след това му давах закуските направо за междучасията. Обаче... все по-често ми казва че иска да закусва нещо по-рано, пък и класната им на родителската среща спомена, че всяко междучасие децата, не само моето, започвали да ровят по раниците и неможели да изтраят до голямото. Незнам. Все някак си трябва да се справим. #Bad Talk
Аз лично имах много добър резултат с карането на колело.  Е и лятото си каза думата - топлото време, многото плодове и зеленчуци, плажът и т.н. Да видим как ще е тази година, че ще започвам работа и все по-малко време за себе ще имам.... Tired

# 9
  • Мнения: 3 042
Нямам още ученик, но ми се струва, че тази закуска в 10 ч е нужна на децата. Те изразходват много енергия в училище, учат, бягат, растат.
А тази безплатната с мляко или чай в колко часа я дават? И добре ли е като качество и количество?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 513
Цитат на: Павлина
Нямам още ученик, но ми се струва, че тази закуска в 10 ч е нужна на децата. Те изразходват много енергия в училище, учат, бягат, растат.

Това е вярно, растат, много щуреят в междучасията, но и доста време прекарват седнали на едно място - в часовете внимават, а в къщи или в занималнята пак седят и пишат. Мойто Павчи видимо е уголемило бузките, гушката и сланинките по коремчето и дупето... Mr. Green  Twisted Evil

Цитат на: Павлина
А тази безплатната с мляко или чай в колко часа я дават? И добре ли е като качество и количество?

Предполагам че ще я дават в голямото междучасие, когато са на училище, според смяната в 10 или в 16 часа. Най-вероятно ще е някаква кифла или мекица и чай или мляко, незнам по какъв признак. Може би според това на кого майка му какво е писала в анкетата. Mr. Green  People Angel

# 11
  • Мнения: 3 042
Лиди, той значи бил адаш! Павел ли се казва или Павлин?
Ще наваксвате събота и неделя с повече разходки и спортни занимания с тати(футбол, плуване и т.н.)
Може да му сложите една шведска стена в къщи, голям кеф е за малките!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 513
Цитат на: Павлина
Лиди, той значи бил адаш! Павел ли се казва или Павлин?
Ще наваксвате събота и неделя с повече разходки и спортни занимания с тати(футбол, плуване и т.н.)
Може да му сложите една шведска стена в къщи, голям кеф е за малките!

 Sunglasses Павел е, Павел!
Малко офф: Павел = малък (роди се 2,200кг, 47 см. но не е кръстен Павел затова  Twisted Evil ), а сега на 7 г.6м. вече ме настига по килограми и ръст (почти 40 кг. при височина 136 см. #Crazy )

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Павлина
... тази безплатната с мляко или чай в колко часа я дават? И добре ли е като качество и количество?


Ooooх, защо ли толкоз се похвалих и зарадвах... ooooh!
Боче, идеята на тази закуска е да не се закусва в къщи, а направо там. Закуската е в 9-9.15 часа и по думите на класната й е много прясна, топла и хубава. Вече 2 дни не е имало чай, а само мляко, но....
Идва едно голямо НО:днес аз не й дадох в нас закуска, защото там ще яде...,но не е   Sick  ! Баницата в раницата и беше в почти цялостен вид -- най-много 1/3 от нея да е изяла. Понеже не е имало чай, тя нищо не е пила и така до 13-13.10ч., когато е обяда тя почти нищо не е яла  Sad ! Ако така ще продължаваме и занапред, май ще си закусва у дома, а не там...  Thinking

# 14
  • Мнения: 3 042
И `ко стана сега - носете си резервна закуска и термос с чай(мляко) от къщи.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт