Петиция в подкрепа, насърчаване и защита на кърменето?!?!

  • 1 786
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
аз съм от най върлите кърмачки,виждам,че има доста желаещи да бъдат изядени Mr. Green

подписвам се с две ръце под петицията!!!!!!!!!!!!!!!
Като ти гледам лентичката по-добре дай на детето си да яде кюфтета  hahaha

# 46
  • Мнения: 1 691
Ами ето, аз питам: къде са майките им, та да ги информират? Защо те  ще повярват по-лесно на институциите, а не на майките си и на здравия разум?
Е, много ми хареса това изказване! Първо, не всеки има майка, която да попита. Второ, дори и майките не винаги дават най-добрия съвет . Трето, повечето майки вярват най-много на лекаря/акушерката/педиатъра - защото "те затова са учили".

# 47
  • Мнения: 6 167
Невада, прочете ли написаното в документа? Може заглавието му да не се покрива на 100 % с целта за странични наблюдатели, но явно както и сам-а пишеш не си в течение.
ми променете го това заглавие така, че да звучи логично за публиката.
иначе само там си въртите енергиите, а отвън хората ви се смеят.
защото наистина е смешно и въобще не ме кара да отворя и да прочета
'петицията в защита на кърменето".
апък тя петицията сигурно не е някакъв документ " строго секретно'.
Отдавна енергиите ми са другаде и никога не е имало причина да ми се смеят по повод на кърменето на децата ми. Не разбрах защо цитираш мен, дано ти си знаеш.
Аз гледам да не се изказвам по теми, по които нямам опит.

тя тази петиция за кърмещи с опит ли е?
не е ли за повишаване на инфомираността на бъдещи кърмачки в крайна сметка  newsm78

цитирала съм те, защото казваш, че заглавието не се покрива с целта на петицията. 

# 48
  • София
  • Мнения: 2 952
Добре, че ми обясни, Lennie, сама не можах да направя връзката.
Завидна придвидливост, надявам се и да успееш и да се информираш някога.
Успех ти желая!


# 49
  • Мнения: 6 167
Добре, че ми обясни, Lennie, сама не можах да направя връзката.
Завидна придвидливост, надявам се и да успееш и да се информираш някога.
Успех ти желая!


не можах да схвана насторението ти, но както и да е.  :ooooh
не съм казала и дума за кърменето, не бързай да ми скачаш в познатия стил -  казах, че заглавието на петицията така звучи  смешно.
моята информираност не е тема тук.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 952
Не съм ти скочила и се правя, че не разбирам кой стил се опитваш да визираш. Не може да пишеш остро и да очакваш друго. Твоята информираност дори и да не е тема тук е завидна. Лека нощ, Lennie.

# 51
Наистина ли до такава ли степен сме се отдалечили от естествения живот?!
Какви са тия помпозни думи, какво е това чудо?!
................

Какви са тия програми, какви са тия неправителствени организации, какво е това подпомагане и финансиране на държавно и местно ниво - за нещо естествено и дадено ни от природата?!?!
.........................

Може да съм много тъпа, ама си мисля, че повече полза би имало да се увеличат детските с някой и друг лев (между другото, те стигнаха ли вече 20 лева, че на моите  деца и детски не им се полагат, та не знам), а не да се хвърлят пари на правителствено ниво за неща, които са част от природата ни - именно затова приравнявам тая петиция с друга такава в подкрепа, насърчаване и защита на пикането без катетър!
А не че съм противник на кърменето

Ако не се бяхме отдалечили толкова много от естествения начин на живот мислиш ли че първото нещо което повечето бебета в България поемат за първи път в живота си е AM от биберон вместо кърма от гърдата на мaика си???

Да, "тези неща" за част от природата ни, но за съжаление по статистики на UNICEF едва 30% от майките на 6 месечни бебета все още кърмят (и в случая не говоря за изключително кърмене). Много майки се отказват още в първите месеци точно поради липса на информация и подкрепа, и поради следване на съвети на майки, баби и педиатъри, които изобщо не са в час.

Така че дали ти одобряваш или не, намираш за смешно или не, от такава петицията има нужда .

# 52
  • Мнения: 4 181
Хайде пак на нов глас кърмили срещу некърмили.
Хора разберете, че това е личен избор. Всеки си отглежда децата, както реши.
И не знам колко сме фанатизирани кърмачките, но е факт, че не съм чула кърмачка да прави забележка на някоя некърмеща какво дава на детето си да яде, докато доста често срещано явление е присмех от страна на некърмещите към изключителното кърмене до 6-ия месец и късното захранване. Само цитирам безумния постинг на mims 06
"Като ти гледам лентичката по-добре дай на детето си да яде кюфтета "
Това че едно дете е кърмено до късно не означава, че не яде всичко останало, което ядат и некърмените му връстници.  Stop

Относно петицията ако имате забележка към заглавието обърнете се към авторката й, а недейте да плюете по съдържанието  Tired
Има крещяща нужда от информация.За да направи една майка избор дали да кърми или не тя трябва да има информация за това какво представлява кърменето, какви са проблемите, които го съпровождат, какви са ползите и недостатъците за нея и детето.
 
Има толкова безумни петиции по всякакви поводи. Просто не знам как точно тази ви бръкна в очите  Thinking

Nevada, уверявам те, че нашите майки за съжаление не са най-добрите съветнички по отношение на кърменето, просто защото тогава заветна цел е било да се върнат по-рано на работа и поради това ранно са захранвали и рано са спирали да кърмят в общия случай. Не виждам нищо лошо в това педиатрите да си размърдат задниците и вместо да си карат както преди 30-40 години да вземат да се образоват малко.  Peace

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 3 044
Толкова по темата.
Съжалявам, че се включвам толкова късно.
Има профилирани подфоруми, където всеки може да изкаже вижданията и щенията си, да получи адекватен отговор или дори търсена конфронтация.
Клюкарника определено не е място за това /вж. описанието на подфорума/.
Заключвам темата!

Общи условия

Активация на акаунт