Лекарят съветва да захраните със сок?

  • 48 546
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9
аз съм младо мамче, но чета само книгата на доктор Спок доволна съм от съветите който той дава за отглеждането на нашите бебчета.майка ми не е от старото поколение и е за по- ранното захранване.разбира се разумно трябва да наблюдаваш за обриви,изпражненията му все пак ако му се услажда защто трябва да робуваш на предрасъдаци защото дадена мама си е захранила детето на 8 месеца.

# 61
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
аз съм младо мамче, но чета само книгата на доктор Спок доволна съм от съветите който той дава за отглеждането на нашите бебчета.майка ми не е от старото поколение и е за по- ранното захранване.разбира се разумно трябва да наблюдаваш за обриви,изпражненията му все пак ако му се услажда защто трябва да робуваш на предрасъдаци защото дадена мама си е захранила детето на 8 месеца.
Аз също четях д- р Спок, но освен в книгата, виждам и света около себе си - мръсотия и химия навсякъде и под всякаква форма!Детският организъм е неспособен да преработи и/или изхвърли, всички токсини, които се приемат с храната(те се натрупват в организма) и затова най - малкото е препоръчително, да се изчака със захранване поне до 6 месеца.Захранване, не знам дали сте запозната, се нарича даването на нови вкусове в менюто на детето, но пак препоръчително е, поне до годинка, това да е опитване на нови вкусове, а основното да си е кърма/АМ.По - ранното захранване(с което предполагам доста от нас са отгледани) всъщност е било напълно възможно и не опасно както сега, преди 30 - 50 години, когато и почвата е била по - чиста, и въздуха и съответно храната.
Специално сокчетата, не бива да се въвеждат от рано в менюто на бебето по ред причини.Аз лично започнах захранване със сокчета, само по причина, че изчаках със захранването дори повече от необходимото Sunglasses
Между другото, въпреки, че съм почитателка на д- р Спок, и приемам много, много от съветите и нещата, които пише за бременноста и отглеждането на детето, не мога да пропусна факта, че той самият споделя, че не е успял да се справи с отглеждането на собствените си деца  Confused

# 62
  • Мнения: 9
аз давам по две лъжички сок и смятам че това е добре но ако организма на детето понася добре дозата защо да не увелича тази доза след време.само защото се смята че ранното захранване е грешно да лишавам детето от различни вкусове.аз също смятам че нетрябва да се прибързва със захранването с твърди храни но сокче защо не.зависи от детето нали?а пък и всеки добър родител се съмнява в себеси затова си говорим и споделяме мнения в тези форуми.

# 63
  • Мнения: 5 713
Не смятам, че си права: сокчето да се предпочете пред твърдата храна, този концентрат?!

# 64
  • Мнения: 1 173
здравейте и от мен
аз Дида (сега на 6) я отгледах в Бг, и там ме съветваха  сокчета , после пюре от 3.5м . не сме имали никакви проблеми, но сега бебето Матю си го захранвам по съветите на тукашните педиатри - започнахме с оризова каша прибавена към кърма, от 5м, към края на 5тия м. започнах да давам зеленчукови пюрета, за плодовите още изчаквам да стане поне на 7м (сега сме на 6.5м) . Вода не пие, поема си я чрез кърмата или формула( нямам достатъчно кърма и се дохранваме веднъж на ден).

# 65
  • Мнения: 22 871
аз давам по две лъжички сок и смятам че това е добре но ако организма на детето понася добре дозата защо да не увелича тази доза след време.само защото се смята че ранното захранване е грешно да лишавам детето от различни вкусове.аз също смятам че нетрябва да се прибързва със захранването с твърди храни но сокче защо не.зависи от детето нали?а пък и всеки добър родител се съмнява в себеси затова си говорим и споделяме мнения в тези форуми.
Не само се смята,че късното захранване е правилно-има доказателства за това.Не е въпрос дали детето понася или не сока,дали му се услажда,въпросът е да не се товари излишно храносмилателната система на бебето,която поне до 5м,.не е пригодена да поема нищо друго,освен мляко.Има достатъчно информация,подкрепена с доказателства в нета и не смятам,че 2/3 от педиатрите в световен мащаб грешат,а шепата бг педиатри,учили теориите на ранното захранване са прави... Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 313
А Емануил все още не иска сок. Аз му предлагам, но той категорично отказва. Явно е по- умен от мен  newsm78  За педиатрите няма какво да коментирам  #Cussing out масово не са си направили тртуда да си подновят познанията. Абсолютно във всяка област има нови неща, изследвания, но нашинките педиатри нищо не ги вълнува. Както би казала една позната "спрела работа".

# 67
Здравейте аз  на моята Тина и дадох сок на 3 месеца но него хареса сега и давам пюрета от сливи и круши започнах с една лъжичка първия ден след това втория две и ето че днес по едно цяло от малките бурканчета на hi pp! Чувства се добре само че поне веднъж на ден ачка зелено но това е  от първия месец слушам педиатърът ,а след седмица започвам и със зеленчуковите пюрета

# 68
  • Мнения: 6 243
Тя темичката е старичка ... чак се изненадах, като ми изкочи в новите публикации.

Тук всеки е на мнение, че майката сама си взема решенията за захранване на басата на своя информиран избор. И на здравия си разум.
Единственото, което е добре да направиш, е да обсъдиш с педиатъра си това, дето "ачкате" в зелено.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 28
Здравейте,моята госпожица е на 4.5 м. давам и по малко сок от ябълка и круша тях ги пие но според докторката трябва вече да яде и пюрета но тя упорито ги плюва-тя настоява но аз смятам да не я насилвам.Имам кърма и смятам да си я храня с нея докато  имам.

# 70
  • Мнения: 62
Съгласна съм със статията, публикувана от Бу. Нашият педиатър също ни препоръча да не даваме сок, а пюрета и по-късно настъргани плодове, за да не лишаваме детето от ценната целулоза. За разлика от много педиатри, той никога не е бил краен и когато наивно го попитах дали да давам сокчета от третия месец, при положение, че още кърмех, търпеливо ми обясни защо препоръчва изключително кърмене до шестия месец, впоследствие ни препоръча и седмия да останем на кърма и добави: "Все пак вие ще решите, но аз като педиатър и взимайки предвид наблюденията ми над детето, ви препоръчвам това"

# 71
  • Мнения: 16
ние като направихме 1 месец и лекарката каза да му давам по 20ml сокче всеки ден.дадох един път  около 10 ml и го повърна веднага и повече не съм давала.сега е на 2 мес. и половина и няма скоро да му дам

# 72
  • софия
  • Мнения: 2 140
Нашата педиатърка ме караше да му давам сок от втория месец. ooooh!Синът ми беше с ужасни колки,
просто си представям,ако не четях и не се интересувах и я бях послушала, щях да си довърша
детето.Сокове започнах да  давам от края на шестия месец,но на малчо не му харесват.Човекът
си предпочита водата. Peace

# 73
  • Мнения: 4
Абсолютно съм съгласна, че ранното даване на сок не доставя никакви полезни вещества за организма на бебето. Много хора не четат, не се информират достатъчно и действат на сляпо, било то от неопитност, било то от доверие към педиатъра и т.н. За съжаление повечето педиатри не са си обновявали библиотеката от много отдавна, от което страдат малките невинни бебешоци.

# 74
  • Мнения: 1
Дъщеря ми е на 3м и  половина  и от две седмици давам сок от ябълка с лечебна цел (тя ака на 7-9 дни веднъж). От днес ще започна и круша да й давам, ако и това не помогне минавам директно на пюре от сини сливи.
Това е по съвет на педиатърката ни и аз напълно съм съгласна с нея. За сега сокчетата ни харесват. Понякога връща по малко, но то е нормално. Друга разлика не съм забелязала сега

Общи условия

Активация на акаунт