Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 49

  • 19 090
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 73
Кера Тамара може да не е името, а само Тамара. Кера може би е някаква титла или обръщение.

# 466
  • София
  • Мнения: 20 475
Кера Тамара е името.

# 467
  • София
  • Мнения: 5 718
Фамилия Смърданска - на младо красиво момиче. Кофти малко...

# 468
  • Мнения: 4 692
В съседна тема на млад бъдещ татко - Иоан-Стоян. И сега са в дилема как да запишат бебето.
Такива дилеми предстоят много в бъдеще, като гледам колко са модерни двойните имена, че и дълги на всичко отгоре.

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 29 000
В съседна тема на млад бъдещ татко - Иоан-Стоян. И сега са в дилема как да запишат бебето.
Такива дилеми предстоят много в бъдеще, като гледам колко са модерни двойните имена, че и дълги на всичко отгоре.
Имах съученик Хаджигенов, на същия принцип ще се образуват презимената от двойните имена. Йоанстоянов.

# 470
  • Мнения: 3 612
Фамилия Смърданска - на младо красиво момиче. Кофти малко...
Смърданска го обсъждахме в предни теми. Окончание -ска показва, че фамилията идва от георграфско понятие (Например Дунавска и Смирненски), това е видинското с. Смърдан, където е имало голяма битка за румънските войски в Руско-Турска война 1878 г., включили са се и българи. Там са загинали стотици румънски, български и турски войници. За румънците Смърдан е като за нас Шипка, в центъра на почти всеки румънски град има улица Смърдан.

# 471
  • Мнения: 4 692
В съседна тема на млад бъдещ татко - Иоан-Стоян. И сега са в дилема как да запишат бебето.
Такива дилеми предстоят много в бъдеще, като гледам колко са модерни двойните имена, че и дълги на всичко отгоре.
Имах съученик Хаджигенов, на същия принцип ще се образуват презимената от двойните имена. Йоанстоянов.

Да, но за фамилия е друго. А ако не искат да слагат наставка - ов? И въобще Иоанстоян ли ще е презимето или ще стане Георги Иоан-Стоян примерно? Сложно... 🤭

# 472
  • Мнения: 25 768
ДеЛица (Цонева). Поправи ми го на Деница 3 пъти.

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 1 276
Майката на моя приятелка се казва Кула.

# 474
  • Пловдив
  • Мнения: 21 695
Кула съм го срещала като съкратено от Николина, както и Куна, но ги е имало и като отделни имена.

# 475
  • София
  • Мнения: 12 489
Майката на приятелка се казва Кирка.

# 476
  • Мнения: 4 261
Днес по повод разходка из разни градчета, от които и Сепарева баня, чета информация за нея. Една от известните личности от тук - Константа Тимчева, лекар. Жалко, че не е станала математик.

# 477
  • Мнения: 16 176
Сетих се за Констанца и Галатея.

# 478
  • Мнения: 18 687
Да не са от Влашкия край Констанца и Галатея? Те имат някои по-необичайни за нас имена, на пък нормални за Румъния.
Констанс беше и героиня в "Тримата мускетари".

# 479
  • Мнения: 16 176
Ами Галатея е от Разград,а Констанца - шопско.

Общи условия

Активация на акаунт