Целувате ли детето си по устата?

  • 12 505
  • 290
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 621
По устата  не Naughty

# 106
  • София
  • Мнения: 6 258
По устата не. Naughty Така целувам само един човек. Wink

# 107
  • Мнения: 4 784
Скъсвам го от целувки навсякъде!

# 108
  • Мнения: 3 456
Много рядко- изкушавам се понякога.

# 109
  • Мнения: 338
Да, но рядко Joy

# 110
  • Мнения: 82
да, и двамата си ги целувам

# 111
# 112
  • Мнения: 2 631
И още как, мляскам си го навсякъде
като поотрасне сигурно няма да ми дава, което си е нормално де, та сега използвам Laughing

# 113
  • Мнения: 385
Случва се. Гледам да избягвам, но ми е толкова сладко да го целувам и мачкам навсякъде малкото зайче. Party

# 114
  • София
  • Мнения: 928
По устата - не. А иначе кадето ми падне - по бузките, главичката, ръчичките, краченцата ....  Heart Eyes

# 115
  • Мнения: 1 735

Точно заради интимността го целувам и баща му също го целува. Нали от нас ще се учи на любов?
То си идва естествено. С бактериите е много по-лесно да се справи (още повече че е кърмен) отколкото с оскъдните ласки.


Кърмата му предава антитела срещу всички микроорганизми, на които аз съм гостоприемник. За стоматолога - не чувам за първи път, че на децата не трябва да се дава нещо лапано от родителите, заради бактерията която причинява кариес. Не вярвам просто, че тая бактерия детето ми няма да я пипне докато не почне да се целува с мадами, тя може да се предаде от къде ли не. Така че залагаме на зъбната хигиена за момента.
Това за инцеста го намирам за смехотворно - едно време (и до не чак толкова отдавна) майките са предавали на децата си сдъвкана храна от уста в уста, дори някои бихейвиористи предполагат, че от това може да е произлязла френската целувка.
Сексуалните ласки всъщност са копие на ласките които сме получавали (от майка си) като малки деца, а не обратно. Ако не сме получили първообраза, и "възстановката" когато пораснем няма да значи толкова много за нас, няма да я разпознаваме така добре като проява на истинска любов. Доста хора страдат от този проблем, сигурно всеки познава такива.



basilisk, благодаря че обоснова и целуващите родители и то така добре!   bouquet
Изцяло съм съгласна с теб.  Hug

# 116
  • Мнения: 6 461
Да целувам ги и двамата  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 117
  • Мнения: 2 022
basilisk, родителите ми не са ме целували по устата. Не виждам да са ме ощетили особено. На интимни ласки ме научиха гаджетата ми и според мен това е естественият ход на нещата. Изобщо, защо намесваш култури, които нямат нищо общо със съвременните условия на познание и ниво на медицина и хигиенни норми и дават сдъвкано и т. н. или  правилното трябва да е просто обратното на това, което казва лекарят. Не мисля, че родителите, които целуват децата си навсякъде, но без устата, ги ощетяват по някакъв начин. Но пък със сигурност им спестяват някоя друга инфекция.
По теорията, че кърмените бебета получават антитела за всичко, на теория не би трябвало да има кърмачета, които се разболяват от вирусни и бактериални инфекции, а практиката показва друго понякога. Не е задължително да имаш изградени антитела за всичко, което ти е в устата.
Не смятам да пиша повече по темата, защото пак се появи познатата полемика за естествените - е как пък няма тема без това! Simple Smile
Човек не може да изкаже мнение без да има контра на него от тази група! Някой да ти е казал, да не си целуваш детето по устата? Но да твърдиш, че това е хигиенично просто няма как... Всеки си поема риска - кой за хигиената, кой за дефицита на ласки. Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 17:02 от Cygnus

# 118
  • Мнения: 2 956
Да- но от скоро, защото съм пушачка. Като беше бебе не съм я целувала по устата. Сега е на 1г. и 9 мес.

# 119
  • Мнения: 1 896
basilisk, родителите ми не са ме целували по устата. Не виждам да са ме ощетили особено. На интимни ласки ме научиха гаджетата ми и според мен това е естественият ход на нещата. Изобщо, защо намесваш култури, които нямат нищо общо със съвременните условия на познание и ниво на медицина и хигиенни норми и дават сдъвкано и т. н. или  правилното трябва да е просто обратното на това, което казва лекарят. Не мисля, че родителите, които целуват децата си навсякъде, но без устата, ги ощетяват по някакъв начин.
А защо мислиш, че устата е ерогенна зона? Аз просто се опитах да обясня малко за развитието на сексуалността - неща, които са се развивали с хилядолетия и не са ограничени до определена култура или цивилизация само. То ги има във всеки учебник по психология де. Децата имат сексуалност (макар и незряла и съвсем различна от тази на възрастните) и тя се развива под влияние на родителите и средата. Човек не става сексуално същество чак когато почне да прави секс.

По теорията, че кърмените бебета получават антитела за всичко, на теория не би трябвало да има кърмачета, които се разболяват от вирусни и бактериални инфекции, а практиката показва друго понякога.
Просто антителата не ти гарантират, че няма да се разболееш от нещо, но пък ти помагат много да се справиш с него, дори и ако те разболее. После ти остава "запис" в имунната система и така тя става по-адекватна на заобикалящите я опасности. За кариеса не важи, признавам. Но както казах, поела съм този риск. Съгласна съм, че е въпрос на приоритети и това са моите.

Общи условия

Активация на акаунт