"Орифлем" - тема за консултанти

  • 18 034
  • 293
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 36 174

Бубанче, ще оправиш ли заглавието на темата, че така някак кофти седи "Орифлем"   bouquet

извинявам се, че съм сбъркала заглавието  Embarassed Embarassed Embarassed
за съжаление е изтекло едно денонощие от пускането на темата и аз не мога да го оправя, може само модератор да добави липсващата буквичка  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 3 743
Взех новия Воларе, клиентката много си го хареса Peace, така че няма да го връщам Wink.
Подариха ми и два чифта чорапи Mr. Green

# 92
  • Мнения: 3 782
Eхе,трябва да си много доволна. Laughing

# 93
  • Мнения: 3 743
Eхе,трябва да си много доволна. Laughing
E, да Simple Smile, но предпочитам някой техен продукт да ми бяха подарили Wink

# 94
  • Мнения: 4 546

Бубанче, ще оправиш ли заглавието на темата, че така някак кофти седи "Орифлем"   bouquet

извинявам се, че съм сбъркала заглавието  Embarassed Embarassed Embarassed
за съжаление е изтекло едно денонощие от пускането на темата и аз не мога да го оправя, може само модератор да добави липсващата буквичка  Rolling Eyes
е , карай  Wink следващата тема  Grinning

# 95
  • Мнения: 9 095
някой да има информация за кампанита през юни?

# 96
  • Мнения: 2 727
някой да има информация за кампанита през юни?
ами от тук,от там подочувам,че пак ще бъде безплатна регистрацията,както беше през март,но не е на 100% сигурно Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 2 323
аз съм консултант на орифлейм от около 7-8 години. има периоди, в които съм била много активна, както и такива, в които нищо не правя. честно казано, в последните години ми е все по-трудно. най-пагубно ми подейства кризата преди няколко години, когато пусках пълна поръчка, а половината от нещата липсваха. и така няколко месеца...разбира се и на хората им писна да ги мотая, и мен ме беше яд на безкрайните разкарвания до офиса и на това, че аз се старая, а по вина на фирмата не се получава, че и такса за непълна поръчка ми се начисляваше.  Close тогава изгубих почти всичките си редовни клиенти, както и повечето от дистрибуторите, които бяха под мен.
в последно време не съм активна. забелязвам, че орифлейм доста са си надули цените, така че освен като консултант /все по-трудно ми е да убеждавам хората/, почват да ме губят и като клиент, въпреки че от години ползвам продуктите им и съм доволна от качеството.
моето лично впечатление е, че за да успееш или трябва да си почнал от самото начало и да си рабоитл здраво - тогава много се купуваха нещата на орифлейм и беше лесно да правиш дистрибутори. така че като си си създал някакав база, дори можеш само с препродаване на дистрибутори да си правиш точките и да печелиш от промоциите. другият вариант е да имаш един-двама доста платежоспособни клиенти , които всеки месец да си поръчват продукти за минимум 40-50лв. /познавам такива, които всеки месец правят поръчка за над 100лв, само че на ейвън и за орифлейм не щат и да чуят/. или пък да имаш супер много познати и всеки месец да ги обикаляш. което си е голям ангажимент и не си струва, ако успяваш да правиш само по една поръчак на месец - то тогава незнам дали ще си избиеш билетите за автобуса  Joy

Ето - аз също мога да съм пример - консултант съм от 8 години, т.е. била съм свидетел на всичко, което описваш - на трудностите с доставките, опашките и недоволствата. Беше трудно - съгласна съм с теб. Имало е моменти, в който съм чакала на огромни опашки и съм пускала поръчките на моите консултанти, за да не се събираме много хора и да не се изпуснат поръчките...Но смело мога да кажа, че това е толкова отдавна минало, че чак не мога да повярвам, че се е случвало. Всичко е толкова улеснено - начините да направиш поръчката, да платиш, да я вземеш. Липси - ами не можем да се оплачем! Във всички компании е допустимо до 10% липси. При около 500 продукта това са 50 на месец!! Някога да се е случвало? Така че сме облагодетелствани със страхотен мениджърски екип в България. Ако се замислим колко е трудно да се направи прогноза колко ще бъдат необходимите количества за следващите 3 месеца от нов, непускан до сега продукт. И ако ние имаме право на безлихвен кредит, то фирмата плаща в брой за доставките. Затова и се получава за нетипични продукти да не се заявяват много глеми количества, а да се разчита на следваща доставка при интерес. Да вметна, че всеки пазар е толкова различен - в една страна се продава страхотно това, в друга друго! Много е непредвидим пазара в България Peace
Моето мнение е, че не е задълзително да си от първите, за да успееш. Има много примери за хора, започнали много отдавна, а не са на върха, както и за регистрирани скоро и вече на виски нива. Имаме една жена в групата, която за 1 календарна година стана Директор  Shocked За мен това е направо невероятно - но е факт. Аз самата съм на 15% Мениджър, малко в застой, поради майчинството, задържам си нивото в момента. Кажете ми друг самостоятелен бизнес, в който можеш да останеш в къщи и да се чуваш с хората от екипа по телефона и и-нет и сре6та по веднъж в месеца и да се задържиш толкова време на същата позиция. Поне аз не се сещам. За мен това е страхотна възможност, не всеки услява да я види или просто не е тази насоката, в която искат да се развива. Страхотното е, че всеки може да е част от Орифлейм, ако иска като клиент, ако иска да се възползва от бизнеса. И не на последно място - много е важен екипа в който си! Просто факт е, че един успешен екип дърпа всички нагоре и мотивацията е на 6
....Малко дълго стана..дали бях изчерпателна или се отнесох.... Laughing

# 98
  • Мнения: 2 727
...Малко дълго стана..дали бях изчерпателна или се отнесох.... Laughing

Агата съвсем не си се отнесла и всичко,което си написала е  Peace

# 99
  • Мнения: 3 782
Ето това е атмосферата за която говоря и която искам да усетят колкото се може повече хора. По пътя към развитие човек среща много и интересни личност, пътува, научава непознати неща и живее истински.

# 100
  • Мнения: 9 095
май само аз понеже имам и други мисли на главата не се впечатлявам, рядко ме завладява тази атмосфера, само като се съберем групата, моята спонсорка е на 6%м аз също, тя е от 6 години консултант, а аз от няколко, дори повече, защото когато майка ми беше пак си работех, след това аз се регистрирах наново понеже тя се отказа, та идеята ми е че преди няколко месеца направих първата си регистрация и вече съм на нейното ниво, без да си давам особен зор де, просто малко трудно е да съчетаеш работата, нужното според мен време за семейството и отделно да се занимавам със срещи и тн, може би просто ми е избягал ентусиазма Peace

# 101
  • Мнения: 786
Получихте ли съобщение за някакви рали комплекти? Нещо не можах да ги схвана newsm78 Каква им е всъщност идеята, като няма никакво намаление, а и трябва да си купиш всичко избрано - че можеш да напазаруваш по-рано плажна кърпа напр.  Thinking

# 102
  • у нас
  • Мнения: 5 740
идеята на Рали комплектите е да се съберат хора и да се направи представяне на продуктите. Може да се отдават на някой друг, който също иска да ги представи на свой кръг от хора. Те се предимно за директорите.

# 103
  • Мнения: 9 095
Получихте ли съобщение за някакви рали комплекти? Нещо не можах да ги схвана newsm78 Каква им е всъщност идеята, като няма никакво намаление, а и трябва да си купиш всичко избрано - че можеш да напазаруваш по-рано плажна кърпа напр.  Thinking

от скоро всички конултанти имат право да си купят рали комплекта, досега винаги когато си ходила на промоции и си гледала продукти, това е бил нечий рали комплект Peace

# 104
  • Мнения: 786
При тая цена и подбор - не е за мен Crossing Arms

Благодаря ви за инфото  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт