ЗА и ПРОТИВ цеденето

  • 1 867
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 58
Yanast, благодаря много за милите думи, в един период наистина ми беше доста криво. Не че чак съм се обвинявала, но все се чудех можеше ли нещо повече да направя.

# 31
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз се доизцеждах по време на първия месец, сега сме регулирали кърмата и не се цедя. Само ако видя , че бебчо нещо не я е изсукал, тогава дърпам с помпата. Но най-странното е, че на гърдите пускат мляко на бебочо, а на помпата не и когато трябва да се цедя , защото имам  изпити ми е доста трудно.

# 32
  • Мнения: 217
Да ви кажа, цедях доста дълго. Моят син се нахранваше за 5 минути и то само от едната гърда, другата оставаше препълнена и цедях. Чак към деветия месец искаше и втората гърда и тогава спрях да изцеждам.  Използвах кърмата, за да разреждам пюретата, защото не искаше да яде с лъжичка. Иначе винаги се е хранил като го усетя, че е гладен и неспокоен, в началото дори през час, час и половина. При мен това, че не знаех, че се цеди само през първия месец може би ми помогна да продължа да кърмя дълго време /все още кърмя/

# 33
  • Мнения: 5 401
Цедях се в болницата заради ужасно напрегнати гърди и след това при няколкото мастита. Месеци наред бях забравила за помпата, докато не започнах да захранвам малкия. Сега отново е прилежно измита и прибрана в кутията си.   bouquet Та, отгова ми е "Не".

И все пак има ли някоя майка, която е успяла да увеличи лактацията като се е цедила? ... посъветваха да се цедя нощем, когато лактацията е най-силна...

Не, аз лично не успях! Опитах само веднъж и се отказах.. За цеденето нощем, мисля че е по-добре да слагаш бебчо на гърда, отколкото да се занимаваш с помпата. Това, което ми казваха опитните мами и от собствен опит го усетих, е че бебчо действа безотказно на лактацията за разлика от помпата.   bouquet

# 34
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
В болницата и първия месец - ДА (страхувах се да не развия мастит). Сега вече категорично НЕ (преуморих се и нямам сили) Обаче признавам, че се чувствам малко шашаво #Crazy, защото все си мисля, че като не са ми напрегнати гърдите, нямам кърма. Пък бебка си наддава добре -- последните 35 дни качи кило и половина!!  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 35
  • Мнения: 372
Отговорих,”Да , от време на време”, но в действителност съм се цедила само в началото. А сега той си регулира сам кърмата

# 36
  • Мнения: 1 267
цедях се само в началото, докато се регулира кърмата, а и имах 1-2 "запушвания". след 5-6 седмица престанах.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 075
Още мнения, моля Wink

# 38
  • Мнения: 2 959
Третата опция за мен. Никога не съм успявала да се справя с това упражнение, два вид апомпи смених но не успях. За мен единствената работеща и успешна помпичка беше и си остава Дана. Единствено два пъти съм събирала по няколко капки за възпелено оче или запушено носле.

# 39
  • Мнения: 1 263
Аз се цедя и давам от шише,защото бебо отказва да суче ефективно от гърдата.Но ако дай боже имам 2-ро бебе никога няма да му давам кърма от шише и  ще направя всичко възможно,дори с риск да създам дискомфорт на бебе още отначало да суче от гърда.Цеденето е страшно трудоемко и изморително,а като допълнителна екстра за още по-голяма умора е постоянното миене на шишета и слагане в стерилизатора..Другия път бих си го позволила само, ако имам напрегнати гърди.

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 16:36 от bori7

# 40
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гласувах с Не. Никога не съм цедила заради спорта - единствено при препълване (случвало се е 2-3 пъти) и много рядко се е налагало да оставям дребната за повече от 2ч, тогава правех опити да оставям мляко, което ми костваше 4-5 изцеждания за 80-90мл, които тя упорито отказваше да пие Laughing Така че не съм се занимавала повече, тя си ме чакаше безпроблемно да се прибера.
Има си случаи, когато цеденето е необходимо - Мери ги е написала. Извън тях е просто досадно и безсмислено.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм се цедила  Naughty Кърмих Калина 8 месеца, като й давах да суче и от двете гърди на всяко хранене и имах достатъчно кърма. Даже накрая ми трябваше 1 месец, за да спра кърмата си - дребната се отби, защото заради едно разстройство се наложи да мине за по-дълъг период на лечебна хумана. Иначе щях и още да я кърмя.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 941
Само в началото, за да се отпушат каналите. Peace

# 43
  • Мнения: 166
Аз се цедих доста по едно време, защото имах проблеми с лактацията и въпреки че бях чела ценни постове със съвети на hedra и на Мери (тогава се случи, че имаше една доста обширна тема, пусната от една мама за този и проблем и аз просто имах късмет, че попаднах на нея), се цедях и денем, и нощем, и дохранвах с изцеденото от шише, и успявах да събирам и във фризера в началото, но след известно време започна да не и стига и спрях да замразявам... После взех да вадя от там... По едно време обаче се усетих как полека-лека и запасите ми започват да привършват, а не исках да минаваме на АМ...
Та bori7 , това е към теб, мила, и към cornelia, и мойта бебка не сучеше ефективно от гърдата, та за тва се цедях, ама те не сучат ефективно точно щото се дохранват с шише и така им е по-лесно, та аз след като една сутрин се събудих с "празни" гърди и без капка мляко във фризера, с пищящо и гладно бебче до мен, реших да прибегна до драстичните мерки, за които съветваха Хедра, Мери и други мами, а именно - спираш дохранването, вземаш бебо и час по час даваш да суче, ама и от двете гърди, не само от едната, и не под режим от 3 часа  #Crazy , ако се наложи даже и през 15 минути, и през половин час, сменяш гърдите, предлагаш постоянно - едната - другата, то пищи, дърпа се, плаче, ти го оставяш в леглото, след малко пак същото, без дохранване, без вода, без биби, просто се въоръжаваш с търпение и с тапи за уши, гушкаш бебо и на цица нон-стоп, да видиш като се подърпа 3-4-5 пъти и като огладнее зверски, как ша захапе, та няма пускане  Laughing Искам да ви успокоя, че за 2-3 дни няма нищо да му стане, няма да умре от глад, ама ви гарантирам, че на 3-тия ден вече ша е забравило за всякакви шишета и ша си иска цицата само  hahaha  А и млекце ша има повечко и малко по малко ша си се регулират нещата  Laughing
Освен в случаите, когато за съжалениа има някакъв сериозен медицински проблем и наистина трябва да се прибегне до АМ...
Аз мойта щерка така я "излекувах" от неефективно сучене... И се кърмим вече 10 месеца и половина... И никакво цедене повече, тя си ми е достатъчна помпичка (а така се бях специализирала в цеденето на ръка, че ми беше по-лесно от помпата)... Сега си имам 5-6 пликчета с кърма във фризера, ако нещо се наложи да ида до някъде, да има тати кво да дава...
И последно, cornelia , трябва да знаеш, че кърмата се произвежда по време на кърмене и е грешно мисленето, че ако сега го накърмя и от двете гърди, на следващото хранене няма да има какво да суче и за това ще го кърмя от едната, та да има за другото хранене да цока  #Crazy , казвам го, защото аз съм си го мислела...
Надявам се да съм била полезна, както са били полезни и за мен доста мами във форума

# 44
  • София
  • Мнения: 1 043
Цедя се от време на време, за да имам по някое контейнерче във фризера. А и да имам малко допълнителна стимулация, т.к. имах проблеми с количеството кърма и сега ме гони параноя да не ми намалее пак  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт