Боледуване на децата ни - тема 92

  • 24 603
  • 920
  •   1
Отговори
# 855
  • Sofia
  • Мнения: 5 377
Нашата хрема не минава. И с антибиотични капки не става, а започва и да прикашля сутрин и вечер. Утре пак сме на лекар.

# 856
  • София
  • Мнения: 10 993
Спокойно, моето пие вече 3-ти ден антибиотик и още си седи хремата... Вечен ще е тоя сопол....

# 857
  • Мнения: 4 884
И ние миналата година на връх коледа 25ти бягахме в спешното синът ми се събуди със жестока кашлица и мен ме тресна паниката оказа се с грип а и пи тамифлу

# 858
  • Мнения: 7 016
Даже не знаех, че се казва миозит. Малкият 2-3 пъти е бил така, последният път след грипа януари. Много е страшно.

# 859
  • София
  • Мнения: 997
И дъщерята влезе в омагьосания кръг на всичко да лепи. След повръщането , което завърши с АБ и кашлица минаха 5  дни и от вчера каза, че я дращи гърлото. Обаче я пратих на училище днес имат контролно и снимки с дядо Коледа. Дано изкара деня иначе се разбрахме да ме викне да я взема.
Отчаяна съм.
А пък колко зле карах вируса с  повръщането след нея накрая на последното повръщане изкарах кръв . Толкова се шашнах ,че  ходих на спешен до ВМА.

# 860
  • Мнения: 4 839
Аз се допитах до още един източник, и с ваксина или без, препоръката е да се пие Тамифлу при положителен тест. Надявам се, че няма да има недостиг.

Иначе и нашият положителен тест преди две години беше покрай Коледа. Точно на Бъдни вечер... Добре че личният лекар беше на линия и изписа Тамифлу тогава.

# 861
  • Мнения: 1 720
Моето голямо миналата година изкара и грип А, и грип Б. И двата пъти пи Тамифлу на 3-ти ден беше добре. Аз се бях изолирала с бебето в другия край на апартамента, мъжа ми пиеше Тамифлу профилактично, защото спеше с нея в една стая - не се зарази. След грип Б направи миозит. Щях да се гътна от ужас, съвсем сериозно, адски кошмар преживях. Лошо ми става само като си помисля как съм я влачила по болниците, а тя не можеше да ходи.
По-миналата година изкарахме всички грип А на нова година. Всички с 40 градуса температура, аз ходих до спешното на 1-ви, защото мислех, че ще умра. Всички не пихме Тамифлу и стигнахме до антибиотик, аз направих междуребрена невралгия от кашляне и ме боля 2 месеца след това. Изводите са си за мен, че Тамифлу имам в аптечката.
Само Тамифлу? А ваксина?

# 862
  • Мнения: 1 970
Здравейте,аз искам да попитам понеже личната лекарка на сина ми му изписа следния сироп Изорекс.
Дали някое дете го е пило и дали е имало ефект.

# 863
  • Мнения: 3 941
Вчера нямаше Т и беше добре...И днес ново 20....37,5

# 864
  • София
  • Мнения: 10 993
Здравейте,аз искам да попитам понеже личната лекарка на сина ми му изписа следния сироп Изорекс.
Дали някое дете го е пило и дали е имало ефект.
Това не беше ли другият вариант на Изопринозина?

# 865
  • Мнения: 1 970
Здравейте,аз искам да попитам понеже личната лекарка на сина ми му изписа следния сироп Изорекс.
Дали някое дете го е пило и дали е имало ефект.
Това не беше ли другият вариант на Изопринозина?
Попринцип до сега два или три пъти само изписвали изопринозин.
Носния секрет е чист.
От вчера има херпес на долната устна.
Пиеси редовно лекарствата.
Забелязах следното.
До 7 ми Ноември беше на градина.
След това се по успокои.
Във училище му харесва.
Много се радвам, че този път ще се разминем без антибиотици или антибиотични капки.
Всичко навреме хванахме и започнах ме да се лекуваме.

# 866
  • Мнения: 25 774
Здравейте,аз искам да попитам понеже личната лекарка на сина ми му изписа следния сироп Изорекс.
Дали някое дете го е пило и дали е имало ефект.

Сега на моята ѝ изписаха Изорекс, не знам какъв ефект трябва да видя. Беше със сопол и влажна кашлица, сополът изчезна, може би заради капките, още си кашля. Предишния път ѝ изписа Иноседа. След 5 дни на Иноседа, таблетки за смучене и сироп за кашлица, с влошаване, се оказа че е с пневмония.

# 867
  • Мнения: 2 480
Чета ви аз, не съм се включвала скоро, но си боледуваме редовно както винаги. Вчера имаше тържество в градината, изкара цели 4 дни на градина от 2 месеца насам болен. Днес пак е със сополи. Вчера едно дете право в лицето му кашляше на тържеството. Не мога вече да се боря с такива родители. Гади ми се вече от такива безотговорни хора.. Решила съм вкъщи да си остане до края на годината, така съм им бясна, че даже и бележка няма да им предоставя, да се оправят както намерят за добре.

# 868
  • Мнения: 1 970
Чета ви аз, не съм се включвала скоро, но си боледуваме редовно както винаги. Вчера имаше тържество в градината, изкара цели 4 дни на градина от 2 месеца насам болен. Днес пак е със сополи. Вчера едно дете право в лицето му кашляше на тържеството. Не мога вече да се боря с такива родители. Гади ми се вече от такива безотговорни хора.. Решила съм вкъщи да си остане до края на годината, така съм им бясна, че даже и бележка няма да им предоставя, да се оправят както намерят за добре.
Това се казва безотговорност.
Аз до като не се излекува детето си стоим вкъщи.
Да се оправи детето.
Как не им е жал,че детето не им е добре и да го пускат на градина или ясла.
Точно заради такива родители до като ходеше на детска градина все се разболяваше.

# 869
  • София
  • Мнения: 12 580
Здравейте,аз искам да попитам понеже личната лекарка на сина ми му изписа следния сироп Изорекс.
Дали някое дете го е пило и дали е имало ефект.

За да разберете дали има ефект, трябва да знаете как работи. Изорекс/Изопринозин са имуномодулатори които стимулират костния мозък да произвежда повече бели кръвни телца, това е различно от всички уж там препарати които са с бъз и какво ли не и стимулират уж имунната система. Та, те се дават след по-тежки вирусни заболявания, херпес е едно от тях, след бронхити, пневмония, варицела, коксаки и подобни за да възстановят имунната система, защото е срината след тях и децата са податливи на нови вируси.

Общи условия

Активация на акаунт