помощ,спешно!

  • 2 825
  • 63
  •   1
Отговори
Момичета ,бременна съм в началото на третия месец , преди десет дни лежах  в патология но не беше сериозно просто лекарката ми е много шашната, имах леки тъпи болки ниско в корема, но абсолютно търпими.Вчера за първи път от както излязох от болницата отидох на консултация това са десет дни от тогава и лекарката ми каза че бебето няма сърдечна дейност, не било пораснало и ме прати в болницата да го видят и там и ако го потвърдят да се махне.В болницата ме гледаха и на двата видеозона тъй ката матката ми е обърната и понякога се вижда ,но понякога не и лекаря ми каза ,че не е убеден на 100% че не е живо но да изчакам пет дена и да отида и ако тогава положението е същото ще го махнат но пък той ми каза че е в абсолютно точни размери и че всичко което вижда покрай него си е напълно нормално , нищо не подсказва за къкъвто и да е е проблем,като искам да отбележа че до момента не съм прокървила нито веднъж и сега също съм пълно здраве, но не засичат сърдечна дейност . Днес ще ходя при трети доктор , вие какво ще ме посъветвате да го махна ли ако той потвърди същото ,защото ми казаха ,че ако е така може да стане много опасно за мен!

# 1
  • Мнения: 4 527
Оле, не знам какво да те посъветвам, миличка! Мога само да стискам палци третият лекар да каже, че има сърдечна дейност и оттук нататък да го потвърдят. Мисли позитивно и потърси повече специалисти - щом ти е обърната матката и понякога не се вижда, може и да има шанс. Стискам палци да сте добре с бебчо и успех! Hug

# 2
  • Мнения: 497
Как си в третия месец и те не могат да са сигурни дали има сърдечна дейност  #Crazy Това е потресаващо - да не си 5-6 г.с., че да се чудят такива неща нашите доктори #Crazy #Crazy #Crazy
Моя съвет и да потърсиш веднага наистина компетентно мнение, защото ако наиситна няма сърдечна дейност не добре за теб!
Ти от кой град си?

Пожелавам ти всичко с бебенцето да е наред!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 451
МИло момиче,
Ако бебето е мъртво, наистина има опасност за теб.
Бих те посъветвала да отидеш на трети лекар, разбира се.
Успех, мила   bouquet

# 4
Последната ми менструация беше на 30 януари. От Шумен съм.

# 5
  • Мнения: 397
Потърси мнението на КОМПЕТЕНТЕН лекар!!! Това ми звучи някак абсурдно newsm78 Стискам палци всичко да е  ок с теб и бебчо Praynig

# 6
  • Мнения: 225
Ама как може такова нещо бе #Cussing outда отидеш след 5 дена пак, ако тогава незнам какво, щели незнам що. Баси говедата леле, направо ми се разтрепери брадата от нерви. Нещастници мръсни. Отвай веднага на друг лекар, как така бебето няма да има сърдечна дейност (не дай Боже)и ти ще го носиш 5 дни. #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Веднага на друг лекар. Успех, бъди спокойна само и непременно пиши какво е станало

# 7
  • Мнения: 497
Значи си приблизително в 11 г.с.  - ПОТЪРСИ ТРЕТО МНЕНИЕ!

# 8
  • Мнения: 131
Надявам се всичко да е наред!

Отиди и на друг лекар,а ако имаш възможност иди направо на 3Д или 4Д.
Възможно е наистина да няма сърдешна дейност, но аз имам няколкоо познати,на които не им видяха,че е кухабременност и след десетина дни разбраха и го махнаха,но нямаше проблеми...А друга моя позната и казаха,че не виждат сърдешна дейност и 3тият лекар и каза,че всичко е наред и има сърчице.....Така ,че иди на видеозон с по-добри възможности и се увери .Успех! Hug

# 9
  • Мнения: 4 447
Ох,миличката,дано да е наред всичко! Praynig Потрърсете трето мение, и ако усещаш,ченещо не е наред ела в София! В болница Вита - д-р Кълвачева е една отнай-добрите тук! Късмет и кураж!

# 10
При мен няма как да е куха ,защото аз вече го видях предния път имаше си всичко и беше толкова ясно,беше по гръбче също ми бяха пуснале някакви тонове ,много слаби наистина ,но все пак беше нещо!

# 11
  • Мнения: 3 069
Отиди в медицински център Фемина и ако може да те прегледа д-р Виолета Димитрова.Апаратите са много качествени а тя е много добър специалист.И аз съм с обърната матка и до края на 4-я месец ме гледаха с вагинален трансдюсер.
Не видях дали си от София, но ако отивай направо там.
Стискам палци всичко да е наред, НО ако плода няма сърдечна дейност трябва да се отстрани за твое добро....инач може да има много лоши последици за теб!
Успех!

# 12
  • София
  • Мнения: 978
МИло момиче,
Ако бебето е мъртво, наистина има опасност за теб.
Бих те посъветвала да отидеш на трети лекар, разбира се.
Успех, мила   bouquet

Дано всичко да бъде наред

# 13
  • Мнения: 4 784
Потърси мнението на КОМПЕТЕНТЕН лекар!!! Това ми звучи някак абсурдно newsm78 Стискам палци всичко да е  ок с теб и бебчо Praynig

Дори ако ти се пътува и искаш компетентно мнение, пиши ми ЛС да ти дам координати на наистина страхотен лекар в Пловдив, който със сигурност ще ти даде компетентно мнение. Успех!

# 14
  • Мнения: 873
Варна не ти е много далече,мисля newsm78 Ако искаш,отиди до София на лекар-виждам,че майчетата са ти препоръчали специалист.но не чакай нито ден Naughty как спиш бе човек!изобщо не им се връзвай на тази работа с чакането,ами търси отговори Peace ами ако видели-недовидели махант живото ти бебе Shockedдано всичко е наред Praynig Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 978
Най-близо ти е във Варна, няма начин там да няма по-съвременна апаратура, виж в "здравния справочник"

# 16
  • Мнения: 722
Щом си от Шумен, иди в Частната клиника на "Антим"І или има в Старата поликлиника Частен АГ център, или търси д-р Янева, в нова поликлиника. Не ходи повече в тази болница, имам много горчив опит, ако искаш, ще ти споделя друг път. Най-добре е да отидеш във Варна, но не знам дали бива да пътуваш. Аз съм доволна от д-р Янева.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако решиш да дойдеш до Варна аз ще ти дам информация за добри специалисти

# 18
Благодаря на всички ,мисля още днес да отида до Варна. А относно д-р Янева именно тя ме прати в болницата и първа ми каза ,че бебето не е живо.

# 19
  • Мнения: 4 555
Непремено отиди в друг град при добри специалисти! Аз и в чужбина бих отишла, ако се налага, само и само да разбера какъв е случая.
Представи си да е живо, но заради обърнатата матка и лошата апаратура да не могат да го видят и да те посъветват да го махнеш!
Направо ме побиват тръпки като си го помисля!

# 20
  • Мнения: 722
Стискам палци всичко да е наред. Моля, пиши какво е станало. И мисли позитивно! И на мен ми бяха казали, че не е живо, но не беше вярно - на 4 май детето ми ще стане на 1 година.

# 21
  • Мнения: 3 089
само искам да споделя какво се случи на леля ми преди време. след 2-3 спонтанни аборта, при поредна бременност отиде налекар. бебто пак няамше сърдечна дейност, но тя категорично отказа да го махне докато не влезе в 5 месец и се увери, че то наистина не се развива и не е живичко. навярно тогава е поела голям риск за здравето си с подобно изчакване около /а май беше/ и повече от месец. в 5-я месеца се съгласи да го махнат. милата, кой знае колкое страдала, за да си причини такова нещо...

моли - от съце стискам палци всичко да е наред. дай-боже докторката да се е объркала или да не се е проявила този път като добър професионалист! кураж, мила!

# 22
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 425
moli, стискам палци този ад да приключи възможно най-бързо и безболезнено за теб.  Hug

При първата ми (и неуспешна) бременност не ме бяха гледали на ехограф точно до 11 г.с., когато прокървих и се оказа, че зародишът е бил мъртъв в мен от 5 г.с или там някъде. Беше ми по-тежко, отколкото ако бях разбрала по-рано, тъй като известно време съм се надявала напразно. Иначе няма кой знае каква опасност за теб (освен от кръвоизлив евентуално, но това е изключително рядко явление). Организмът просто сам ще тръгне да изхвърля мъртвата тъкан. Ох, ужасно звучи, но се моля твоето бебче да е ЖИВО! Praynig

Като се върнеш от доки, похвали се тук, моля те! Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 291
само спокойно, мила Hug ясно ми е, 4е е лесно да се каже, но се опитай да се успокоиш. виж се и с третия лекар, но ако и той потвърди лошата новина, трябва незабавно да се махне...ина4е става страшно за теб

в коя болница ходиш?

# 24
  • Мнения: 221
И аз не те съветвам нито за миг да чакаш,намери компетентно мнение докато не се увериш 100% как е бебенцето ти.Стискам ти палци и се моля да е всичко наред Praynig А що се отнася до лекарите,аз още не съм изпитвала от тяхната немърливост,но не се учудвам.Само са те наплашили,надявам се.Как може един да казва едно,друг да те кара да чакаш!Това на нищо не прилича #Cussing out Желая ти успех и пиши какво става.

# 25
  • Мнения: 888
Консултирай се назабавно с друг лекар!
Моля се да сте добре и ти и бебчо! Praynig

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако идваш до Варна потърси или д-р Танев в АГ или д-р Яков в Майчин дом(има и 4D)

# 27
Вече май се отчаях тотално ,защото мъжът ми май се примири ,че е мъртво ,въпреки че той го искаше даже повече от мен, вика ми - ще си направим друго . Ще видим часът ми е за 5 без петнайсет днес ,само как ще издържа до тогава.Уж лекарят е един /а може и най-/от добрите , завеждащ е целия АГ комплекс на Шуменския Хирургически блок.Надеждата ми засега е в него , а най-лошото от всичко е ,че на 28.04.2007г. ще се омъжвам, кажете ми може ли по-голямо нещастие от това?

# 28
  • Мнения: 545
Стига, миличка, не се отчайвай!
Човек трябва да се надява и вярва до последно! Наложи си да мислиш, че нищо още не е изгубено, поне до прегледа довечера... Мъжът ти вероятно иска да те успокои, като вижда колко си притеснена и разстроена, затова е казал тези думи. Стискам палци всичко да е ОК! Кураж!

# 29
  • Мнения: 497
Стига, миличка, не се отчайвай!
Човек трябва да се надява и вярва до последно! Наложи си да мислиш, че нищо още не е изгубено, поне до прегледа довечера... Мъжът ти вероятно иска да те успокои, като вижда колко си притеснена и разстроена, затова е казал тези думи. Стискам палци всичко да е ОК! Кураж!

НЕ се предавай мила  Hug Hug Hug

# 30
  • Мнения: 985
Пиши после да разберем какво е станало.Успех и Господ да е с теб.  bouquet

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 907
moli, не се предавай, кураж, ние всички стискаме палци за теб и бебо  Hug Hug Hug !

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Моли, доколкото разбирам, имаш час при д-р Начев, нали?! Напълно смятам, че на него можеш да се довериш. В частната клиника имат страхотен ултразвук, съвсем съвременен. И Начев, и Георгиев са големи специалисти, така че, каквото и да ти кажат, това е  Peace

Относно Янева- тя "спаси" майка ми преди известно време, след като редица "светила" я бяха отписали... За един доктор ще чуеш хиляди различни мнения Naughty

Искрено ти желая всичко с бебето да е наред. Но дори да е станало най- лошото, не се предавай!!!

Отивай на лекар днес и да пишеш какво е станало  Hug
П.с. Защо не си се записала в шуменската темичка? Заповядай там  Hug

# 33
Да при Начев съм .А на коя страница е Шуменската тема?

# 34
  • Мнения: 14 133
Непремено отиди в друг град при добри специалисти! Аз и в чужбина бих отишла, ако се налага, само и само да разбера какъв е случая.
Представи си да е живо, но заради обърнатата матка и лошата апаратура да не могат да го видят и да те посъветват да го махнеш!
Направо ме побиват тръпки като си го помисля!
Късмет и кураж, миличка!!!  Praynig

# 35
  • Мнения: 990
Консултирай се назабавно с друг лекар!
Моля се да сте добре и ти и бебчо! Praynig
Подкрепям останалите да потърсиш трето мнение. Успех и от мен .пиши като се върнеш   bouquet

# 36
# 37
  • Мнения: 1 207
Видя че вече си си записала час и дано всичко да е наред.
Аз щях да ти препоръчам д-р Бойчев (май беше) в Силистра.
Масово русенки ходят там.

# 38
  • Мнения: 722
Надявам се Начев да те успокои и всичко да е наред. За него съм чувала и добро, и лошо. Аз лично съм му благодарна - намеси се посред нощ при раждането ми и ме спаси от ненужно секцио - беше им се привидяла пролабирала пъпна връв, без въобще да има такова нещо. При мен има риск от упойките, вече съм имала проблем с тях, затова съм му много благодарна - без него  можеше да ме няма от "специалисти" недогледали.

# 39
  • Мнения: 722
Като виждате, че е от Шумен момичето, защо го пращате в Силистра, Пловдив и прочее дестинации??????????????

# 40
  • Мнения: 94
Мила, стискам палци всичко да бъде наред, някакси имам вътрешно усещане, че ще се наредят нещата.Чакаме добри новини!!!

# 41
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 425
Мила, moli, не обръщай внимание на мъжа ти, в НИКАКЪВ случай не се предавай и вярвай, че бебчето е ЖИВО, защото има голям шанс това да е така!!!!!!!!!!!!

Иначе, на мен кюртажа ми го направиха преди точно три години, на 19 април 2004 г. (спешно, след като получих умерен кръвоизлив). Физически се възстанових веднага, а и психическата травма я излекувах напълно в крайна сметка. Но на момента бях толкова разстроена, че дори напуснах работа, та с мъжа ми решихме, за компенсация и положителни емоции, да се оженим (а и аз си мислех, че Господ иска първо да сме женени, а после да имаме деца). Сватбата беше импромпту married, но имам супер спомени от нея и от сватбеното пътешествие в Москва.

Разказвам ти всичко това, за да те успокоя и да ти кажа, че дори да окаже най-лошото, не бива да го превръщаш в траур, защото е различно. В края на краищата, не става въпрос за мъртво раждане, а просто за недоразвит зародиш...  Cry

И все пак, при теб може да е съвсем съвсем друго, което ти и пожелавам, защото децата са най-голямата радост!!!!   bouquet

# 42
  • Мнения: 3 116
Стискам палци всичко да е наред с бебчето  Praynig Hug Praynig

Не се отчайвай, ще чакаме новини  Heart Eyes

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Като виждате, че е от Шумен момичето, защо го пращате в Силистра, Пловдив и прочее дестинации??????????????

Сякаш Шумен е Горно Нанадолнище и няма пукнат доктор  Whistling

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493
То и в Горно Нанадолнище вече имат фелдшер Whistling

# 45
  • Мнения: 4 527
Видя че вече си си записала час и дано всичко да е наред.
Аз щях да ти препоръчам д-р Бойчев (май беше) в Силистра.
Масово русенки ходят там.
Мааалка поправка, че въпросният доктор е в Тутракан, а не в Силситра, но наистина е страхотен професионалист и би бил полезен в случая, но аз се надявам момичето да получи яснота по въпроса в родния си град все пак.

# 46
  • Мнения: 311
Консултирай се назабавно с друг лекар!
Моля се да сте добре и ти и бебчо! Praynig


Дано всичките притеснения се окажат напразни. Стискам ти палци.

# 47
  • Мнения: 2 746
Наистина, не губи време, търси още един специалист! Пиши после как си, бебето как е.Не може да е в нормални размери и да няма сърдечна дейност.Абе къде гледат тия доктори!! И мен ме бяха класирали с една диагноза, ама после се оказа нещо съвсем различно!! Дано всичко при теб да е добре!

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Трето, дори и четвърто мнение, ако имаш възможност дори отиди в някой по-голям град на преглед. Успех, дано всичко е наред. Praynig

# 49
  • Мнения: 377
Имах като твоя случай преди години наистина те разбирам как се чувстваш.Потърси и друго мнение и дано то те зарадва.Стискам палци всичко да е наред!

# 50
  • Мнения: 497
Хайде Моли казвай какво стана?

# 51
  • Мнения: 3 419
И аз чакам Моли с нетърпение да пише,защото и аз съм в този рисков период,към края може би на 2-рия месец съм Praynig

# 52
  • Мнения: 2 922
Надявам се всичко да е наред  Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 17 592
Отиди някъде, където има най-добра, последна и пр. апаратура - колкото и да струва. началото на 3тия месец и без това си е раничко за да се хване лесно сърдечна дейност - в смисъл, и да не ти е обърната матката може да не я засече стар апарат... Ако наистина е мъртво, е опасно да остава в теб. Но ако е грешка, не бива да го убиваш поради объркване! Щом задаваш този въпрос, сигурна съм, че си го искаш... потърси мнение на а) добри специалисти - които умеят да си боравят с апаратурата и б) разполагащи с модерни средства... Имай предвид, че всичко е против него - в смисъл, че и добре да си е ще е трудно да се отчете. Не прибързвай!

# 54
  • Мнения: 1 975
Стискам палци всичко с бебчо да е ОК и всички притеснения да се окажат напразни. Важното е да  си силна и да не падаш духом Heart Eyes

Целувки и дано наистина всичко да е наред. Ще следя темата за новини Praynig Praynig Praynig

# 55
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моли, как сте?

# 56
  • Мнения: 722
Моли, чакам и аз да пишеш, че всичко е наред. Сякаш всичко ми се случва отново. Притеснява ме мълчанието ти. Продължавам да стискам палци да имаш моя късмет.

# 57
  • Мнения: 1 975
Пиши миличка, наред ли е всичко Praynig

# 58
  • Мнения: 2 332
Моли, и аз се включвам с надеждата всичко да е наред при теб!  Praynig

# 59
  • Мнения: 1 975
Хайде Моли, кажи мила, какво става с теб, че не спирам да те мисля Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 1 975
Какво става, няма ли някакви новини. Вече 3-ти ден сън не ме лови Sad

# 61
  • Мнения: 230
И аз стискам палци Praynig.

# 62
  • Мнения: 3 089
явно не е. иначе щеше да се похвали  Confused
дано да греша...

# 63

Общи условия

Активация на акаунт