Отслабване при здравословен проблем

  • 63 148
  • 349
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 13 837

Аз вчера си правих изследвания и изпаднах в шок от резултата им FT4 при нормални стойности до 22, моят е 31,06, а TSH при нормални стойности от 0,27-4,2, моят е 0,006! Shocked Никога не ми е бил толкова нисък. По-скоро винаги е бил над нормата! В петък съм на преглед и ще видим какво ще е мнението на ендокринолога ми!

Аз съм с Хашимото, за тези които не знаят. Влача си го вече 12 години и в момента съм на 175мкгр., ама май са ми множко!


Доколкото съм разбрала механизма на болестта, или дозировката ти е много в повече, или жлезата си е нормализирала функционирането по неизвестно каква причина и отново еутирокса ти е в повече. Ти нали правиш 90-дневната диета. Може именно тя да се отразява благоприятно на жлезата!? Ако е така, да минаваме всички на нея! А може да отслабваш толкова добре, не благодарение на въпросната диета, а заради новопоявила се хиперфункция на щитовидната...
 
Стана ли ясно нещо Mr. Green

Много ми е интересно какво ще ти каже лекарят! Чакам да споделиш!

# 286
  • Мнения: 1 454
Здравейте момичета!
Не знам как съм я пропуснала тази тема...вече мога да се причисля към вас...
миналата седмица ми откриха полимикрокистоза...и на двата яйчника и страшно много се уплаших ,защото (особено във форума) масово има напълняване заради пиенето на хормонални таблетки, а именно това се предполага, че ще е гадното лечение...

и за това преди да съм си пуснала изследванията дори, реших да се подложа на диетата на Д-р Емилова- плодолечението...
сега съм едва на 4ти ден...ама ще си я направя цялата- имам много добри отзиви от лични и близки приятели за нея - миоми и разни такива...

много ще се радвам да ме приемете във вашата група@
 Flutter

# 287
  • Мнения: 911
Пиле, може ли линк към 90дневната диета?
четох, че и при хиперфункция може да се дебелее...

# 288
  • Мнения: 13 837
Може, Сердика, може Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=232772.0

Daisi4ka, за проблеми с кисти и т.н. твърдят, че НВ-ВМД е много полезна.

# 289
  • Мнения: 911
много благодаря, отивам да раzглеждам

# 290
  • Мнения: 1 454
Да, и аз открих, че трябва така да се храня и в тази връзка се чудя дали ще ми помогне тази на Д-р Емилова, впредвид, че е високовъглехидратна, но то пък си е и проччистване така, че...надявам се да мине

благодаря
 Hug Hug Hug

# 291
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 646
птица , де да се беше разработила тази жлеза, ама не! Аз практически жлеза нямам при толкова висои количества Л-тироксин, които пия! Няма какво да се разработи, за съжаление! Wink Иначе съм на 90-дневната диета наистина.

Лекаря ми намали дозата на 150мкг, и след 2 седмици пак ще правя изследване да видим как се влияе.  Иначе нямам никакви оплаквания, от тези които трябва да имам при такива резултати- сърцебиене, нервност, и др. подобни. Така се е получило, защото когато минах на 175мкг. бях 75кг. и явно като съм отслабнала 15кг. са ми дошли множко.

Ще пиша какво става след другите резултати! Дано всичко се нормализира, че след 4 седмици летим за чужбина, а там на лекари няма да имам възможност да ходя, поне в началото! Rolling Eyes

# 292
  • Мнения: 1 941
Здравейте момичета! Малко късно, но и аз се записвам тук. С Хашимото съм, което ми откриха преди половин година някъде. Последно ТСХ-то ми беше 5.88, като леко се е повишило в сравнение с изследванията ми от март, но го отдавам на неправилна дозировка на еутирокса. Лекува ме д-р Милчева от Ендокринологията...
Сега искам да ви попитам дали някой от вас е пил Глюкофаж? Изписаха ми го вчера, с идеята за регулиране на инсулина и отслабване, което разбира се е съпроводено и с хранителен режим. Честно казано, мен малко ме притеснява тоя Глюкофаж, тъй като прочетох някъде че с него се лекува диабет, а аз макар и с висока кръвна захар не съм диабетичка! Още повече, че след 20-тия ден дозата скача ужасно  Shocked 3 пъти на ден х 1000 мг. Притеснявам се да не би в крайна сметка организма ми да привикне към него и в крайна сметка да предизивка диабет след като евентуално го спра??? Надявам се да получа съвет от вас, практиката до сега ми показа, че обмяната на опит като че ли е по - добра от лекарските препоръки. Нещо напоследък хич им нямам доверие на хората в бели престилки...

# 293
  • Мнения: 1 941
Да побутна, пък може и някой да ми отговори...

# 294
  • Мнения: 13 837
За отговаряне, да отговорим, но нямаме какво да кажем. Трудни въпроси задаваш Laughing
За Глюкофажа=Метфогама=Сиофор сме обсъждали и в други теми. Пусни с търсачката имената им и ще ти излезе доста информация. Например:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187931.msg4497866#msg4497866

Все по-често го изписват. Целта му е да намали и подобри инсулина, да възстанови дейността и взаимодействието между различните жлези, да способства отслабването и в резултат - да предотврати появата на диабет. Щом си започнала да покачваш кръвната захар, до диабета разстоянието се скъсява.
Дозата 3х1000 май наистина е висока. Прочети внимателно листовката на лекарството и най-вече следи реакцията на организма си. Ако не ти понася, можеш да го намалиш на 2 пъти дневно.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 22:48 от птица

# 295
  • Мнения: 1 906
Утре съм на изследвания на ТСХ и Пролактин. Вече 5 месеца пия Л-тироксин, а от 20 дни и Бромокриптин заради пролактина. Ендокриноложката (д-р Катя Тодорова) ми предписа и Метформин. И аз някъде прочетох, че лекува диабет. Нямам представа, защо ми го изписа. Някакви предположения да имате  newsm78. Излишни имам най-много три килограма.

# 296
Здравейте,
Преди 6 год. имах Хашимото с много тежки усложнения, килограмите ми бяха най-малкия проблем. Хашитоксикоза, изпъкнали очи, атрофирали очни нерви и мускули, спях с отворени очи-ужас, консултации в Париж, обещания за няколко операции, вкл. махане на щитовидна жлеза и т.н. Излекуваха ме с нетрадиционна медицина Су Джок. Такова облекчение е да  заспиваш и да се събуждаш без мисълта за дозата лекарства, да не говорим за грешни изследвания, които влекат след себе си грешна доза лекарства,..., лекарите, които гледат само да ти приберат парите, без да изразят грам съчувствие към болната ти душа....Сега шофирам, работя до припадък и се чувствам отлично. Препоръчвам горещо това нетрадиционно лечение и лекаря, който ме излекува!
Лориан

# 297
  • Мнения: 1 941
Бяла птица, мерси!

# 298
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
Здравейте,
Излекуваха ме с нетрадиционна медицина Су Джок.
Дай някакви подробности де Simple Smile

# 299
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Здравейте и от мен!

Аз вече 3ти месец си пия Еутиркоса и ТСХ от 64 падна на 1.68! Ноо апетита и килограмите си ми стоят! Даже май съм качила, откакто почнах лечение.  #Cussing out Мислех си, че ще отслабна по-лесно, но трябва явно да се заема сериозно и да разкарам тия сладки!  Sick
Кошничке, колко точно ти е кр захар, че я определяш като ‘висока’? Моята беше 5.38 и лекарите ми казаха, че е горногранична, но не е порблем.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт