Пролетно слънце вънка припече, АВГУСТ ще гушкаме малко човече!

  • 8 814
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
МОЛЯ ВИ да дадете съвет за следното:
Болничен по майчинство стартира от 45 ден преди термина, нали, тоест при мен мисля че се пада от 18 Юни, но аз смятам да съм на работа до 23 Май. Въпросът ми е, за дните от 23 Май до 18 Юни какъв е начина да си взема болничен при положение, че за сега живот и здраве Praynig нямам усложнения...Нали за един път могат само за 7 дни да ти дадат и после май трябва да се ходи на комисия... newsm78???? help

# 16
  • Мнения: 4 546
iv4ence начин има, ама не съм се интересувала къкав е точно. сигурно някоя мама ще каже  Grinning
мен пък след секс започва да ме наболява корема и аз бъзикам мъжо, че на бебето не му се приемат гости.  Laughing
а мъжо пак се е загрижил да не прекалявам със сладоледа - да не съм простудяла бебето  Shocked то вярно, че шава повече като ям сладолед, но не би трябвало да имя проблем, нали ?  newsm78

# 17
  • Мнения: 71
shoshi84 пак ти пратих  на лични за темата

# 18
  • Мнения: 1 380
iv4ence защо просто не помолиш наблюдаващият те а.г да ти даде по-рано болничен. Мисля, че няма да ти откаже, ако не помоли личният лекар. Аз така когато имам изпити си прося по 1 седмица болничен за да мога да уча. Нося кутия бонбони и човека не може да ми откаже.
herelina и аз до 3 месец само сладолед хапвах и мъжа същото казваше, че съм щяла да простудя бебето!!! Grinning

# 19
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Здравейте  Hug
Ей, разнищихте го тоя секс  Mr. Green За протокола - аз съм на моменти, но като цяло желанието ми е по-слабо от обикновено.
Да кажа и аз - добре дошла на Arwen   bouquet
Ив4енце, за болничния най-добре питай а.г.-то си - той би трябвало да знае  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 216
Lucius Vorenus, пак е сътворил едни такива пролетни красоти! Браво!
На мен ми намирисва на разкази за сватба   bouquet
efg+eli вече сме нетърпеливи да чуем подробности. ЧЕСТИТО и СЛАДКО да ви е!

# 21
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Сега забелязах промените по темичката - страхотна е  Hug
Shoshi84, Licius Vorentus -  newsm51 newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте и от мен Hug,

iv4ence, а защо не си вземеш отпуска - так няма да оставаш дълго време без пари (сега нали се бави изплащането на болничнита от НОИ).
Аз също съм се замислила по въпроса и реших да искам отпуска от 1до 20юни (когато ще ми издадат болничния). Нали февруари бях болна и парите си ги видях чак в началото на април, та затова мисля отпуска поне до 20 число на месеца и после малко болничен. То нали сега болничния ще е направо за 45 дена, така че се надявам в края на юли пак да ми се изплати за целия месец + 10те дена от юни - е разбира се това са само моите предположения, не знам НОИ какво ще реши и направи Confused

# 23
  • Мнения: 25
МОЛЯ ВИ да дадете съвет за следното:
Болничен по майчинство стартира от 45 ден преди термина, нали, тоест при мен мисля че се пада от 18 Юни, но аз смятам да съм на работа до 23 Май. Въпросът ми е, за дните от 23 Май до 18 Юни какъв е начина да си взема болничен при положение, че за сега живот и здраве Praynig нямам усложнения...Нали за един път могат само за 7 дни да ти дадат и после май трябва да се ходи на комисия... newsm78???? help
Виж мила, аз също като теб искам по-рано да си взема тези дни и ще процедирам така: Понеже имам право на 24 дена платена годишна отпуска, която ми се плаща на 100 процента. Болничния за раждане ще ми е от 23 юни (аз съм за 7 август), броя си 24 дена работни преди това и някъде към 20 май си излизам първо в отпуска и после в  болничен. А иначе можеш да си вземеш болничен от личния за 7 дена, може и от доктора, който ти следи бременността за 30 дена ама май там е по-сложно и трябва да ти измислят някаква диагноза.

# 24
  • Мнения: 138
мерси vasq78 за отговоря, значи 30 дни може от наблюдаващия...това е добре Grinning, аз така или иначе сега в петък трябва да го посетя/време ми е, а и резус ми е отрицателен, пък на мъж ми положителен и сега пак изследвания../, та ще му кажа така някак какво може да се направи да ми даде един хубав болничен Praynig, но пък сега се замислям, тези 90% от заплатата се смятат по принцип на основа предните 6 месеца. А ако изляза в болничен дали няма да го смятат 6 месеца преди болничния, защото така малко ще се прецакам.. newsm78

# 25
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Започвам първо с комплиментите - както винаги Августовската тема е две нива над другите Peace. За което -    bouquet за Licius Vorentus и    bouquet за Shoshi84 !
За секса - Кроки ме е цитирала много точно Mr. Green! Като знам с Калоян какво чудо беше - по два пъти на ден Embarassed, сега се замислям да не съм се повредила нещо hahaha или пък е от ЕГН-то ooooh!...
И аз като Муна ще купувам само най-необходимото - шишета, помпа за кърма, дрешки за новородено. Всичко друго си имам.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 374
Здравейте и от мен.
Отново много хубава тема.
Ивченце, наистина си прецени добре за болничния, защото ако го вземеш преди 45-те дни ще ти се смята 6 месеца от датата на излизането, а ако миналата година си била на по-ниска осигурителна база, ще ти се намалят майчинските. И още нещо, не ги смятай 90 % от брутната ти заплата, а осреднената ти нетна такава, защото в закона е написано, че се взима това, което е по-ниско, а обикновено нетната се оказва по-ниска от 90 % от брутната. Аз също съм се замислила да си ползвам отпуска юни месец, ако ми натежи много преди 45-те дни болничен за раждане.

# 27
  • Мнения: 183
Здравейте , момичета Simple Smile
Гледам , че говорите за болничните , аз съм от януари в болнични няма как , наистина доста се бавят , но нямам представа как точно се изплащат , но благодарение на вашите обяснения разбрах.аз ще съм до каря на бременноста само в болнични и да ви кажа вече ми писна , и аз искам да ходя на работа , но бебчо е по - важен Simple Smile А сега искам да ви пожелая приятен ден с много ритничета Simple Smile Аз излизам на разходка , гледам , че времето е страхотно Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 270
Здравейте, момичета !  Hug
 Имам едно притеснение и се обръщам първо към вас. До сега не съм имала никакви проблеми с бременността. Абсолютно никакви. Единствените симптоми за бременеене са, че бебето рита и че раста на корем. Всички изследвания са ми перфектни... Днес, обаче, както си готвех ( седнала, да не се преуморявам  Wink ) изведнъж много силно ми се зави свят. Веднага си полегнах за малко. Не мога да кажа, че ми мина, но в един момент трябваше да се стегна, защото няма кой да ми сготви на детето. И сега малко ми просветна. Но доста се притесних. Защо така се получи  newsm78 На някой случва ли му се?

И още една молба имам. Мисля, че някоя от вас беше пуснала тук линк или снимка на българска (май) количка с платформа отзад, за второ дете. Много искам да купя такава точно. Пуснете го пак, моля ви   bouquet

# 29
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Роуз, и аз съм като теб, но вече се орегулираха нещата - парички вземам около 20-то число всеки месец.
Зарежи я сега работата, бебчетата ни са най-важни Hug. После цял живот ще работим.
k`Linka , не се притеснявай - често се случва. Причината е, че сега сърцето ни трябва да преработва 25% повече кръв, за да задоволява и бебето . Ако си била наведена и рязко си се изправила - получил се е лек недостиг на кръв в мозъка. На мен често ми се случва, а и съм с ниско кръвно и събирам границите - и до 65/50 съм го докарвала. Рецептата - внимателно се добираш до първото легло и си лягаш. После - чаша течност /аз най-добре се повлиявам от Пепси - явно заради кофеина/, но може също и компот или просто вода. като полежиш малко и минава. Чувала съм и да близнеш малко сол, ама още не съм пробвала...
Не се притеснявай - не е опасно за бебчето, просто е дискомфортно за нас Peace.

Общи условия

Активация на акаунт