Овнета и Телета се задават, през АПРИЛ те радост ще създават!

  • 14 247
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Честити бебенца на новите мами    bouquet
Раждането при мен започна с изтичането на водите. През деня си направих една разходка, но много започна да ме боли кръста и се прибрах. Не очаквах, че ще взема да раждам- имах още почти месец до термина. Като се прибрах си легнах, защото не ми се седеше от умора и от болките в кръста. Почти бях се унесла, когато усетих, че ми потекоха водите. Изтичах до тоалетната и там изчаках да понамалеят и тогава се отправихме към болницата. Оказа се, че разкритието ми е 1 см,а матката все още не беше изгладена. Болки нямах. През нощта матката ми се изглади, разкритието вървеше бавно, но след една система всичко си дойде на мястото. За болките няма да споменавам  Wink Важното е че си имам малкото съкровище  Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 1 992
ЧЕСТИТИ СЛАДУРЧЕТА НА МАРДЖО, СИСИ И ЯГОДКА! ДА СА ИМ ЗДРАВИ И УСМИХНАТИ!!!И аз не мога да се ориентирам за началото на раждането, защото такива болки, като менструалните имам от доста време и ме е страх, че няма да разбера, когато почне същността на нещата.  newsm78 Защото то може и да не ми изтекат водите и пак да се започне, нали?
Надявам се да ми дойде прозрение, че се почва и така...
А ние, чакащите, явно имаме огромно желание да сме в другата темичка, защото на мен нощес ми изникна заглавие за тема там: АПРИЛски щъркел ме донесе, за да радвам мама с мойта "песен"! Wink
Е, хайде, спокойствие на всички от отбора на нетърпеливките и дано днес да има радости и сред нас!  bouquet

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Честито на Ягодка!!!


Аз да питам... Саня, май ти писа за Дактарин гел за млечницата. А как го нанасяш? Аз просто не намирам начин да си пъхна пръст в устичката. Само веднъж успях, а Рая реши, че ще го суче  newsm78
А за коликите - нещо започва да ме съмнява и нашата кукла. Тя е много кротичка, но днес я усещам по-напрегната и мрънлива. Не се дере като другите бебета, но нещо ми е различно днес, а и храненето е различно - пак иска по-начестичко  newsm78
Ако взема да и давам профилактично капки Еспумизан?

# 243
  • Мнения: 366
Честита Кристина на SISSI, Борис на Якогдка и малък мъж на Marjo. Дано са здравички и силнички, а майките бързо да се възстановяват, че да могат искрено да се радват на щастието си!


kler, строго индивидуално е май. При мен първото започна с болки в кръста и последваха болезнени контракции, а второто ми раждане започна като с менстуални болки - дори се зачудих от какъв зор сега пък ме болият яйчниците Simple Smile))), но се засилиха и вече нямаше грешка - болезнени контракции. Нито тапа, нито води - и на двете раждания ми падна тапата и изкуствено ми спукаха меруха в родилна зала. А сетех се, че при първото раждане имах и разстройство с повръщане, но при второто не!

Гигилче, категорично за нормално раждане не се отнася, а напротив. Второто е в пъти по-леко от първото раждане, особено, ако е в близките години. Вече доста майки, родили нормално второ детенце в рамките на 3 години след първото, го потвърждават - 1. е наполовина като време сравнено с първото и 2. е с доста по-малко поражения, понеже тъканите са подготвени...... А въпросът с третото е интересен. Моята акушерка твърди, че при трето матката е преразтеглена и шансът бебчо да се завърти неправилно е голяма, така че там е Божа работа......

За коликите на Руми давах Саб Симплекс и някакъв чай (ако не се лъжа Бебезан или нещо от сорта звучеше), но за кратко, после стигнах до извода, че и с тях и без тях колики си има по час-два всяка вечер и повече помага гушкане върху корема на мама или татко - таза за две-три седмици и коликите си преминаха. Сега на първата консултация педиатърът пак ми каза да ги взема, в случай, че се наложи, но ходя при същия педиатър, явно на вас други капки ви изписват.

Памперси и двете си деца отгледах с Либеро и съм много доволна от тях, но съм чувала от други майки, че при момченцата и момиченцата е различно и е възможно при някои момченца да текат, че те пишкали по повечко Simple Smile.

hristina_k, как разбра, че не ти достига кърмата. Вие сте родени само три дни преди нас, а на Гери първият контролен преглед е насрочен за 26-ти. До тогава на сляпо се кърмим и само по бузките си личи дали наддава, но чесно казано ми се струва рано да се прибяхва до дохранване?
Просто ми е любопитно без упреци!!!!

# 244
  • Мнения: 137
ЧЕСТИТО на ЯГОДКА, SISSI и MARJO !!!
Много,  много да са здрави и усмихнати и да растат умнички и палавки!!!

Benitta, аз намазвах от крема по мънчико на една клечка за уши (нормална), защото само нея можех да мушна в устата и се  опитвах с нея да намажа езика и така няколко пъти. Но някой беше писал, че намазва бибата, което ми се струва че пак ще върши работа.

# 245
  • Мнения: 635
Благодаря ви момичета, долу горе разбрах как се започва раждането, нормално е малко се страхувам като всички, но не се страхувам от болката, а от това всичко да мине наред! Странно е че мен снощи ме боля точно както когато ми идва, а днес няма нищо такова !

# 246
  • Мнения: 350
Здравейте момичета! Хриси, Ларсен, добре дошли! Честито на новите мами! Здрави и весели дечица!!! Аз нямам много време да чета, макар че моят бебчо не е от най-ревливите, пу-пу, но съм сама без помощници и все има какво да правя, а и гледам поне 1-2 часа да си взема дневен сън. Аз започнах да замразявам кърма, но се чудя за какво ли ми е като всички казват, че трябва да я изхвърля след 3 месеца.Вие как мислите, при температура -20 гр.в камера с отделна врата от хладилника, дали може поне 6 месеца да я държа, защото не се знае дали след 3 месеца ще имам пак кърма за цедене да заменя старата.Във всички статии пише различно  #Crazy
Ние днес се връщаме от втората косултация, за една седмица сме наддали цели 350 гр. и 2см.Бях се ошашкала, че миналия път за 8 дни след изписването беше качил само 40 гр., но явно кърмата му е била малко, а сега млекоцентралите 1 и 2 са пълни.Дано скоро не затворят  Laughing
Вече нямаме жълтеница и спирам гадната глюкоза, с удоволствие я изхвърлих.Сега ще му давам по малко чайчето против колики на Хип, вместо вода. Някой ползва ли го?По колко се пие на денонощие? То и без това моят човек не е фен на водата, да видим с този чай.Иначе му давам по 7-8 капки Еспумизан и май помагат.Плаче само късния следобед и то не винаги. Целувки и леко раждане на неродилите!

# 247
  • Мнения: 3 091
Честито на Ягодка, Сиси и Marjo!

За коликите: аз давам капки Бейбинос, но май наистина няма ефект. Бебка иска да суче на често и й помага гушкането. усещам, че цялата се напъва, пръцка и тогава се успокоява. понякога проплаква и на сън... дано минат скоро.

hristina_k, кърмата не е достатъчна ако детето е нервно, не спи, не пълни памперсите и не наддава! нашият педиатър казва да не гледам кантара, а детето

За раждането: вече май ви писах - при мен започна наопаки. мехурът ми се спука и започна едно изтичане на води - 13 часа, до самото раждане. Почти нямах родова дейност. имах болезнени контракции, но непродуктивни - нямах необходимото разкритие. Включиха ми Окситоцин и така...
Клер, няма от какво да се безпокоиш! когато започнат истинските контракции, просто няма как да ги сбъркаш! успех!

Smooth, браво на  вас!!! аз днес ще я меря, да видим за една седмица какъв е резултата. утре ще ви пиша.
Аз не давам вода - така ме съветва педиатърът, щом кърмя не било необходимо! всеки казва различно и не знам какво да правим! чета и в кърмаческия форум - там също така съветват. вие как правите?

# 248
  • Мнения: 350
Ламята неСПАСКА, моят майчински инстинкт ми говори, да не давам вода, а и виждам, че и той не я иска.Чайчето ще го пробвам, за да видя дали има ефект за коликите, а  и да плакна устата след кърмене/макар, че може и с лъжичка/.Като пие от шише имам чувството, че ще се задави, много ме е страх. Педи ми каза да преварявам вода със захар, но категорично няма да го правя.Чаят е достатъчен.Няма да остане място за най-ценното!!!

# 249
  • Мнения: 3 091
хаха, място ще остане! хитри са малките - искат само от най-доброто  Flutter Joy
аз не давам вода дори за изплакване - засега няма никакви налепи. само понякога й е обложен езика, но се оправя от самосебе си.

# 250
  • Мнения: 50
здравейте и от мен  Laughing

Виждам че не само ние имаме проблем с бялото в устата. Аз току що се връщам от консултация с бебка и точно както са го описали рениборо и пролет точно това ми каза и педито. Това са гъбички и то доста упорити. Най-ефикасно срещу тях е Дактарин Гел, който е много отдавна и преди няколко години са спрели да го внасят защото са се опитли да наложат други неща на пазара но в крайна сметка нищо не е успяло толкова ефикасно да го замести и сега пак го внасят. На мен ми каза доктора за по-бързо лечение  следното:
прави се 3 или 4 пъти дневно след хранене и хубаво е едното от мазанията да е след последното хранене заради дългата почивка след това.
първо със стерилна марличка (едни такива мънички по три в пакетче) си увиваме на малкия пръст и потапяме в кашичка направена от сода +водичка, така намазавам езичето и цялата устичка.
оставям да поседи така 10 или 15 минути
след това пак на кутрето си слагам от Дактарина и пак намазвам езичето отгоре отдолу и бъзките отвътре, найстина е вкусен дактарина и няма проблем за мазане, по скоро от содата й става гадно.

Само веднъж г направих след като се върнахме от доктора но имам чувството че вече е много по-добре.

Иначе за 7 дена е качила 130гр. док каза супер но все още сме под теглото което се роди.

Интересното е че според дктора е пораснала 1 и 1/2 см от раждането , преди 10 дни на мен ми се вижда невъзможно и си мисля че или като се е родила или сега има малка разлика все пак много трудно ми се вижда това премерване на дължината на бебетата.

а другото което ми казаха е от 20тия ден да давам вит. Д3 ама не вигантол ами някакво по-хубаво (аз на сина ми вигантол давах).

Също така ми показаха от 20тия ден какви масажи и каква гимнастика трябва да й правя.

За колики ми каза че е рано да давам лякарства по-скоро само чайчето на Хип.

Нормално било да ака от 1 до 8 пъти  Shocked на денонощие. Да хълца доста. Да има сехрети в носа и да киха не означава че е настинала а по скоро от млекото се връща към носа и т.н.

Много се отплеснах ама този преглед ми беше адски полезен. Въпреки че ми е за втори път имах нужда да питам токова неща а и доктора сам много неща ме посъветва. Това ми е доктора който работеше във Весела  и когато родих сина ми той го пое от раждането и после си го виках на частни посещения у дома а сега излезна че се е преместил в Торакс където раждах и съответно се записахме на консултация при него.

За бъдещите мами. Извинете ни че пишем само за бебета и всичко свързано с тях, но ще ни разберете в момента в който си гушнете бебчето че това в момента е най-важното за нас. Надявам се че това което споделяме за отглеждането им и проблемите свързани с тях могат да са ви само от полза защото въпреки многото хора около вас като майки, татковци и баби, никой няма да ви даде съветите които споделяме тук.

Поздрави и приятен ден.

За срещата в Пловдив - много ми се иска ама доктор каза че ни е рано за такава разхока, може би по-нататък.

 Peace

# 251
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 173
ЧЕСТИТО НА НОВОРОДИЛИТЕ МАМИ!
Въпрос към родилите: Можете ли да определите горе -долу какво е количеството на околоплодните води което ви изтече преди да се втурнете към болницата?
Страчи праща поздрави на всички . Тя и бебка са добре и най-вероятно ще ги изписват утре.

# 252
  • Мнения: 350
Пепа, нормално е да порасне толкова, ние за 7 дни отчетхме +2 см., но май миналия път не го измериха правилно, защото той опика кутията където ги мерят, днес пак я опика Simple Smile
На вас казаха ли ви нещо за преглед при ортопед, на нас ни казаха чак 4-тия месец /на мен ми се струва много късно/, а и знам, че след 20-тия ден се дава витамин Д на капки, но нашата док нищо не спомена, а и аз забравих да питам. И Томи много хълца, ама той си хълца от 6-тия месец по 5-6 пъти на ден. А това бялото къде точно го гледате-в устата или на устничките  newsm78, защото ние имаме на самите устенца....но това е само след хранене

а сега виждам , че са ви казали за вит.Д, какъв е тоя вигантол? Как ви казаха да го давате?

# 253
Честито на новите мами Сиси  bouquet, Ягодка  bouquet, Marjo  bouquet и на семействата им! Много здраве, щастие и радост! 
Успех на всички все още очакващи своите рожби!

# 254
  • Попово
  • Мнения: 687
На вас казаха ли ви нещо за преглед при ортопед, на нас ни казаха чак 4-тия месец /на мен ми се струва много късно/, а и знам, че след 20-тия ден се дава витамин Д на капки, но нашата док нищо не спомена, а и аз забравих да питам. И Томи много хълца, ама той си хълца от 6-тия месец по 5-6 пъти на ден. А това бялото къде точно го гледате-в устата или на устничките  newsm78, защото ние имаме на самите устенца....но това е само след хранене

а сега виждам , че са ви казали за вит.Д, какъв е тоя вигантол? Как ви казаха да го давате?
това са капките за рахит,вит д. дават се 1 дневно преди хранене по 2 капки. самото шишенце е с капкомер и е много лесно... ние сме порастнали 3 см и сме наддали само 200 гр, след 1 седмица пак на консултация... че и тази жълтеница още си я влачим #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт