Страхувам се от възрастта си

  • 7 427
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
Успех  и зарежи тез притеснения, аз съм на 32 - първа бременност ми е и съм си забранила да мисля за лоши неща.  Peace

# 16
  • Мнения: 4 451
Няма за какво да се притесняваш. В нашата компания от майчета си имаме една мама на 40г. с бебче на 5м. Имам и позната, която роди на 38г. Какъв е проблема? Гинеколозите си правят задължителните за тази възраст изследвания, така че давай смело! Hug
Аз, например, съм мераклийка за трето детенце, но смятам да е след около 4г, когато ще съм на 35-36г. Simple Smile

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Цитат
На бременни над 35 год. zадължително се правят иzследвания, .....
Желателно/ препоръчително, не задължително.

Да не повтарям другите ама и аз да се включа, да не ги мислиш така нещата.
Аз чакам трето, като разликата с баткото и каката ще са 12 и 14 г. ... както някой вече писа, смятам добре ще им се отрази... януари направих 35г.

Само с оглед на това  -
..... дъщеря ми беше 4та поред и 1ва успешна бременност......
ти предлагам ако навъртите около 6 месеца неуспешни( дано не !) опити да се обърнеш гъм специалист.

Успех ти желая! Hug

# 18
  • Мнения: 1 081
Мади, виждам че и дъщеря ти не е родена на 20, така че какви са тези притеснения. Naughty  Аз родих на 29, смятам второто да е след 4-5 години. За собствено успокоение, обаче отиди на лекар и после дерзай смело и скоро към Отчетни!  Peace

# 19
  • Мнения: 676
Нямаш никакво място за притеснения-аз съм на 33г. и преди 6м.родих първото си дете-както казват лекарите възрастна първескиня.Родих нормално и горе-долу бързо за 3ч.,а на теб даже няма да ти е първо раждане.Спокойно това са отживелици.

# 20
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Поуспокоихте ме, сега продължавам смело напред.Дано не се бави много бебчо.На всички други кандидат-мами около и над 35 г.желая късмет и по-скоро здраво и хубаво  ylinfant

# 21
  • Мнения: 1 227
Мади, виждам че и дъщеря ти не е родена на 20, така че какви са тези притеснения. Naughty  ...
Айде де, и аз това се чудя. Ни в клин, ни в ръкав, взех, че се стегнах Simple Smile Но, нали знаеш - чувствително женско създание - понякога си откачам. Joy А и да ти кажа честно, ми беше неудобно да си споделя притесненията с близките си, да не ме помислят за crazy...

Благодаря на всички Вас    bouquet

# 22
  • Мнения: 1 081
То притесненията пред близките при всички ги има, затова е и форума, де. Тук поне инкогнито можеш да получиш съвет, а и много по-спокойно се говори с препатили и заинтересовани хора, отколкото с роднини и приятели. Така че споко и скоро  baby_neutral

# 23
  • Мнения: 2 825
Никакъв проблем не е възрастта ти. Мойта стринка роди първо дете на 42, а второто на 44. И двете бременности минаха безпроблемно, просто малко повечзе я наблюдаваха и ражданията бяха секцио.
Много успех и скоро да се похвалиш   bouquet

# 24
  • Мнения: 6 390
На бременни над 35 год. zадължително се правят иzследвания, които покаzват дали плода е увреден или не. Така че не се притеснявай. И не си чак толкова "стара".
Peace да, не се притеснявай излишно, а за възраста / точно на време си е  Wink Grinning

# 25
  • Мнения: 5 317
И мен ме гонят притеснения.На 30 и още не съм забременяла. Thinking

# 26
  • Мнения: 2 120
И аз съм на 37, а мъжът ми е на 53. Нито за миг не допускам мисълта, че няма да стане. Просто на тези години ако нямате проблеми процесът на забременяване е по-бавен и трябва волско търпение. Успех.

# 27
  • виртуално
  • Мнения: 2 862
Аз съм на 38 и в момента работим за второ, смятам че е съвсем навреме.

# 28
  • София
  • Мнения: 128
И аз да се включа  отговор,
майката на приятеля ми роди 2-рото на 36 и разликата между двете деца е 18 год, а сестра й направи същото
сега роди на 36 год. 2-рото и разликата им е пак 18 год. и двете имаха леки бременности като на леля му направиха амниоцинтеза за да са спокойни !   Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че всичко е много индивидуално и не трябва да се притесняваш предварително. Братовчедка ми роди първото си дете на 19 - тежка бременност, тежко раждане, 13 часа, форцепс, шевове до дупето, направо ужас ooooh! Второто - на 35. Забременя след 2-3 месеца опити, изкара супер бременност, направо цъфтеше и накрая за всеобщо учудване роди за 3 часа без всякакви усложнения Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт