Майка откри парче стъкло в пюре от Млечна кухня

  • 3 130
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 577
Ти баеш ли им докато се варят?


 Joy Joy Heart Eyes Все едно слушам мъжа ми - като кажа, че съм готвила и прала ме пита бая ли им на уредите, или аз произвеждам тока ръчно, че не съм измила и прозорците междувременно.

Така - няма какво да се лъжем, истината - една манджа детска се готви за 20 мин, всеки има 20 мин, но не на всеки му се занимава. Както и всяко дете може да ползва гърне много преди 2 години, но не на всяка майка и се занимава, затова има деца по на 3 години с памперс.
И още и още и още - всеки сам си решава.  Hug

да, всъщност те копират от в. Утро. За мен  скандалното е, че това отново се случва в Русе.

Така е, това е и на първа страница на Утро, вестника е пред мен.

# 46
  • Germany
  • Мнения: 7 954
Свободни 20 мин. всяка вечер за готвене аз лично нямам, а и да имах няма да ги прекарам в готвене. Когато работиш до 18.00, прибираш се в 19.00, а детето ти си ляга в 20.00 - кое по напред да направиш? Да си видиш детето, да вечеряте /това е различно ядене от манджата за другия ден, поне у нас/, да измиеш, да пуснеш пералня, да оправиш, да си починеш... Ами за 1 лев на ден поне обяда му осигурявам... Освен това моето дете все още е с памперс и не защото не ми се занимава, а защото смятам че не е готов още...И въобще не ми е ясно защо по сто пъти се обсъжда кой какво може и не може да свърши еди кога си. Всеки сам си преценява кои са му приоритетите. Колкото до конкретния случай - ужасно е и се надявам да не се повтаря.

# 47
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
извод: майките, които вземат храна от кухнята са некадърни, мързеливи и не обичат децата си, защото им дават да ядат боклуци, в които има стъкла. останалите - обратното.

# 48
  • Мнения: 6 029
извод: майките, които вземат храна от кухнята са некадърни, мързеливи и не обичат децата си, защото им дават да ядат боклуци, в които има стъкла. останалите - обратното.

е скоро не бяха обиждали толкоз много:)

# 49
  • Мнения: 5 370
Свободни 20 мин. всяка вечер за готвене аз лично нямам, а и да имах няма да ги прекарам в готвене. Когато работиш до 18.00, прибираш се в 19.00, а детето ти си ляга в 20.00 - кое по напред да направиш? Да си видиш детето, да вечеряте /това е различно ядене от манджата за другия ден, поне у нас/, да измиеш, да пуснеш пералня, да оправиш, да си починеш... Ами за 1 лев на ден поне обяда му осигурявам... Освен това моето дете все още е с памперс и не защото не ми се занимава, а защото смятам че не е готов още...И въобще не ми е ясно защо по сто пъти се обсъжда кой какво може и не може да свърши еди кога си. Всеки сам си преценява кои са му приоритетите. Колкото до конкретния случай - ужасно е и се надявам да не се повтаря.

И аз това се опитах да позапитам по-горе, отговориха ми, че било напълно възможно-извод-айде и аз в партията на Мързеливите Некадърници. Crazy

# 50
  • Мнения: 323
Само ще допълня че са такива бълвочи яденетата в Русенската млечна кухня,че няма накъде.Чудя се как съм можела да вземам 1г. и половина,вместо да му готвя на детето.Всичките им манджи са толкова МАЗНИ,безвкусни,миришат и изглеждат еднакво,Детото изяждаше само едното ядене,супата и десерта така ги изхвърлях.Попадала съм и на не добре измити буркани,и на косми,направо нямам думи.Сега си яде готвено в нас,и няма проблеми,всичко му се услажда.Но този преход трябваше май по-скоро да стане.
Всеки си избира сам как да храни детето си,аз няма да повторя,определено!!! smile3513

# 51
  • Мнения: 323
Само да допълня,4е и на мен ми се е случвало,ако капа4ката е много силно стегната,при отваряне на буркана,да се натроши винта на буркана,и стъкълца да паднат вътре,след което веднага изхвърлям яденето.Един път ми се строши дъното направо в ръцете.Явно се пукат на места бурканчетата при стерилизацията,но никой не им обръща внимание.

# 52
  • София
  • Мнения: 423
Не се чудя на тия , които нямат! Познавам доста, които имат финансови възможности, ама ги мързи да сготвят на децата си, а 3лв. (вместо за пюренце) предпочитат да ги похарчат за лак за ноктите си!!! Ей на такива им се чудя newsm78
И аз познавам разни имат-нямат нужда всички са на детска кухня ,и даже изхвърлят храна. #Crazy

# 53
Здравейте вси4ки!Аз от скоро давам на детето си млечна кухня но изобщо не сам доволна от качеството и SadЗапочнах да му взима кухня в Благоевград тьй като сьм от там,но честно да си призная няма нищо общо с тази в Плевен!!!В Благоевград е с 2левчета по-скьпа но е поне1000 пьти по-хубава!!!Има месце всеки ден само един ден е постно и няма такива бобове през ден LaughingНе знам кьм кого да се обьрна и да попитам няма ли единни стандарти в приготжянето на храната и някакьв рецептурник???????????
Благодаря предварително за вашите отговори

# 54
  • София
  • Мнения: 1 163
аз съм намирала хлебарка в едно ядене досега, и по някоя кост от рибата с доматен сос.

# 55
  • Мнения: 47 995
а защо всичкиговорите толковагенерално?
навсякъде е различна организацията в детска кухня
при нас си носиш буркани, там се стерилизират и си вземаш пълни, храната е хубава, взимам от детската ясла, която посещава синът ми-храната е тази, която дават и на групите, и когато тръгнат на ясла вече са свикнали с манджичките
имат и някои дни с кофти меню, но е доста прилично по принцип, никога не е имало боклуци в яденето, стъкла или салмонела Wink
преди 1 седмица бяхме в инфекциозна болница и още преди да му вземат проби, ни питаха коя ясла посещава, за да се провери храната там(знаете че се оставят проби от всяко ядене), е пробите си ни бяха чисти де, но все пак контрол се осъществява
ами сигур и аз съм от мързеливите майки, но след работа едва смогвам да видя децата, да поизпера и лягаме, така че не правя всеки ден по 3 манджи

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре че го е видяла майката.
Я да ви питам, като сте против кухнята и на ясла и на ДГ ли не давате децата си, защото там храната е същата, че и по-зле?

# 57
  • Мнения: 2 957
Добре че го е видяла майката.
Я да ви питам, като сте против кухнята и на ясла и на ДГ ли не давате децата си, защото там храната е същата, че и по-зле?


От къде я изкопа тази тема бре жена?!:)
Да ти отговоря-на ясла няма да го дам,а когато стане време за градина ще е вече на 3 годинки.Съгласи се че има огромна разлика между стомахчето на дете на 1 годинка и на дете на 3 Wink

# 58
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре че го е видяла майката.
Я да ви питам, като сте против кухнята и на ясла и на ДГ ли не давате децата си, защото там храната е същата, че и по-зле?


От къде я изкопа тази тема бре жена?!:)
Да ти отговоря-на ясла няма да го дам,а когато стане време за градина ще е вече на 3 годинки.Съгласи се че има огромна разлика между стомахчето на дете на 1 годинка и на дете на 3 Wink
Съгласявам се веднага. Но съм сигурна, че има такива, които не одобряват ДМК, а децата им са от 1 годишни на ясла и те хич не са малко.
Ми ровя си назад, че ми дотъпя нещо...

# 59
  • Мнения: 3 405
Да предоставят възможност за избор на родителите - който иска да плаща по 30 ст. за пласмасова кутийка, който не иска (или не може да си позволи да отделя всеки ден) да ползва стъклените съдове, или да си носи свои. Въпрос на организация.
За и против млечните кухни ще има винаги, докато съществуват на белия свят. Grinning

А това, че са допуснали стъкло да попадне в бебешка храна е грешка, опредлено и трябва да си понесат последствията и да внимават повече.

Общи условия

Активация на акаунт