Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 49

  • 19 077
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 15 321
Люсиен

Има и вариант да е бащино име: например Иван Люсиен Иванов.

# 346
  • Мнения: 642
Един малък около 4 годишен Иларион, кръстен на дядо си Илко. Ми....да бяха ползвали дословно името на дядото щеше да е 100 пъти по-добре.

# 347
  • Варна
  • Мнения: 2 169
Симислав Close

# 348
  • Мнения: 4 364
От новините днес: съдия Мариника Чернева.

# 349
  • Мнения: 4 480
Маристела..пак Чернева около 30 годишна.
Замфир има дядо на село, към 80 годишен е вече.
Верослава съм го срещала. Има и фамилия Верославова / актрисата, изиграла ролята на Марта във филма "Вина"/.

# 350
  • Мнения: 4 627
Eрма - съученичка, по онова време беше много необичайно, тя беше интелигентно и леко затворено момиче, нямам представа какви са били родителите й

Теофил - възрастен мъж, беше свекър на сестра ми. Откъде е дошло, не знам, неговият брат беше с нормално име, но не го помня вече.

Венера, Стела /на гръцки звезда/, Дениз /също беше грък/, Долорес, баща й май беше музикант /естраден/, Вилиана - състуденти, всички родени преди много години

Велислава /съседка, май е около 60 г./ името не съм го срещала повече
Правда - баба и дядо - активни борци против........

Последна редакция: чт, 09 окт 2025, 19:01 от jfjallen

# 351
  • Мнения: 2 641
Теофил е гръцко име. Означава „боголюбец". Като името Боголюб.

Стела от латински е „звезда", а от гръцки - „стълб, колона".

Долорес - испанско име, често срещано, означава „скърбяща". В чест на Богородица, която скърби за своя Син.

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 15 105
Какво и е на Стела? Аз познавам поне десетина.

# 353
  • Мнения: 4 480
Стела, Стелияна и Велислава има много около моя набор/45-50годишни/.
Теофил, Теодоси, Никифор за мен са имена с които се избягват традиционните Тодор и Никола.

# 354
  • Мнения: 4 627
Да, Стела е звезда от латински, аз се обърках малко, защото в този клас имаше няколко с гръцки имена - Деспина, при нас пък беше Атина.

Някои от имената не са странни, но за времето бяха необичайни, впоследствие не толкова срещани. Но все пак става въпрос за мнооого години назад.

Галин

# 355
  • Мнения: 4 480
,Деспина много ми харесва. Често срещано е в селата около Тутракан.
За мен и Галин не е странно.

# 356
  • Мнения: 5 067
Какво му е странното на Галин??? Нормално име си е

# 357
  • Някъде там
  • Мнения: 20 508
Кристалена, новородено бебе.
Керанка
Фотина-българка(чувала съм че е гръцко името иначе).

# 358
  • Мнения: 4 480
Кристалина познавах, почина.
Керанка и Кера доста се срещат по нашия край. Кюран имах съсед.

# 359
  • София
  • Мнения: 6 907
Сетих се за бивша колежка, песнионерка вече Кристабела.

Общи условия

Активация на акаунт