Как да се намали шум от дете

  • 2 499
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 655
А ти в момента защо не учиш,а надълго и нашироко си разказваш проблема?
Знам какво е да ти тропат,да ти пеят и прочее, а ти да учиш за държавен изпит. Но в блок е така.Доскоро и аз се съобразявах с комшиите, но когато едната ми комшийка си пуска прахосмукачката след като си отидат гостите в 1ч. след полунощ, а другата всяка събота или неделя чисти, местейки всички мебели, точно когато детето ми заспи , и аз също спрях да се съобразявам.Каквото и да купиш на детето като играчка,знай, че ефекта ще е временен. Детето така или иначе ще продължи да си тича,то е дете. Ако ти тропат системно между 2 и 4 следобед или след 22 ч. извикай полиция. Иначе нищо не можеш да направиш.

# 16
  • Мнения: 3 367
а да у1ите в библиотека?не знам за Германия,но тук са отворени по 24 1аса през цялата седмица,аз само там успявах да си събера акъла..

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
 Ох, горката. Много добре те разбирам. Била съм на твоето място, сега пък съм на мястото на твоите съседи. Единственото, което ми идва на ум е да помолите съседите ви да не пускат детето да тича в определени стаи. Примерно в хола или дневната. Поне такъв контрол, мисля, могат да окажат. Настанявате се в съответната стая и учите. Може да закачиш по стените и тавана разни покривала тип булана (ъх, тъй ли се пише?). Те ще поглъщат шума.
 Идеята за разни конструктори не ми се вижда добра. Моят син има кубчета всякакви и като му омръзне започва да ги хвърля по земята, т.е., настава по-голям шум.

# 18
  • София
  • Мнения: 650
Айде сега глезотии, хората учат и завършват висше образование отглеждайки деца едновременно, докато им тичат в къщата и се справят някак. С фърчането всеки ден на работа и съвместяването й с отглаждането на деца съм толкова уморена, че спя като пън под звуците на сиртаки от съседния апартамент и нищо не е в състояние да ме събуди. Ако искате пълна тишина учете нощем. Ако бяхте в студентски град как щяхте да учите с купон отгоре и отстрани едновременно. Абстрахираш се от шума и учиш, не е толкова сложно.

# 19
  • Мнения: 836
Комшийката под нас един ден(преди около 7 години) дойде да ме пита кой номер обувки носи детето, да му купила пантофки...
Не, че аз съм го държала в къщи с дървени обувки... Laughing
Взех си поука от сарказма й, опитвах се да го укротявам, доколкото е възможно такова явление, но в крайна сметка, тя се примири  с реалността.
Децата не можеш да ги вържеш, приемаш факта и това е... Rolling Eyes

# 20
  • France
  • Мнения: 726
Напълно разбирам авторката. И аз мога да уча само на спокойствие. Всеки се концентрира по своему

# 21
  • София
  • Мнения: 903
Разбирам те, но няма какво да направиш. Аз живея на много шумно място и винаги когато имам да уча се получава така, че или някой прави ремонт ( няма да ти обяснявам как се учи докато някой кърти в апартамента отгоре - шума от детето е направо тих в сравнение с това), или съседите правят купон ( или просто викат посред бял ден - в паналката все едно ми крещят в стаята).  Така, че евдинственото разрешение е тапите за уши.  Нядали някой го интересува, че вие трябва да учите. И тъй като шума не е през времето, когато това е забранено ( вечер, през нощта или следобяд) - нищо не можеш да направиш.

А и от личен опит мога да ти кажа, че трудно можеш да убедиш едно дете да не тича и да не скача.
ако можеш да отидеш някъде другаде да учиш, не се колебай.
Успех на изпитите.

# 22
  • Мнения: 369
Ох, това с изолацията е изключено значи!  Confused

Иначе точно затова не сме в общежитие, а на частна квартира, за да можем да си учим спокойно уж. В общежитията е много весело, но ние имаме други приоритети и за учудване на всички колеги никога не сме си и подавали документите там. Twisted Evil Живеем от 4 години в същия блок, а тези съседи се нанесоха наскоро. Никой не ни е предупреждавал, че ще има тропот до небето всяка неделя! А ние никога на никого не сме попречили.

Имаме си правилник на блока, в който пише, че родителите трябва да се погрижат децата да пазят тишина между 12:00 и 15:00 и след 20:00 часа. Той не го спазва, пита какво да правел, да си вържел детето ли? Сигурно ще има ефект, ако се оплачем на домоуправителя, но първо ще пробваме да се разберем като хора с бащата.

За библиотеката не става, защото в близките библиотеки не мога да се концентрирам, а и не работят до късно. В неделя май дори са затворени цял ден. Библиотеката във факултета работи повече, но пътят в едната посока е над 1 час, а и трябва да мъкна всички книги, папки, листи, лаптоп и какво ли още не. Не става. ooooh!

За кубчетата сте прави, че може да му е по-интересно да ги хвърля по земята отколкото да си играе.  Laughing Затова ще му подаря боички на детето. Рисуват ли на тази възраст или е още рано?
В неделя ще поканим таткото на кафе у нас, хем да види що за олелия е наистина. Надявам се да го убедим да си сложат килим или поне да му дават чехли. Но той май казал на моя, че му е горещо на детето с чорапи...

А който ми обяснява как се учело за изпити докато си "отглажда" децата  Laughing, нека каже първо какво и къде е завършил. Учила съм един семестър в България, учила съм и тук в Германия. Разликата е огромна! Докато познатите ми в БГ си учат по 3 дни за нормалните изпити и по 1 седмица за държавните, тук трябват 6 месеца за наистина добра подготовка. Е, ако искаш просто да ги изкараш някак тези изпити, може и за 2месеца да си научиш. Но добра диплома се получава само с мноооого вложени усилия и концентрация. От спорове няма смисъл, мнение могат да дадат само хората, които са учили и в двете държави! Но по правило тези, които тук сменят по 3-4 специалности и въпреки това се провалят, се връщат в БГ и изкарват набързо някое висше.  Sick

Отивам да използвам тишината сега, благодаря за отговорите и стискайте палци тоя да се навие да си сложи поне килим, че не искам да се разправям с полиции както е предложила една от вас.

# 23
  • Мнения: 818
Щом си в Германия можеш да се оплачеш,там поне взимат под внимание всеки сигнал.Нека съответните служби поговорят с хората...ако не тапи за уши и слушалки отгоре.

# 24
  • Мнения: 1 761
Аз бих ти предложила да купиш на детето едни шарени маратонки и федербал.Или футболна топка.Или бумеранг.Колкото и да е палаво, то търси внимание от баща си.А той явно е изморен в почивните дни.
По-добре се разберете с мир.
Успех на изпитите!

# 25
  • Мнения: 4 629
Няма как да се намали шума от детето. Начинът е да се свикнете да учите на шумно  Peace

Това какво ти мислиш за детето, че трябва да прекарва повече време навъм - си е твое право. Но детето си има родители и те решават как да се грижат за него. На твое място не бих подарявала и играчки - аз на мястото на родителите (бащата във вашия случай)не бих ги приела.

Ти казваш, че всеки си гледа от собствената камбанария, ама не се изключвай от правилото. В крайна сметка теб те интересува да ти е тихо вкъщи и не се интересуваш, че отгоре има дете

# 26
  • Мнения: 369
В крайна сметка теб те интересува да ти е тихо вкъщи и не се интересуваш, че отгоре има дете

Ако беше така, то щях да тръгна с рогата напред, да се оплаквам в полицията като се шуми по обед, да си подавам жалби на домоуправителя и да не си губя времето да търся компромисно решение как хем детето да си тича, хем ние да можем да учим (изолация, килими, обувки и т.н.).  Peace

Но да не би тия отгоре да се интересуват, че ни трябва спокойствие по някое време? Аз поне проявявам някаква толерантност, не съм като съседите, на които хич не им пука пречат ли на някого. Пак питам, защо толерантността да трябва да е едностранна?  Close

А това, че бащата не се грижи особено добре за детето, си е лично мое мнение и май наистина няма място в темата. Но имам познати с дечица на същата възраст и смятам, че този баща само отбива номера и хич не го е еня за развитието на детенцето му. А тук съдът е отсъждал в полза на детският шум, защото играта спомагала развитието на децата. Но без контакти с други деца, тичащо затворено в 20м²-стая... не знам. На една приятелка мъжът е точно в същото положение като съседа ни, но те постоянно ходят на разходки, площадки за игра, музеи, увеселителни паркове и къде ли още не. Затова си мисля, че в този един ден, в който съседът е с детенцето си, може да правят много по-приятни и полезни неща. Но спирам да коментирам това.  Tired

# 27
  • Мнения: 4 629
Ако беше така, то щях да тръгна с рогата напред, да се оплаквам в полицията като се шуми по обед, да си подавам жалби на домоуправителя

Не е задължително да тръгнеш с главата напред. Явно не си такъв тип  Rolling Eyes Разбирам, че и на съседите не им пука, че ви пречат, но исках да кажа, че и теб не те е грижа за тяхната ситуация  Peace Както и да е. Аз писах какво е по-горе решението според мен

# 28
  • Мнения: 1 800
Добре те разбирам , мъжа ми учи много също и знам колко тишина трябва. Аз гледам TV в другата стая само със слушалки, защото и най-малкия шум е дразнещ. Не искам да прозвучи грубо, но едва ли можеш да кажеш на някой как да гледа детето си или какъв килим да си купи. Затова може да му обясните на "кафето" какво учите , защо ви трябва тишина и т.н. Ако нещата след това ne се променят, тогава би било по-добре да говорите с домоуправитела. Ако от него идва предупреждението, човека може да си вземе забележка. Иначе тапите и отгоре слушалки може би...Мъжа ми и той не обичаше училищната библиотека, но когато по необходимост започна да ходи там, осъзна че учи по-добре и е по -концентриран. Дано успеете да намерите решение и успех на държавните изпити!

# 29
  • Мнения: 636
Шум от дете се намалява трудно. Но все пак могат да се вземат мерки при желание.
Провери договора си за наем. Може би има клауза, в която е упоменато, че за намаляване на звука наемателите са длъжни да имат подходящо покритие на пода (килим напр.). В такъв случай имаш основание да помолиш съседа да спазва правилника. Ако не - уведоми управата и те ще му припомнят правилата. Не е нужно да се карате. По-скоро влез в положение на хората и пробвай с тапите за уши. Живот и здраве, и ти ще имаш дете някой ден  Hug

Не мога да виня съседа ти. Децата не подлежат на контрол. Моето дете също пречи на съседите. Изслушах ги и им обясних, че ще правя всичко възможно да намаля шума, но в повечето случаи нямам успех. Съчувствам им и се старая, но това е всичко, което мога да направя.

Общи условия

Активация на акаунт