HPV-човешки папилома вирус

  • 163 284
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 963
И на двете много благодаря. Аз за кръвен не знаех, че има. Наядвах се  Crazy. Ако отида в Шейново да питам, как ви звучи. Или по-скоро да се обадя първо по телефона. Без да имам насочване от гинеколог и ако само си плащаме ние си, нали не би трябвало да има проблем?
Мисля,че за кръвен тест не ти трябва направление от лекар.

# 16
  • Мнения: 256
Пристигнах в САЩ зимата на 2005 година и пролетта отидох за първи път на рутинен преглед тук,които включва житонамазка и HPV тест,за които аз не бях цувала преди това и лекарят ми беше много учуден и поради факта,че никога не съм го правила Embarassed/взима се секрет,но това НЕ Е ЖИТОНАМАЗКА/.
Оказа се положителен/нямам никакви брадавици или нещо друго/.Изплаших се ужасно,планувахме да правим бебе и на него му трябваше много време,за да ме убеди че това по никакъв начин не застрашава детеродните ми способности и бъдещето бебе.
Каза,че организмът сам трябва да се пребори, за което се изисква силна имунна система,качествена храна и спиране на цигарите при мен и на едно от първите места по-чести житонамазки/на половин година/.

Ако трябват още подробности ще дам

# 17
  • Мнения: 22 963
Пристигнах в САЩ зимата на 2005 година и пролетта отидох за първи път на рутинен преглед тук,които включва житонамазка и HPV тест,за които аз не
Това е така,както ти е обяснил лекарят.Пише се Цитонамазки/освен ,ако не ти работи бутона Ц/

# 18
  • Мнения: 256
Това е така,както ти е обяснил лекарят.Пише се Цитонамазки/освен ,ако не ти работи бутона Ц/

Много доре знам как се пише думата пазителко на балгарскиа првопис. Sick
За протокола пиша през уйасна програма за преводи.

Успокоих се след като разбирам,че и ти си сагласна с мойа лекар

# 19
  • Мнения: 575
Уж четох темата , а не видях никъде да сте писали за ДНК теста за HVP. Той е най - сигурен и дава най- точни резултати

# 20
  • Мнения: 22 963
Уж четох темата , а не видях никъде да сте писали за ДНК теста за HVP. Той е най - сигурен и дава най- точни резултати
Тези,които пишем,отдавна сме се изследвали/биопсия,типизация/,а кръвния тест присъства отскоро като опция и не е широко разпространен ,все още, като информация.Но той наистина е най-добрия вариант,писали сме за него в гругата тема за цитонамазките.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 10:52 от ДесиХ2

# 21
  • Мнения: 312
Кръвен тест се прави само в София и Плевен все още е нов за България в Плевен струва около 50 лева

# 22
  • Мнения: 575
Уж четох темата , а не видях никъде да сте писали за ДНК теста за HVP. Той е най - сигурен и дава най- точни резултати
Тези,които пишем,отдавна сме се изследвали/биопсия,типизация/,а кръвния тест присъства отскоро като опция и не е широко разпространен ,все още, като информация.Но той наистина е най-добрия вариант,писали сме за него в гругата тема за цитонамазките.
Извинявай, че така нахлух в темата на тези, които сте писали... просто попаднах случайно , а скоро си правих въпросния тест. Не следя темите за цитонамазките и другите процедури, просто исках да споделя опита си.
 Така, ДНК тест се прави и за типизация и излиза някъде към 90лв. /говоря за София/, той не е кръвен.Материала за изследване се взима на принципа на цитонамазката, с четка.

# 23
  • Мнения: 22 963
Уж четох темата , а не видях никъде да сте писали за ДНК теста за HVP. Той е най - сигурен и дава най- точни резултати
Тези,които пишем,отдавна сме се изследвали/биопсия,типизация/,а кръвния тест присъства отскоро като опция и не е широко разпространен ,все още, като информация.Но той наистина е най-добрия вариант,писали сме за него в гругата тема за цитонамазките.
Извинявай, че така нахлух в темата на тези, които сте писали... просто попаднах случайно , а скоро си правих въпросния тест. Не следя темите за цитонамазките и другите процедури, просто исках да споделя опита си.
 Така, ДНК тест се прави и за типизация и излиза някъде към 90лв. /говоря за София/, той не е кръвен.Материала за изследване се взима на принципа на цитонамазката, с четка.
Ама защо реагираш така....?! Crazy
Писах,че не сме говорили за теста,защото повечето от нас са минали през типизация,още преди теста да се появи в България и не сме имали възможнст да го направим.Затова и не го обсъждаме,много малко жени са минали през него,като гледам пишещите.Истина е,че отскоро се разпространява като информация и то от уста на уста,а очевидно са малко  местата където може да се направи.Затова срещаш толкова малко инфрмация за него. е темата.Колкото до темата:тя е за всеки ,който иска да пише в нея,а тази за цитонамазките ти я дадох като референция,ако те интересува да прочетеш Peace

# 24
  • Мнения: 223
Най-точна информация по въпроса има на www.hpv-bg.com
Типизацията не е скрийнингово изследване, каквото е цитонамазката
с цитонамазката, след 30-годишна възраст, трябва да се прави скийрингов тестако този тест е положителен, тогава, при необходимост се прави типизация

# 25
  • Мнения: 223
И още нещо
няма смисъл от кръвен тест, НРV не са разпространява по кръвен път и този тест е абсолютно не меродавен

# 26
  • Мнения: 575
Ама защо реагираш така....?! Crazy
Писах,че не сме говорили за теста,защото повечето от нас са минали през типизация,още преди теста да се появи в България и не сме имали възможнст да го направим.Затова и не го обсъждаме,много малко жени са минали през него,като гледам пишещите.Истина е,че отскоро се разпространява като информация и то от уста на уста,а очевидно са малко  местата където може да се направи.Затова срещаш толкова малко инфрмация за него. е темата.Колкото до темата:тя е за всеки ,който иска да пише в нея,а тази за цитонамазките ти я дадох като референция,ако те интересува да прочетеш Peace

Деси, не реагирам никак.. просто аз съм от хората, които не са минали през цитонамазки, типизации и тн. и влезнах в темата, защото скоро се сблъсках с този проблем. Предполагам темата не е само за миналите ами и за тези, на който тепърва им предстоят всички процедури.
За теста исках само да споделя, защото е бърз, и качествен и отговаря на много въпроси с малко изследвания. Все още не знам какво ми предстой , и се надявах тук да намеря информация какви са последствията и как се процедира. Не съм искала да засегна никой , нито да реагирам по какъвто и да е начин на изказванията на другите. Мисля, че всички пишем тук и споделяме инфо, за да сме в помощ на останалите.
Теста, който ми правиха на мен се прави във влаборатория ГЕНИКА. Теста за наличие на HPV  струва 63 лв, а генотипиране на високорискови типове 84лв.

# 27
цитоната маска не дава информация дали си носител на този вирус,прави се днк тест.от маската може да разберета дали има инфекция.мн е неприятно и води до рак на маточната шиика.познавам хора с такива заболявания,но вее е касно за лечение.по добре да се изследвате по отрано

# 28
  • Мнения: 22 963
 скоро се сблъсках с този проблем. Предполагам темата не е само за миналите ами и за тези, на който тепърва им предстоят всички процедури.

[/quote]Прочети и тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324966.new#new

Успех ,дано нещата бързо се оправят при теб.  bouquet

# 29
  • Мнения: 1

Здравейте и от мен!Често чета вашите коментари и все нямах кураж да ви пиша.не бях ходила много време на доктор и като отидох ми се ревеше.аз сам на 23години и досега сам нямала никакви проблеми.откриха ми раничка и кистозни ячници.цитонамазката ми беше 3 група пред ракови образувания.уплаших се много.направиха ми и биопсия(болеше ужасно)  Cryслава богу добър  Laughingрезултат.изгориха ми раничката и пих около 5-6 вида хапчета и сега сам на противозачатъчни.втората цитонамазка ми е 1ва група .доктора постоянно ме пита кога ште го направим това иследване.въпросът ми е дали е нужно да го права след като цитонамазката ми е 1ва гр?благодаря ви предварително. пощата ми е titi22_1985@abv.bg

Общи условия

Активация на акаунт