С колко Кг надебеляхте?

  • 10 623
  • 183
  •   1
Отговори
# 75
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: jumper
Струва ми се твърде рано да надебелявам и реШих да ви питам дали според вас е нормално или внуШението играе роля при мен, но вече качих към 3 кг и днес едва се напъхах в панталоните си.


Аз първите 3 месеца нищо не качих, но втория триместър качвах по 3-4кг. на месец, последните 3 месеца качих общо 2кг. И за цялата бременност качих 16кг. От които смъкнах 8кг. и ми останаха още 8кг. Но се надявам да смъкна поне 5кг. от тях. Но е строго индивидуално, има майки които са качвали по 40кг., а други които са качили 7-8кг. Но най лошото е, че не можеш да направиш нищо като тръгнеш да пълнееш, аз се ограничавах доста в храната, имаше период който карах само на плодове и зеленчуци и пак пълнеех. Няма логика, но е така. Променя се метабулизма на тялото.

# 76
  • Мнения: 1 771
Цитат на: jumper
Струва ми се твърде рано да надебелявам и реШих да ви питам дали според вас е нормално или внуШението играе роля при мен, но вече качих към 3 кг и днес едва се напъхах в панталоните си.


Миличка много е това за 5-та седмица. Трябва да задържиш с темпото. До 4 месец е добре да нямаш кой знаи каква разлика. След това се почва голямото наддаване. Ако от сега започнеш после ще ти е трудно. В последните месеци се качва много. Не е добре и за теб и за бебето да си много напълняла. Ставаш по тромава и трудно подвижна. Аз съм качила вече над 15 кг. Може би са вече и 20. Първите месеци въобще нямах разлика в кг- те. Яж повече плодове и зеленчуци. Знаеш, че трябва да приемаш и фолиево киселина нали? Лека и успешна бременност ти желая.

# 77
  • Мнения: 4 629
17 кг 2 седмици преди да родя. Embarassed После не съм се мерила, та може да са станали към 20  Thinking

# 78
  • Мнения: 7 803
Цитат на: Илиана
Цитат на: jumper
Струва ми се твърде рано да надебелявам и реШих да ви питам дали според вас е нормално или внуШението играе роля при мен, но вече качих към 3 кг и днес едва се напъхах в панталоните си.


Миличка много е това за 5-та седмица. Трябва да задържиш с темпото. До 4 месец е добре да нямаш кой знаи каква разлика. След това се почва голямото наддаване. Ако от сега започнеш после ще ти е трудно. В последните месеци се качва много. Не е добре и за теб и за бебето да си много напълняла. Ставаш по тромава и трудно подвижна. Аз съм качила вече над 15 кг. Може би са вече и 20. Първите месеци въобще нямах разлика в кг- те. Яж повече плодове и зеленчуци. Знаеш, че трябва да приемаш и фолиево киселина нали? Лека и успешна бременност ти желая.

да фолиева киселина , Vit C,Vit E, Vit B6, Vit B12

# 79
  • Мнения: 1 771
За запека е добре освен мюсли да се храниш с повече салати със зеле, моркови, салати всичко каквото има на пазара. Аз имам лениви черва и в 7-8 месец беше ужас. Така, че според мен се пази и подбирай храните с които се храниш, защото аз имах хемероиди и се възпалиха, а болката е ужасна. Нито можеш да ходиш, нито да лежиш или седиш, гадно. Аз се оправих с много салата обед и вечер салата.

# 80
  • Spain
  • Мнения: 3 750
20 кг и  до към 4 - месец бях свалила нещо Sad оба4е пак си го наваксах, мнооого бързо.сега отново съм със 20 кг отгоре Sad все си викам " като спра окон4ателно да кърмя и по4вам диетите  Wink
даже мъжа ми ве4е по4на на "майтап" да ми прави забележки като ям  Rolling Eyes  ама на мен такъв апетит ми се е отворил напоследък ,даже си бях внушила 4е отново съм бременна (за оправдание пред самата себе си )  Rolling Eyes  Wink
първия месец от бременността оба4е си спомням 4е бях наддала към килограм не пове4е . после ве4е по4нах да правя  килца

# 81
Напълнях с цели 25 кг, но после ги свалих без диети

# 82
  • София
  • Мнения: 747
И аз съм от мамаите дето се срамуват Embarassed До тук съм качила 29кг, а имам още 19 дни до термина. При мен се получи от смяната на начина на живот. От свръх напрежение преминах в пълно безхаберие. 2 седмици преди да забременея излязох в отпуск, тръгнахме да пътуваме из Европа с каравана-10 000км, ноправихме бебо в Португалия на европейското по футбол, като се върнахме в БГ разбрах, че съм бременна инапуснах работа, за да се преместя при съпруга си в София. И от тогава само домакинствам #Silly

# 83
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Забременях на 70  Теглих се докато станах 88( седми месец) Тогава акуШерката ми дигна такъв скандал, 4е ме хвана срам и не се теглех Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed В Испания в пове4ето слу4аи не теглят бременните , а се записват, килограмите, които им кажеШ.Така 4е на консултацията за 8 ми месец и казах кило и половина пове4е...Предизвикаха ми раждане  в 37 седмица(бяха видяли киста на яй4ника на плода)и така и не стигнах до последната консултация Confused
Когато събрах смелост да се ка4а на кантара ( месец и половина след разждането бях 80). 4етири месеца по късно ве4е бях 52кг.
В момента се опитвам да стигна до 43, но засега неуспеШно Cry

# 84
  • Мнения: 421
Дотук съм с 9 отгоре, наддавах равномерно през бременността, но не ми се отдаде възможност да си хапвам много, много, защото до 5 месец се съдирах да повръщам, а от 7 -мия имам жестоки киселини...та съм си перманентно леко гладна....със сигурност ям доста по-малко отколкото преди да забременея.... Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 85
  • Мнения: 1 464
18 кг,свалих10 с раждането,после още 3 а 5 кг така си ми стоят Imp

# 86
  • UK
  • Мнения: 1 334
az kachih 8 kg parvite tri meseca,kato imash pred vid che povrashtah po cial den i pochti ne iadiah.Sega sam sam v 40 sedmica i kilcata sa plus 16,ot dve sedmici ne kachvam,a iam kato razprana:)))to si e do choveka,sas sigurnost ne e i nasledstveno,zashtoto mama e kachila po 6 kila i s mene i sas sestra mi:)))

# 87
  • Мнения: 1 976
Цитат на: jumper
ооооо аz zа фигурата си не се притеснявам иzобЩо и дали Ще си я върна просто си мислех че е рано да не си влиzам в панталоните и околните си мислят че се Шегувам това е всичко  Embarassed

И аз още от самото начало спрях да влизам в панталоните си и вече съмч с 15 кила отгоре! И при това не съм от тъпчещите се! Притеснявам се , но какво да направя.  Animal Pig  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 215
По време и  на двете ми  бременности  качих по 15 кг.

# 89
  • Мнения: 928
Цитат на: petiu6ka
18 кг,свалих10 с раждането,после още 3 а 5 кг така си ми стоят Imp
Същата работа беше и при мен.Още ми се ''опъват''тия 5 килца... #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт