Лекарят съветва да захраните със сок?

  • 48 539
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Аз отдавна съм се отказала да коментирам такива неща. Смисълът на темата е ясен - информация. Ако някой има желание да коментира - чудесно. Немотивиран анонимен опит за сарказъм - айде няма нужда!

Ако тръгнем да си мерим педиатрите,мойта е начело. Както вече писах, най-новия хит е "ти на 10 месеца вече отдавна трябваше да си я отбила", за да можело да ми дойде цикъла. Госте, твойта и мойта да вземат да се хванат под мишка... И не ми казвай да я сменя, щото тука всичките са такива.

# 16
  • Мнения: 550
Това, което е написала verri-77, ми звучи като пророкуване. Но тя може би е правила изследвания върху бебета приемали сок в ранна възраст и как това им се е отразило като са на 18 години например, или на колко - 13 или 26. Такива изказвания ми приличат на други подобни от рода на "който не вярва да иде да провери". Е аз на дъщеря ми давам сок и то пресно изстискан от първия месец, боже колко скандално, пък дано не й се случи това, което тук се бабува.

# 17
  • Мнения: 5 713
Цитат на: bigoni
Това, което е написала verri-77, ми звучи като пророкуване. Но тя може би е правила изследвания върху бебета приемали сок в ранна възраст и как това им се е отразило като са на 18 години например, или на колко - 13 или 26. Такива изказвания ми приличат на други подобни от рода на "който не вярва да иде да провери". Е аз на дъщеря ми давам сок и то пресно изстискан от първия месец, боже колко скандално, пък дано не й се случи това, което тук се бабува.

Ще го оставя без коментар. И за да не останеш с впечатлението, че по-горе написаното съм си го измислила аз в резултат на " дългогодишните ми опити и проучвания в/у хора и деца " как им действа сока, ти давам страницата, където съм го прочела. Явно не виждаш, че е цитат.
http://www.karmene.greatnow.com/

# 18
  • Мнения: 786
Малко ще се отклоня от сока и ще попитам  - подходящо ли е да се дава компот на 5 мес бебе,било то само сока или плода разбит във вид на пюре или нектар?

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: sladka hapka
И не ми казвай да я сменя, щото тука всичките са такива.

  202uu
Неприятно, но факт!

# 20
  • Мнения: 2 807
Захраних със сок на навършени 3 месеца по съвет на педиатърката, която определено е запозната с последните новости, изследвания, статистики в медицината...
Не сме имали никакви проблеми.

# 21
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Viara
Малко ще се отклоня от сока и ще попитам  - подходящо ли е да се дава компот на 5 мес бебе,било то само сока или плода разбит във вид на пюре или нектар?

Ако е домашно приготвен, с малко захар, защо не! Ако разбира се, бебето е вече захранено.

# 22
  • Мнения: 473
Цитат на: Anonymous
.........излиза,че и ние, възрастните не трябва да пием сок, ако не е разреден. Чухте ли, като си купите 1л. натурален сок, му добавете 1л. вода и хем ще е здравословно, хем ще сте на кяр.

Идея си нямаш колко си права!!!
Има една книжка $Лечение със сокове$ се казва. Та в тази книжка се опсива по колко точно мл. сок трябва да се пие, съответно концетриран или най-добре разреден с вода, а не както ние си представяме - колкото повече пиеш толкова по-добре.Пише даже, че прием по-голам от това определено количество е вреден даже.

Извинявам се,че е малко встрани от темата

# 23
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Anonymous
.........излиза,че и ние, възрастните не трябва да пием сок, ако не е разреден. Чухте ли, като си купите 1л. натурален сок, му добавете 1л. вода и хем ще е здравословно, хем ще сте на кяр.


Между другото нали не си мислиш, че това, което пиеш в кутията е изцеден натурален сок?!
Съвсм сериозно. В най-добрия случай е концентрат от определения сок, разреден с вода!

# 24
  • Мнения: 2 567
Шали, ти си просто неуморна! Благодаря ти за усилията  Heart Eyes
Тук досега не съм срещнала лекарско мнение или прочела в книга, в която да се препоръчва захранване със сок. Почти всички педиатри съветват захранване с зеленчуково пюре най-рано от 5ти месец. От следващият се въвежда и пълнозърнеста каша.

# 25
  • Мнения: 4 244
Статията е страхотна.
Винаги съм знаела че не е проста работа това с соковете
И при нас в литературата пише че ако се дават сокове на децата то нека да са разредени 1 към 2, а наместо сокове е по добре билкови или плодови чайчета. И то забележете че не става дума за захранване с сокове а за утоляване на жаждата на вече захранени деца
Шали пак чудесна работа свърши!

# 26
  • Мнения: 2 784
Ние от утре спираме соковете-Калина направи алергична реакция към бебешкото олио и педито препоръча късно захранване,защото била предразположена.Гадното е,че трябваше да се случи това с детето...Аз още миналата седмица,като ги започвахме пуснах тук въпросче и така разбрах за късното захранване,ама не можах да се прборя с бабите и реших,че след като лекар го препоръчва...
Да ми е като обица на ухото Embarassed

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Цитат на: Tsvety
Ние от утре спираме соковете-Калина направи алергична реакция към бебешкото олио и педито препоръча късно захранване,защото била предразположена.Гадното е,че трябваше да се случи това с детето...

Съжалявам за това. Сега наистина трябва да я пазиш. Яд ме е, че трябва да прояви реакция детето, за да се убеди лекарят, че има полза от късното захранване  #Cussing out

# 28
  • Мнения: 550
Цитат на: Tsvety
Ние от утре спираме соковете-Калина направи алергична реакция към бебешкото олио и педито препоръча късно захранване,защото била предразположена.

Съжалявам за вас, но не се притеснявай, не е страшно. Алергичната реакция е просто сигнал, че организма не може да се справи с определена външна намеса. Ще отложиш приема на определени храни за по-късно.Това още един път показва, че всичко е строго индивидуално и не може да се слагат под един знаменател всички бебета. Едни реагират остро, като вас, а други никак. Успех

# 29
  • Мнения: 503
Цитат на: bigoni
Цитат на: Tsvety
Ние от утре спираме соковете-Калина направи алергична реакция към бебешкото олио и педито препоръча късно захранване,защото била предразположена.


Съжалявам за вас, но не се притеснявай, не е страшно. Алергичната реакция е просто сигнал, че организма не може да се справи с определена външна намеса. Ще отложиш приема на определени храни за по-късно.Това още един път показва, че всичко е строго индивидуално и не може да се слагат под един знаменател всички бебета. Едни реагират остро, като вас, а други никак. Успех


Може да не реагират никак в момента, може да се появи реакция след време, след няколко седмици, месеца или дори след години! Соковете натоварват бъбреците, и колкото пове4е един орган бива натоварван, толкова по-скоро могат да се появят проблеми с него и дори той да откаже да работи. По -нау4но обяснение има в хубавата и полезна статия, преведена от Шали, както и тук.

Общи условия

Активация на акаунт