Неугасващото (сексуално) привличане

  • 4 616
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 254
Ох,момичета....повдига ми се вече,от споменаването на книгата ,която чета...така се случи просто(сорррри),наизскачаха теми за "какво четете"...а сега тази Mr. Green
  I'd rather eat chocolate
                    Learning to love my low libido

        by Joan Sewell
 Явно,такъв ден-рано или късно,идва...информирам си се аз  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 563
Ох,момичета....повдига ми се вече,от споменаването на книгата ,която чета...така се случи просто(сорррри),наизскачаха теми за "какво четете"...а сега тази Mr. Green
  I'd rather eat chocolate
                    Learning to love my low libido

        by Joan Sewell
 Явно,такъв ден-рано или късно,идва...информирам си се аз  Rolling Eyes

Да, де!  Grinning Кажи как е книгата, струва ли си?

# 17
  • Мнения: 2 254
Чета я като охлюв(пусто,не остава време)...чак горещо,няма да я препоръчвам Laughing За много от нещата и сами си даваме сметка,че са така...Просто е ...как да кажа...успокояващо,когато осъзнаваме,че е нормално,че се случва и с други(не само на нас) Mr. Green
  За пореден път се уверявам, и не спирам да съветвам:говорене му е майката.При нас работи:)))(без оглед на проблема).
 

# 18
  • Мнения: 1 436
I'd rather eat chocolate
                    Learning to love my low libido
        by Joan Sewell

Съвсем офф, ама според тази статия шоколадът бил по-стимулиращ от целувките  Joy

# 19
  • Мнения: 2 563
Чета я като охлюв(пусто,не остава време)...чак горещо,няма да я препоръчвам Laughing За много от нещата и сами си даваме сметка,че са така...Просто е ...как да кажа...успокояващо,когато осъзнаваме,че е нормално,че се случва и с други(не само на нас) Mr. Green
  За пореден път се уверявам, и не спирам да съветвам:говорене му е майката.При нас работи:)))(без оглед на проблема).
 


Е добре де, ако приемем, че е нормално, не освобождаваме ли мъжете от отговорност за сексуалния ни живот? Ами ако на мен не ми се прави секс с него не заради ниско либидо, а щото той не ми помага, прави все едно и също в кревата и не се сеща, че имам нужда да бъда предразположена? След тази книга не е ли по-лесно за мъжете да спрат да се стараят и да свиват рамене "Ми те такива са жените, квото и да направя, тя предпочита шоколад".

# 20
на мен ми звучи малко грозно правя секс ... предпочитам да правя любов - т.е. това е нещто, което далеч надхвъря половия акт - да не говорим, че нямат място нито претенциите, нито преструваниците, нито лъжите, а най-малкото чувство за вина

# 21
  • Мнения: 750
Не си.
Сигурно поне 90 процента от форумките имат такива самоподозрения, и аз включително ги имах, но ми мина. Не е в теб проблема, просто и мъжа трябва да се научи да уважава не/желанията на партниора.

 Peace Peace Peace
Абсолютно права си newsm10  ,аз например има периоди в които въобще не ми се мисли за кекс,а в някой само си мисля как да хвана мъжо в ъгъла  smile3521.Вси4ко е на психи4еска основа Peaceако имаш куп проблеми на главата,сигурно последното нещо за което ще си помислиш е да правиш любов Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 254
Е добре де, ако приемем, че е нормално, не освобождаваме ли мъжете от отговорност за сексуалния ни живот? Ами ако на мен не ми се прави секс с него не заради ниско либидо, а щото той не ми помага, прави все едно и също в кревата и не се сеща, че имам нужда да бъда предразположена? След тази книга не е ли по-лесно за мъжете да спрат да се стараят и да свиват рамене "Ми те такива са жените, квото и да направя, тя предпочита шоколад".
Неее,в книгата,на авторката не й се прави...а мъжът й е ок....даже на въпроса й "ако можеше да прави секс,толкова колкото поиска,колко щеше да е?" той казва"по 5-6 пъти на седмица"...и оттам тя подема умуванията....ние жените,едва ли не по дифолт,в един момент сме ок и с 2 пъти в месеца Mr. Green ...и т.н.....

# 23
  • Мнения: 810
Ружа, четох проучване за това как си избираме мъжете. И там пишеше нещо интересно, което засяга твоя въпрос.

Жените избират да имат бурен секс с мъже тип женкари- красиви, атрактивни мъжкари. Разбират ги по миризма, по външен вид, по държание.

Но, когато трябва да изберат мъж за семейство избират другия тип мъж, на който можеш да разчиташ и да имаш доверие.

Интересния момент беше, че първите са мъже с много високи нива на тестостерон /статистически е явно всичко/, заради което имат по-слаба имунна система. И от гледна точка на самосъхранение и от еволюционна гледна точка жената не предпочита да се обвърже с такъв мъж.
А ако една двойка прави секс по цели нощи всеки ден като в началото, имунните им системи се сриват и почват да боледуват. Това всичкото много неграмотно го казах  Embarassed, но това е информацията обобщена накратко.

Така че това, което е при теб е и при всички. От теб зависи каква настройка към тези неща ще имаш, т.е. да се опиташ да изпитваш удоволствие от всичко и да не се съсредоточаваш само на началото на всяка връзка. Защото всяка връзка започва така, но после се променя - защото така е естествено и в горния случай здравословно  Laughing

# 24
  • Мнения: 54
Simple Smile
Много интересно мнение.
Чак ми стана смешно като каза "женкар". хи хи
Сега като се замисля за предните ми връзки, ама те наистина големи женкари. ХА ХА ХА

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 20:52 от Ружа

# 25
  • Мнения: 2 427
на мен ми звучи малко грозно правя секс ... предпочитам да правя любов - т.е. това е нещто, което далеч надхвъря половия акт - да не говорим, че нямат място нито претенциите, нито преструваниците, нито лъжите, а най-малкото чувство за вина
Аз пък не обичам сантименталните изпълнения в леглото Laughing.Предопчитам секс като в "9 седмици и половина"отколкото като в "Синята лагуна",изобщо не си падам по сладникавите истории.
Мъжете в които се влюбвам са винаги високо извисени интелектуално,но се женя за техничари,които обожават техниката и почти не четат друго освен пресата от игла до конец.Типа мъже които най-много ме отблъсква са лъснатите,красиви плейбои(женкари),които ти се поднасят на тепсия Sick.Предпочитам аз да иzбирам,отколкото да ме избират.Колкото повече ми се натиска някой,толкова по-малки шансове има с мен Crossing Arms.

# 26
  • Мнения: 1 559

И при нас е така...откакто се роди дъщерята еуфорията сякаш премина.Сеkса не е толкова бурен и страстен.Когато бях  бременна се любихме всяка вечер , а сега 2пъти в седмицата. Но всичко е "мозъчна кора" Не мога да си представя че ще започнем да се любим по всяко време и на всяко място... вече има един "мъничък приоритет" на 5месеца   smile3541 и неговите нужди от нас в момента са огромни.При мен "бурята" утихна, но мисля че винаги може да се възроди.Уикенд за двама, почивка извън страната....и т.н.Сега моята вълна не е цунами, а преливащ водопад от любов, когато го погледна в очите.  hug

Напълно съм съгласна

# 27
  • Мнения: 2 292
Спроред мен е от еднообраzното ежедневие. И при нас е така. Трябва повеЧе раzнообраzие в ежедневието. Все сме концентрирани върху сем. планиране, бюджет, седмиЧно паzаруване, Чистене, планове ... а трябва и малко свобода, спонтанност, дори младежка лудост  Laughing

# 28
  • Мнения: 5 475
И аз мисля като vivita ,рутината не е хубаво нещо.
 Rolling Eyes
Търсете разнообразие,нови емоции!  Peace
А принципно всяка двойка си има такива моменти. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт