Дразните ли се?

  • 3 017
  • 98
  •   1
Отговори
Дразните ли се когато други хора гушкат бебетата ви? Аз адски се дразня. При това се дразня когато роднините ми гушкат бебето. Ето например свекърва ми гушка детето и го държи полуседнало #Cussing out ,а то все пак е на 2 месеца. И не може нищо да и се каже защото тя всичко знае #Cussing out. Писна ми #2gunfire #2gunfire не искам никой да ми гушка бебето. Онзи ден разбрах че го държала и право  #2gunfire . Чудя се само при мен ли е така? Само аз ли се дразня? Дали само моята свекърва е толкова зле?

# 1
  • Мнения: 46 562
Да го гушкат- не се дразня, но преди да го вземат си казвам условията.

# 2
  • Мнения: 397
Да ги целуват се дразня и то мноооооооооого! #Cussing out

# 3
  • Мнения: 4 784
Не обичам да го гушкат и още от първия ден съм им казала на всички да знаят, че не искам да го гушкат за щяло и нещяло, освен ако има нужда да го успокоят. И той свикна, въобще не обича да га натискат и притискат, а да стои с лице срещу човек и да му правиш театър и да го забавляваш. Дразнещо си е да ти притискат детето, а пък ако ще и свекърва ти да е това.

# 4
  • Мнения: 2 152
дразня се, не точно от гушкане, а от мляскане и целуване Close

# 5
  • Мнения: 219
И аз се дразнех,в частност най-вече от бившата ми вече свекърва.Но то може би беше и защото изобщо не я понасях.
А и както ми разказваше,че сина и искал само и постоянно на ръце....еми той не се е родил научен така-някой го е научил..

# 6
  • Мнения: 576
дразня се, не точно от гушкане, а от мляскане и целуване Close
И аз така! smile3506

# 7
  • Мнения: 1 217
И още как.На майка и казвам как да го вземе и как да го държи,но на свекито.....
Даже един път отидохме в свекито на гости и и казах да не го взима защото той не плаче , а тя ми каза "ти ли ще ми кажеш дали да го взимам или не"-сигурно ми го е казала на майтап ама smile3514 smile3515 newsm61
Или го държи изправен за да заспи.И аз и казвам а тя ми се цупи.

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 751
Ще ти отговоря честно - задала си си въпроса откровено и така ти отговарям, предполагам такива отговори искаш.

Няма нищо лошо в това, че свекърва ти гушка детето. Повярвай ми - по-гадно ще ти е, ако не го прави - питай мене да ти кажа. После, тя не държи дете за пръв път. Ако е щяло да стане нещо, да е станало с мъжа ти докато е бил бебе. Не се бой, жената просто му се радва по най-елементарния и искрен начин. Радвай се и не се дразни. По-скоро те дразнят други неща у нея, а не точно факта, че гушка детето.

Твоята майка не го ли гушка - помисли си добре!

А за целувките съм съгласна - твърдо НЕ!

# 9
  • Мнения: 5 362
Да го гушкат- не се дразня, но преди да го вземат си казвам условията.
И аз така.

# 10
  • Мнения: 2 631
По-скоро ми е неприятно!

Макар, че трудно си спомням случай, някой чужд, да е гушкал децата ми - от една страна, те не искат и плачат, от друга - държа на дистанцията и мисля, че се усеща, дори и без да кажа нещо.

За целуване въобще и дума не може, да става! Naughty

# 11
Майка ми го гушка, но не го държи да си стъпва на крачетата и не го държи седнало. Но не-на нея не може човек нищо да и каже само се сърди и философства.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ами дразни си се Simple SmileЧуждите хора не ти взимат детето не сила за да го гушкат.Имаш уста-говори, ползвай я пред тях и пред свекърва ти.Ти си майката и ти решаваш какво да се прави на детето ти.Кой както си го направи.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 128
Уф и аз това се чудя- то още нероден Петко де, ама не искам да ми мляскат детето- освен таткото естествено. Но как да кажа примерно на майка ми и свекърва ми и най-близките роднини  newsm78 . Айде на външни хора нямам никакви угризения.  Naughty
Но роднините.... веднага ще ме обявят за дребнава, претенциозна и т.н. Иди им обяснявай за имунна система и т.н.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 823
За гушкането не се дразня,но ако започнат и да я целуват ми става неприятно и често си го показвам.

# 15
  • Мнения: 983
Ужасно много се дразня и то само от роднините  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 985
По-принцип да я гушкат не се дразня.Повече се дразня от свекървата като се опитва да я преоблича,или да сменя памперс,да й маже лицето с крем(ей тогава напрао откачам newsm61).Не обичам също да ми казват как да я гледам,как да я държа и тем подобни.Все пак ми е първо дете и искам да си я гледам абсолютно сама(таткото да помага ако иска,от него не се дразня).Имам опит с други деца и знам как се гледа,затова много ме дразни някой да си налага мнението и естествено този някой е винаги свекървата.С майка ми се виждаме рядко,пък и тя не е такъв човек да се налага.Ако се налагаше и нея щях да я отрежа. Twisted Evil

# 17
  • София
  • Мнения: 44 229
не

# 18
  • Мнения: 2 956
По-скоро ми е неприятно!
Макар, че трудно си спомням случай, някой чужд, да е гушкал децата ми - от една страна, те не искат и плачат, от друга - държа на дистанцията и мисля, че се усеща, дори и без да кажа нещо.
За целуване въобще и дума не може, да става! Naughty
На същото мнение съм  Peace

# 19
  • Мнения: 1 212
Не се дразня от гушкане и прегръщане. По-неприятно ми е някой да ми натрапва "акъ'л" какво да правя или какво не бива по отношение на детето Peace

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 225
Не само се ядосвам, но направо побеснявам #Cussing out. Там е работата, че моята свекърва целува бебето в устата, с това разбирайте че си вкарва устните и езика в устата на малката newsm61 smile3511

# 21
  • Мнения: 2 631
Е, това е прекалено!  Rolling Eyes Не преувеличаваш ли!?  Shocked Или свекито ти е извратено!? Thinking

# 22
  • Мнения: 3 425
(изтрито)
По темата: И аз се дразня и не давах  да го целуват Peace ,но аз съм си церберка по природа  Joy
(изтрито)

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 18:26 от Kaлa(Bella13)

# 23
  • Мнения: 985
 Май повечето свекърви са от едно село. Mr. GreenВсе пак днес не отглеждаме децата си на полето.

# 24
  • Мнения: 1 691
Мен не ме дразни да го гушкат, но явно само свестни хора има около нас. Роднините (и моите, и на мъжа ми) само дето през дезинфектант не минават преди да го докоснат. Целувки - не!

# 25
  • Мнения: 888
С първото детенце много се дразнех като ми го вземеха да му се радват!/Мисля че съм ревнувала- да си призная миналите грехоев Blush/ И това винаги ставаше когато е спокойно и доволно, а за мен оставаха основно грижите...в малкото време като бебе когато беше весело и някой друг обираше усмивките..., а сега вече имам 2 принсеци да им се радвам и двете прекрасни деца и нямам нищо против да ги давам да ги гушкат, а целувки редко за бебето /все още е мъничко/- понякога като сменям памперс го целува свекърва ми или майка ми /ако са на гости/ по коремчето- но не се дразня...те са ме виждали да ги правя пък и на Лора и прави кеф и се смее много сладко на глас...

# 26
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Мен не ме дразни да го гушкат, но явно само свестни хора има около нас. Роднините (и моите, и на мъжа ми) само дето през дезинфектант не минават преди да го докоснат. Целувки - не!
Дано и моите са така,но ми се струва че ще се изпокараме.Те всичките ни роднини са не просто любвеобилни,а и чувствителни и ако им направиш забележка се сърдят и помнят цял живот. Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 9 990
Да ви имам проблемите-че хора се радват и обичат децата ви Crazy

# 28
  • Мнения: 985
 На някой май му липсват такива хора.

# 29
  • Мнения: 2 677
Не. Не се дразня, когато го гушкат роднините и приятелите ми. Той е страшно контактно бебе, смее се на всеки и му е страшно забавно. Не виждам от какво трябва да се дразня или да ми е неприятно.

# 30
  • Мнения: 155
Не се дразня да го гушкат други хора,но откачам ако вземат да го целуват!

# 31
  • Мнения: 4 111
дразня се, не точно от гушкане, а от мляскане и целуване Close
И аз така! smile3506

И аз  Peace
Също от гушкане до стискане има разлика. По точно носене закратко може, но повече от това - не!  Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 9 990

Оооо, грешите  hahahaНо когато някой обича детето ти, а ти се дразниш от начина на изразяване на обичта и радостта към него е нужно просто да кажеш, да покажеш как би ти било по-приятно и с това проблемът да изчезне. Peace

А и като гледам повечето в тази тема са с бебета на месеци, като станат децата по-големички как ще търсите тези "мляскащи" и гушкащи лелки, баби и прочее рода hahahaТогава ще започнете да се дразните, че им облича плетено елече в 30 градусова жега, няма оправия... Whistling

# 33
  • Мнения: 278
Много се дразня като я гушка свекървата, направо ми се обръщат червата. От никой друг не се дразня особено, но тя се държи като дебил като я гушне. Направо не мога да гледам и излизам от стаята.

пенелопа , най-приятно би ми било да не я докосва!

# 34
  • Мнения: 3 500
Не се дразня.

# 35
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 751
чакайте малко
аз мисля, че тука преплетохме три теми - едната е за това дали ни е приятно да ни гушкат други хора децата
втората е за хгиената при контакта с детето ни /вкл и целувките/
и третата е за това как на никой не му е приятно да му натъртват постоянно как да си гледа детето.

Това са три различни неща и мисля, че ако второто и третото са дори ГАДНИ, в първото няма нищо лошо, ако приемем, че са спазени елементарни хигиенни условия.

Пример - чиста свекърва, нормална си жена, която не натяква на никого нищо - моята е такава. Но как се чувствам, като я гледам как НИКОГА не се радва на детето /единствено внуче/, това е вече друг въпрос. Свекър ми го взима на крака, обаче и му се радва и на мене ми е приятно.

И както каза една мама - детето си е твое, кажи си на свекърва ти, ако има нещо неправилно в начина по който го държи, защо се дразниш, не виждам смисъл.

Толкова други неща ни дразнят и мъчат в наши дни, че ......

# 36
  • Мнения: 9 990
Добър разбор-подкрепям Peace
Веничка-ми кажи и де-какво си мълчиш пред нея и се дразниш , пък тук се пениш HugЛичната неприязън прехвърляте и на децата, което не е редно някак...

# 37
  • Мнения: 3 425

Оооо, грешите  hahahaНо когато някой обича детето ти, а ти се дразниш от начина на изразяване на обичта и радостта към него е нужно просто да кажеш, да покажеш как би ти било по-приятно и с това проблемът да изчезне. Peace

А и като гледам повечето в тази тема са с бебета на месеци, като станат децата по-големички как ще търсите тези "мляскащи" и гушкащи лелки, баби и прочее рода hahahaТогава ще започнете да се дразните, че им облича плетено елече в 30 градусова жега, няма оправия... Whistling

Проблемът не изчезва с 1-2...100казвания,1-2....50 намеквания,1-2...10скарвания....това е проблемът,а не че някой обича детето ми!

# 38
  • Мнения: 2 427
Зависи от хората.Дразня се срашно много когато свекърва ми ,свекър ми сестрата на моят мъж и децата им пипат детето с мръсни ръце.Никога до сега не са се измили,пипаха го така дори когато беше току що роден и аз направо издивявах.Все пак си обуват обувките,отварят болнични врати и пр.Е,не успях да им го набия в мозъците.Децата пристигат от баба си,където по цял ден се въргалят с двете им неваксинирани кучета на двора в прахта и почват да мажат детето по бузките.Свека като го вземе,така го овонява на плюнки че преди да го целуна след нейните посещения първо отивам в банята и му измивам цялата глава със сапун.
През зимата,януари бях направила един неприятен скандал,пълна отврат.Пристига свека със внучката си ,взела ги от училище.Детето беше на месец.Малката беше болна и не смэше да доближи бебето.А свекърва ми като я подканя"целуни го,целуни го".Естествено след като си отидоха аз се разкрещях на мъжа ми че допуска такива ситуации,в крайна сметка негово задължение е да реагира срещу техните не мое.През това време,племенницата обаче се намъкнала в нас и подслушва,почна да реве ,блъсна вратата и отиде да съобщи на майка си.Онази звъни на мъжа ми и му вика че сме и травматизирали детето!За взех телефона и направо я побърках.Иначе с други хора нямам проблеми,примерно ако някои от приятелите ни го вземе и го целуне,стига да не е болен и да се е измил.
Кажете как да се справям със семейството на моят възлюбен,защото ситуациите понякога просто излизат от контрол.Всяка събота след пазар идват в нас,и почват да му галят лицето с мръсните си ръце.Всяка събота той е пъпчасал редовно.

# 39
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 751
 Joy
знаете ли какво си мисля
че тази тема е по-скоро свързана с неприязънта към свекървите, и може би мамата трябва да отвори още една - за това дразнят ли ни свекървите
е, там, казвам ви ще има БУМ от изкази, щото мисля, че са малко тези, които са на снимка с mother-in-low  Laughing

# 40
  • Мнения: 9 990
Ами-хора разни, по различен начин обичат.След като не можете да се стиковате с подобни екземпляри-сведете срещите до нужният минимум и точка.Все веднъж-два пъти по голям празник например ще се изтърпите смятам.Хем ще се уважите на празника , хем детето ще види баба си/ леля си/ стринка си, хем вие ще отбиете номера, хем няма да се дразните ежедневно, а само веднъж-дваж HugИ когато свеки целува и оплюнчва по ваш израз детето/ бебето/-защо чакате някой друг да и каже??/Ей това не разбирам?
Определено в свеки е проблема Joy

# 41
  • Мнения: 2 427
Аз бих и го казала така,че докато е жива няма да и хрумне да го целува,но мъжа ми не дава ,да не се обидили.
Само че аз съм като тенджера под налягане,събирам парата до едно време,след това почвам да свистя и всички се плашат.
Вярно е че не я понасям свека,но за всяко нещо си има причини.Аз по принцип мноооого търпя.Да,в нея определено е вината.

# 42
  • Мнения: 9 990
Няма такова нещо като "мъж ми не дава"Какво не дава?Да си кажеш мнението? newsm78За това, как да се пипа и целува детето ти?За хигиена някаква?Не разбирам....Ей затова има конфликти със свекита, щото мъжете не давали, щото някой да не се обидел.Говорете си бе, хора! Hug

# 43
Преди да се роди бебето никога не съм се дразнила от свекърва ми. Дори съм се чудела как други майки се дразнят като им гушкат бебетата. Може би нямаше да се дразня ако го държеше както трябва. Аз мисля че е все още малко на 2 месеца да го държи да се изправя на крачетата си и да е седнало. Не бих се дразнила ако когато направя някаква физиономия (дори не и забележка) ме пита аз колко деца съм отгледала и ми обяснява тя колко е отгледала. Е кажете ми как да не се дразни човек, когато идва в къщи дори и непоканена? Как да направя, така че да вижда по-рядко детето? Как да не се дразня когато почват да гушкат детето измъквайки го от леглото заспало или незнаспало

# 44
  • Мнения: 3 425
Пенелопа, просто се радвам На положително мислещи хора като теб   Peace ,но  всеки си носи кръстта...т'ва е!

# 45
  • Мнения: 380
Не се дразня, но няма и кой да го мляска, защото близките ни са далеч Sad. Единствено свекър и свекърва ми са тук, но те са много съобразителни и ме питат за всичко.
Скоро ще ходим на гости в България и не бих лишила близките си от удоволствието да го гушкат и целуват. Нека му се радват хората Peace

# 46
  • Мнения: 985
 Незнам за вас ама специално моята свекърва е понякога наистина нетърпима.Вие какво ще кажете само това,че абсолютно всеки ден на обяд и вечеря пие по 2-3 ракии(понякога и по повече),пуши цигари като замаяна и много рядко ще се сети след това да си измие човката и ръцете.А ако чуе да ревне бебата е първа да отива да я успокоява.Веднага скача.Все едно аз не мога да го направя. И аз пуша,ама до сега не ми се е случвало да не се измия след това и ръцете и устата-задължително.Как после ще отида да й се радвам пък камо ли да й говоря насреща.

# 47
  • Мнения: 9 990
А, мисля има и друго-все още хормоните бушуват явно при повечето майки, щом се впрягат така за такива неща... ThinkingРецепта няма, разбира се, но повечко толерантност и говорене за нещата помагат, повярвайте.Моята майка дойде оня ден да види бебето-седна, гушна я и взе шишето да я храни.Задави я, щото се престара и на моите обяснения как да и дава да яде ми отговаряше и тя в стил-е, хайде- и аз деца съм гледала.Да, ама преди 30 и повече години-казах и.Що да не и кажа, когато не ми допадне нещо.За протокола-с майка ми съм в невероятно голям конфликт, така че оправдание, че ми е майка а не свекърва не важи въобще.А до този голям конфликт преди мноооого години го докарахме именно защото не се чувахме какво си говорим, а сега е късно да градим мостове, защото сме прекалено наранени и двете.Та с тази тирада исках да ви кажа само едно-говорете, не си пестете забележки и изисквания и бъдете отворени и вие към такива-така се стига до стиковане, приучаване да живеете заедно и да дарявате на децата обич.Бабата може да го е сгънала на 15 бебето-рпосто кажете-тя не умее явно в този момент.Но пък обича детето а това е важно, нали? Hug

Виви-ми кажи и да се мие, пък ракията я скривай като идва ooooh!Виж-аз пияни хора не допускам да  взимат детето, щото може и да го изпуснат Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 985
Виви-ми кажи и да се мие, пък ракията я скривай като идва ooooh!Виж-аз пияни хора не допускам да  взимат детето, щото може и да го изпуснат Rolling Eyes
Мислиш ли,че не съм й казвала?Тя си знае нейното.Пък и ракията си я мъкне сама.Друг вкъщи никой не пие ракия.

# 49
  • Мнения: 689
Не се дразня като го гушкат и го целуват, а когато се опитват да ми го приспиват на ръце или го учат на други подобни, след което ще се качва на моята глава, защото аз съм по цял ден с дребчо.

# 50
  • Мнения: 4 527
Айде поредната тема колко е гадна свекървата и колко добричка е мама... Tired Тъпо, много тъпо.
Не се дразня да го гушкат, гушканите бебета се адаптират по-бързо към околната среда. Ако преценя, че е в неопитни ръце, просто казвам какво да се прави. Не позволявам да го приспиват на ръце, а като беше по-малък - и да го целуват по лицето - само по челцето, и то лекичко.

# 51
  • Мнения: 3 425
Мдаммм  newsm78 тъпи сме ...гениално заключение  Peace ,това сигурно е,защото твоя дечко го целуват лекичко по челцето  Peace

Май оспамихме темата....я,да си изтрия тъпизмите и да приключвам!

Успех на авторкатаSimple Smile

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 18:29 от Kaлa(Bella13)

# 52
  • Мнения: 7 420
   
Мисля,че докато бебето е малко,връзката му с майката е изключително силна.Макар,че то вече е извън нейното тяло,все още съществуват някакви невидими ''енергийни конци'',които държат майката и бебето,като едно цяло.Затова и настроенията на мама и бебе  взаимно се предават толкова лесно.
   На мен лично не ми е приятно,когато  други,освен мъжа ми  пипат,гушкат или целуват бебето ми!Даже и бутането на количката с него трябва да е под постоянния ми контрол.Просто изпитвам адски  дискомфорт в такива ситуации.
   Според мен,първите месеци(може би и годинки) на бебето околните трябва най-много да се съобразяват с чувствата на майката,абе все едно е бременна все-още!Нали няма да й пипат корема без да иска!
   И това не се казва ревност на майката,в никакъв случай!Това е един вид бавно разделяне с предишната (2 в 1) форма на съществуване,която трябва да е уважавана от околните.
   Между другото,свекървата ми е на същото мнение. Wink

# 53
  • Мнения: 568
Не се дразня.Даже ми е приятно, че и другите и се радват.

# 54
  • Мнения: 4 451
Не се дразня, когато я гушкат. Дразня се, когато свекърва ми я целува по устничките и и подава брадата си да я смуче. #Cussing out

# 55
  • Мнения: 6 624
Не, и даже ако бабите , дядовците и леля му   не му се радват гушкат и целуват ще си помисля ,че нещо не е наред.
Не мога да си обясня как може да ме дразни любовта на баба към внуче.

# 56
  • Мнения: 120
За гушкането от бабите и дядовците -НЕ, но предварително им бях показала как да я държат , да не я слагат на дупе когато беше много малка .Бях им забранила да я целуват докато не навърши 1год. Все пак детето си е мое и аз определям как да се гледа. Нищо и пред никого не премълчавам относно това как  аз искам да се гледа малката. Майката най-добре знае какво е най-добро за детето й.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 064
Не, не се дразня. Но пък контактувам с нормални хора, които не целуват бебета по устата Mr. Green И изобщо, мисля, че с изключение на подобни брутални примери, всичко останало е обикновена ревност Peace

# 58
  • Мнения: 521
Здравей с основание се ядосваш защото все пак това е бебе и аз също смятам че бебетата не се целуват в никакъв случай защото хората разнасяме какви ли не бактерии, но за съжаление много малко хора го разбират това  а още по малко го разбират свекървите  #Cussing out опитай се по тактичен начин да обясниш че не е хигиенично дано те разберат
Аз лично никога не съм си позволявала да целувам чуждите бебета ама прости хора с лопата да ги ринеш

# 59
  • Мнения: 2 427
Аз по принцип се радвам,когато му се радват хора,а и той е невероятно контактно същество и се смэ с глас дори на непознати,само че любовта към едно бебе означава също така да го предпазиш,а не само да го омърлюфиш и да го тикнеш обратно на матка му,след като си го омазал хубаво с мръсотия и лиги.Аз не си позволявам да го лигавя като го целувам,да не говорим колко е неприятно да го правят другите,особено ако са и болни.Но мисля че в БГ имаме далеч по голямо уважение към бебетата,отколкото имат тук.В БГ всичките ми познати си мият ръцете,преди да пипнат бебето на друг и си събуват обувките на влизане в дома,за да не нанасят уличната мръсотия.Тук такова нещо няма,всичко е един юруш с обувките върху белия килим в неговата стаичка.Барабар с калта.Не ми говорете,че тези хора имат отношение към моето бебе и че наистина мислят за него. Stop

# 60
  • Мнения: 1 207
Аз може би изпитвам някаква ревост,но за дразнене не защото то детенцето само си се гуши в този който го държи hug

# 61
  • Мнения: 2 039
Не само се ядосвам, но направо побеснявам #Cussing out. Там е работата, че моята свекърва целува бебето в устата, с това разбирайте че си вкарва устните и езика в устата на малката newsm61 smile3511
Аууу,на мен също ми се случи на 2 пъти,но втория път не издържах и направих остра забележка.От тогава не съм виждала такова нещо  #Cussing out  Дразня се на бабите му,че го мляскат шумно по бузите,ама гледам да не се ядосвам,че така или иначе като им го оставям за някой уикенд,знам ли какви ги вършат smile3515

# 62
  • Мнения: 696
Не се дразня, дори напротив. Все пак носи и тяхната кръв, а като му се радват и го гушкат занчи го обичат. Какво по-хубаво от това едно дете да е обичано и да расте в любов!

# 63
  • Мнения: 1 264
Не се дразня от това, че го гушкат. Щях да се подразня ако го целуват по лицето, но те не го правят. Така че даже не се налага да правя забележки. Но ако нещо не ми харесва им казвам било на свекърва ми или на майка ми и те се съобразяват. Истината е, че свекърва ми се съобразява повече с мнението ми, защото за нея аз съм "чуждата", пък и вече съм си показала рогцата.  Mr. Green Майка ми успява да се наложи понякога.

# 64
  • София
  • Мнения: 146
Понякога се дразня понякога не. Нямам поводи да се притеснявам защото винаги моето мнение е било важно по повод отглеждане на детето. Винаги са се съобразявали, когато не искам нещо да се прави. Когато сина ми беше на около 3-4 месеца не давах да се гушка постоянно и винаги ме питаха дали може да го гушнат. Но това е така не защото аз съм била по-остра, а защото съм попаднала на разбрани хора.
Не може да кажем на някого да не се дразни, защото не сме били на негово място. Аз също бих се дразнила ако някой лъха на алкохол и лигави детето ми и още повече не се съобразява с моето мнение и ми натяква че има повече опит, защото е отгледал повече деца. Така че към авторката на темата права си да се дразниш. И не знам какво да те посъветвам, защото явно си попаднала на хора които не разбират от дума. Мога само да ти пожелая по-голямо търпение.   bouquet

# 65
  • Мнения: 209
На мен ми е приятно,когато виждам,че хора се радват на децата ми.Никога не съм се дразнила,даже и от чужди хора гушкащи децата Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 174
Ще ти отговоря честно - задала си си въпроса откровено и така ти отговарям, предполагам такива отговори искаш.

Няма нищо лошо в това, че свекърва ти гушка детето. Повярвай ми - по-гадно ще ти е, ако не го прави - питай мене да ти кажа. После, тя не държи дете за пръв път. Ако е щяло да стане нещо, да е станало с мъжа ти докато е бил бебе. Не се бой, жената просто му се радва по най-елементарния и искрен начин. Радвай се и не се дразни. По-скоро те дразнят други неща у нея, а не точно факта, че гушка детето.

Твоята майка не го ли гушка - помисли си добре!

А за целувките съм съгласна - твърдо НЕ!

 Peace
Не позволявам на никой, освен нас с таткото да я целува.

# 67
  • Мнения: 8 769
А може би темата трябваше да е озаглавена "Дразните ли се, когато свекърва ви целува детето?"???
Както и да е. Аз не се дразня, че някой близък се радва на детето ми и изразява тази радост. Бих се дразнила, ако не ме попита предварително, дали може да го вземе, но в бебешка възраст не се е случвало, освен в периода, когато родих дъщеря си. Като една новоизлюпена майка ревнувах бебето от собствения си баща.  Blush Не можех да разбера, че и той му се радва, и иска да го държи. Проклети хормони.... С второто дете не беше така. Grinning

# 68
  • Мнения: 508
Не се дразня, но ако видя, че не се отнасят с нея както трябва и искам, просто правя забележка. ЕДИН ПЪТ ПОКАЗВАМ, ПОСЛЕ НАКАЗВАМ Joy

# 69
  • Мнения: 1 364
Не се дразня като се радват на детето ми.

# 70
  • Мнения: 990
Дразня се когато искам да им оставя децата у тях да си ги гушкат и целуват на воля , а те ми откажат.

# 71
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз не се дразня от гушкане, а по-скоро от непрестанното желание на свекърва ми да го държи на ръце, люлее и да му пее. не че има нещо лошо, ама когато съм сама-както е през повечето време- кой да му пее и кой да го люлее- нали нещо трябва да си свърша из вкъщи.

# 72
  • Мнения: 2 657
Не се дразня PeaceА и ве4е е на такава възраст,4е си ходи при всички и всеки лети и прегръща Wink

# 73
  • Мнения: 3 456
Не ми се е случвало някой да я грабне да я гушка  без да ме пита. Mr. Green Имам предвид като беше бебе, иначе сега сама се вре в бабите и им се мазни, а те милите направо се разлагат от умиление... hug  loveuuu

# 74
  • Мнения: 1 273
Не се дразня, даже ми е приятно като го гушкат. Друг въпрос е да го целуват в устата, но моята свекърва е последния човек, който би го на правил.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 227
Не само се ядосвам, но направо побеснявам #Cussing out. Там е работата, че моята свекърва целува бебето в устата, с това разбирайте че си вкарва устните и езика в устата на малката newsm61 smile3511
За такова поведение бих разбила нечия уста... без да преувеличавам. Добре, че майка ми е интелигентна и не прави подобни простотии.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 787
Не,не се дразня.Всеки ден по някой непознат се случва да му се радва.Нали затова е човек-за да общува с хората Wink
Виж,целуването е друго нещо.Целуват го само близките ми приятели и роднините.Гнуслива съм и не бих дала чужди хора да го лигавят.

Не само се ядосвам, но направо побеснявам #Cussing out. Там е работата, че моята свекърва целува бебето в устата, с това разбирайте че си вкарва устните и езика в устата на малката newsm61 smile3511


Това вече е отвратително Sick

# 77
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не обичам да я целуват!

# 78
  • Мнения: 8 505
Не се дразня,Ако нещо определено ми стане неприятно,казвам си.
Първо пишеш,че се дразниш на роднините,после-конкретно на свекърва си,а накрая-"само моята свекърва ли е толкова зле?"...Май се дразниш на свекърва си по принцип,а?

# 79
  • София
  • Мнения: 3 271
Да го гушкат - не, не се дразня, но не давах да го друсат Naughty
А и винаги си казвам право в очите на хората - що се отнася до детето.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 788
И аз си признавам - ревнувам и се дразня само като го прави свеки. Не знам защо. Особено в началото, сега не чак толкова. Но аз се дразнех и ако тя реши да му изглади дрешките или да ги простира вместо мен. Абе, кукувска работа. Crazy

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 13:23 от Elwing

# 81
  • София
  • Мнения: 3 452
Да!

# 82
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Да му се порадват малко не се дразня,но не ми харесва някой да я люшка половин час и да се лигави,все пак детето е мое и когато аз преценя че и стига толкова не обичам да ми приказват приказки от сорта-,,ама виж сега каква е кротка,чакай да и се порадвам,айде още малко....,, и такива от сорта #Cussing out

# 83
  • Мнения: 351
От бабите и дядовците не се дразня когато я гушкат. Но на чужди хора не позволявам, особено ако се срещнем на улицата с познати. Когато беше по-малка директно им казвах, че не позволявам да пипат бебето по ръчичките и лицето. И сега ми става неприятно, но бебка вече е по-голяма и не се дава лесно.

# 84
  • Мнения: 251
дразня се, не точно от гушкане, а от мляскане и целуване Close

И при мен е така! Но аз не си мълча и си казвам, независимо дали ще се разсърдят  Crossing Arms

# 85
  • Мнения: 873
не че се хваля нещо,но като бъдеща мама и настоящ психолог,работещ  деца  изчетох доста по темата и ето какво:
1.не е добре новороденото да си го подхвърлят много хора,защото на него и без това му е трудно да се адаптира към новия си живот
2.невъзможно е да се разглези детето,още преди първата му година-ласките и гушкането го карат да се чувства прието и защитено
иначе съм против целуването по хигиенни причини,а за държането на ръце мисля че трябва да се дават точни указания как да се държи бебето,съобразно възрастта му и който не ги спазва-ще почака малко Naughty
най-важното е всички да разберат че вашето бебе не е домашен любимец Peace

# 86
  • Мнения: 696
не че се хваля нещо,но като бъдеща мама и настоящ психолог,работещ  деца  изчетох доста по темата и ето какво:
1.не е добре новороденото да си го подхвърлят много хора,защото на него и без това му е трудно да се адаптира към новия си живот
2.невъзможно е да се разглези детето,още преди първата му година-ласките и гушкането го карат да се чувства прието и защитено
иначе съм против целуването по хигиенни причини,а за държането на ръце мисля че трябва да се дават точни указания как да се държи бебето,съобразно възрастта му и който не ги спазва-ще почака малко Naughty
най-важното е всички да разберат че вашето бебе не е домашен любимец Peace

това от психологична гледна точка ли е?

# 87
  • София
  • Мнения: 607
Да ги целуват се дразня и то мноооооооооого! #Cussing out

И аз така  smile3511 направо пощурявам като ни срещне някоя леля и реши че трябва да ни нацелува ,а бебка горката се съпротивлява. newsm45 newsm61

# 88
  • Мнения: 271
И аз се дразня доста.Не са ми приятни ликотиите на някои,особено на свеки Crossing Arms

# 89
  • Мнения: 340
Bubu_to, доживях само какво! Тук, в такъв форум да видя майчица сложила снимка на идола ми!!!! Ако беше сутринта щях да кажа, че ми направи деня, но много ти се зарадвах! Ох, толкова се шашнах всъщност, че не помня нищо друго от профила ти и какво си писала, а твоето мнение на излиза Rolling Eyes

Аз съм го гледала вече 3 пъти и на 3 юни пак! Ако евентуално не знаеш още какво е, ти пожелавам да разбереш скоро!!!  Praynig

По темата, стига да не прекаляват, не се дразня (разбирам ги и не искам да попарвам техните искрени емоции и чувства, но!)... но от цялата им радост и любов винаги придобивам усещането, че ми обсебват детето. Аз бих била малко по-умерена на тяхно място, в знак на обич и уважение към собствените ми деца, а с тях и към половинките им (пак деца в техните очи), защото мама и татко са на първо място и са незаменими. Според мен които родители обичат и уважават децата си, трябва да са загрижени за границата и да не я престъпват.

# 90
  • Мнения: 3 069
Не съм позволявала досега а и не са се опитвали, защото знаят колко чепат характер съм Naughty
Но би ми било много неприятно!

# 91
Дразните ли се когато други хора гушкат бебетата ви? Аз адски се дразня. При това се дразня когато роднините ми гушкат бебето. Ето например свекърва ми гушка детето и го държи полуседнало #Cussing out ,а то все пак е на 2 месеца. И не може нищо да и се каже защото тя всичко знае #Cussing out. Писна ми #2gunfire #2gunfire не искам никой да ми гушка бебето. Онзи ден разбрах че го държала и право  #2gunfire . Чудя се само при мен ли е така? Само аз ли се дразня? Дали само моята свекърва е толкова зле?
И аз като теб особенно като всички се навират да я целуват по лицето

# 92
  • Мнения: 1 427
Да го гушкат- не се дразня, но преди да го вземат си казвам условията.
И аз съм така.

# 93
  • Мнения: 3 092
В определени моменти се дразня , но не винаги.
Дразня се когато човекът , който ми е гушнал бебето е роднина  , с когото не се разбирам особенно и очаквам да ме дразни с поведението си в стил "ще правя каквото си искам". Sad
Целувки -не ! В никакъв случай не ми е приятно. Naughty

# 94
  • Мнения: 388
И аз се дразня като свекито го гушка и откровенно си признавам, че е защото не понасям други черти от характера й. Веднъж му удари главичката, без да иска, разбира се, но аз вътрешно побеснях. Като го държи иска да го вижда и го кълчи как ли не само и само да го гледа, а детето започва да нервничи. Като й казвам как се приспива най-добре, го подържи така 2 минути и пак си знае нейната...Освен това ревнувам, защото тя се държи с детето все едно тя му е майка. Някакви инстинкти избиват предполагам.

# 95
  • Мнения: 4 621
Да я гушкат, не се дразня, но виж като почнат да я целуват по лицето се дразня, а и тя също Hug

# 96
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

 Да,дразня се и то от майка ми.Разбирам че му се радва,обаче не знам от ревност ли,от
 какво ли все и намирам кусури.Много пъти обяснявам какво искам,обаче тя си знае своето.
 Понякога имам чувството,че бебето има нужда да бъде оставено на мира,а не да се разнася
 и да му се говори непрекъснато.Тъкмо започва да заспива и като му се разприказват и той
 се разсъннва и раздразва.Обаче съм и благодарна,че ме отменя в грижите.

# 97
  • Мнения: 1 931
Аз пък се дразня за това,че не се интересуват от децата ми,бабка въобще не са я виждали,а Йони като беше на 7-8месеца им го закарахме да го видят,но не му обърнаха внимание.

# 98
  • Мнения: 83
Дразня се страшно много и то най-вече от свекито. Също и ревнувам от нея. Тя не ми харесва като човек изобщо и е много досадна. Гледам да не и премълчавам нищо, но мъжът ми се сърди. Може да съм и малко грубичка по-някой път, но тя е от тия хора дето като им отпуснеш юздите и ти се качват на главата.

Общи условия

Активация на акаунт