ТРУДНО ЛИ СЕ РЕШИХТЕ ЗА ВТОРО

  • 2 787
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
ВСЕ ПАК ДВЕ ДЕЦА СА МНОГО ПО ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ ОТ ЕДНО,НО ВСИЧКИ КАЗВАТ,ЧЕ ВТОРО ДЕТЕ СЕ ГЛЕДА МНОГО ПО ЛЕСНО ОТ ПЪРВО,ЗАЩОТО НЕ СЕ ТРЕПЕРЕ ЗА НАЙ МАЛКОТО НЕЩО.КОЙТО ИМА ДВЕ ДЕЦА ДА СПОДЕЛИ КАК Е?АЗ НЕ СЕ РЕШАВАХ 9 ГОДИНИ И СЕГА КОГАТО МНОГО ИСКАМ НЕСТАВА ВЕЧЕ ШЕСТИ МЕСЕЦ,НО СИ МИСЛЯ ЧЕ ЩЕ СТАНЕ-НАДЯВАМ СЕ.  ДОПРЕДИ ДВЕ ТРИ ГОДИНИ ИЗОБЩО НЕ СЪМ СЕ ЗАГЛЕЖДАЛА ПО КОЛИЧКИ И БЕБЕТА ,СЕГА ВСИЧКИ СА МИ МНОГО МИЛИЧКИ.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Ние от скоро работим по въпросът за второ дете.До Нова година и дума не давах да се обели но после някак изведнъж реших и...мъжът ми нямаше нищо против. Laughing Сега се надявам скоро да се похвалим с положителен резултат от усилията ни. PeaceОтговорност има и за едно и за две деца. Да, по трудно ще бъде..свободното ти време намалява още повече, безсънните нощи вероятно също но....усмивките на децата - не могат с нищо да се заменят. Grinning

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Много искам второ дете, винаги съм искала. Знам много добре какво ме очаква, но не ми пука въобще. От децата по-хубаво няма Peace Когато синът ми стане на 3, смятам да започваме да правим нещо по въпроса Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 089
за мен не беше трудно да се реша за второ. все пак като искам 3 трябва първо двете да отметна, нали  Mr. Green живот и здраве, от другата седмица ще съм с 2, при това породени  Mr. Green по план разликата трябваше да е година и 4-5 месеца, но не стана точно така. вс епак и на година и 6 съм доволна - като се сетя колко зор видяхме докато реализираме проект "петра"...

# 5
  • София
  • Мнения: 9 879
Ами решихме се,мислихме няколко месеца,и се решихме.С две деца е по-трудно,но общо взето влезеш ли веднъж в ритъм се свиква.Хубаво е и за самите деца.Когато се роди малката ни дъщеря ,мъжа ми каза:сега вече семейството ни е пълно". Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 248
Аз пък искам две наведнъж!!! Peace Grinning

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Аз пък искам две наведнъж!!! Peace Grinning

Това ми беше мечтата и на мен. Ама вече не искам наведнъж  Naughty

Винаги съм знаела, че искам да имам две деца... Вече повече от половин година опитваме, дано вече ни се получи  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 1 248
Аз пък искам две наведнъж!!! Peace Grinning

Това ми беше мечтата и на мен. Ама вече не искам наведнъж  Naughty

Винаги съм знаела, че искам да имам две деца... Вече повече от половин година опитваме, дано вече ни се получи  Praynig
Сигурна съм, че ще се получи!!!Желая ти успех! Hug

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Сигурна съм, че ще се получи!!!Желая ти успех! Hug

Мерси  Hug . И аз съм уверена, че ще стане, но не ми се чака повече  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 36 050
Трудно.
Години на ред се 'ослушвах' и отлагат, когато поисках - нестана и явно никога няма да стане.
Така, че много много не се чудете. Тази работа със сметки и планове не става.

# 11
  • Мнения: 174
Второто ми дете го правех ме почти 2 години но пък сега съм толкова щастлива разбрах че всичко това ми е липсвало след като голямата е вече на 7 имам си и помощничка в къщи

# 12
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
До миналата година не съм се и замисляла за второ. След това ми стана фикс идея-толкова много го исках. Слава богу след 5 месеца опити се получи.Мъжът ми нямаше търпение да се похвали - всички разбраха веднага щом лекарят ми потвърди  ooooh!
Пожелавам си всичко да мине благополучно до края, а на вас - желанието ви да се сбъдне  Hug

# 13
  • Мнения: 545
Винаги сме искали да имаме 2 деца (поне след като заговорихме за семейство). Въпросът при нас беше "кога", а не "дали".

# 14
  • Мнения: 3 456
Още не съм се решила.

# 15
  • Мнения: 274
Много трудно се реших за второ дете- след 7 години. През цялато това време тръбях наляво и надясно, че не искам друго дете . И изведнъж през лятото на 2006 започнах да се заглеждам по майки с колички и  ми се прииска пак да стана майка. Замислих  се по въпроса , че вече не  съм на 25,а  на 33 и че може би няма да успея да забременея веднага, да минат години и да стане прекалено късно. И поиках на мига да забременеяи много се страхувах от това , че няма да успея. За моя радост успях след 2 месеца опити и сега съм щастливо бременна в 7 месец и с нетърпение очаквам да ми се роди живо и здраво бебе.
Желая успех на всички мами , решили да имат още едно дете! Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз се реших много лесно, но много трудно стана /то още не е станало съвсем, но дай Боже, всичко да е наред докрай/. Така че, като мислите за второ, не приемайте, че то е даденост и само да решите и хоп...бебето ще е готово. Божа работа.

# 17
  • Мнения: 2 631
Лесно! Peace
Просто винаги сме искали две деца. След като се роди синът ни, преценихме, каква разлика искаме между двете деца - като дойде времето, направихме второто.
Обаче това че второто дете се гледа по-лесно при нас не важи. Вярно е, че вече имаш опит, но дъщеря ни просто е по-емоционална -ревеше повече като бебе, иска повече внимание и пр.

Нито за миг не съжалявам, че имам две деца - и то разнополови!!! Heart Eyes Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 364
Все още не мога да се реша.

# 19
  • Мнения: 5 391
Вече искам 2-ро, синът ми е на година.
Ама още не сме започнали съвсем серизно с опитите.

# 20
  • Мнения: 24 467
Хич!
Ние вървим по план.
Оженихме се преди 10 години на 01.08, защото искахме със сигурност да е топло и да не ни вали дъжд. Така си беше- жега и половина, ама аз обичам жегите!
Решихме първото дете да се роди през януари, 2000 г., че ако се окаже по- ... да речем ограниченичко лесно да си смята годината или пък на колко е години. Е, биваше да е и на първи, ама на, туй не го уцелихме.
Второто дете бяхме си планирали да се роди и да го погледам някой друг месец в къщи, когато първото е в първи клас, че да помагам и така си се получи.
Никога не сме искали да оставаме без деца или само с едно дете. Причините са много, да не ви занимавам.
Този въпрос с децата го обсъдихме още преди да се оженим. Че това е много важно, ако сме на различно мнение по толкова важни въпроси как ще решаваме останалите?
Само за пола не се споразумяхме, мама си поръча две момченца, а тати- по един вид от всяко. Те, децата, нали повече мама си слушат, та така...

# 21
  • София
  • Мнения: 245
Винаги сме искали да имаме 2 деца (поне след като заговорихме за семейство). Въпросът при нас беше "кога", а не "дали".
Peace И ние така. Сега го чакам с нетърпение, дано всичко да е наред  Praynig
За гледането още нищо не мога да кажа, освен че на този етап се чувствам много спокойна и подготвена, но живот и здраве като се роди, може и друго да запея  Simple Smile
Успех!

# 22
  • Мнения: 3 334

и аз така Wink

# 23
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ако се има предвид разликата, мнооооооого трудно !Винаги съм искала две деца , с първото много избързах , затова исках  второто да е тогава ,когато се чувствам готова  !

# 24
  • Мнения: 4 451
Никак даже. С мъжа ми винаги сме си мечтали за 3 деца и мислим да си изпълним плана. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 264
Винаги съм искала две деца. Мъжът ми се запъваше за второ - как ще ги гледаме двете, трябват повече финанси и т.н. Миналата година февруари месец направо се побърках - исках второ детенце и туйто!  Mr. Green Исках бебе, исках да гушкам бебе, да ми мирише на бебе, някой да ми се хили с беззъба усмивка, да рита, да гука и прочее.  smile3504 Та следващия месец бях вече бременна и сега си имам двенки -  Ния на 4 г. и Бобчо на 5 месеца. Децата ми са разкошни, каката е страшно добричка, бебчо е много спокоен, като котенце се гали. Та струваше си всичко и двете секциа и проблемите с шева и неспането и опадалата коса и липсата на каквото и да било време и килцата в повече, ама нали няма да е все така?!  newsm62 И девте ми деца са много искани и с мерак правени.  newsm51От децата по-хубаво нема!  newsm04

# 26
  • Мнения: 469
Още като се оженихме исках поне две деца.Сега искам три Crazy
Втория път е още по-хубаво.Много по-спокойно се чувствам.След първото раждане ми беше доста трудно.Непрекъснато се тревожех дали правя това или онова,както трябва.Чудех се дали съм добра майка и се обвинявах за несполуките.
Сега нищо подобно просто съм сигурна в себе си и мога спокойно да се радвам на бебчо и на кака.
Пожелавам на всички да изпитат щастието да имат две или повече дечица. Hug

# 27
  • Мнения: 388
Ние също много искахме две деца и в момента,в който разбрах,че съм бременна втория път, много се зарадвахме с мъжа ми и сме го чакали бебето с такова нетърпение и щастие,както първото дете сме чакали.Тогава,когато разбрах,че съм бременна, дъщеря ми беше едва на 1 година и 5 месеца.Дори на моменти си мечтаем и за трето Crazy,но едва ли ще си осъществим тези мераци,поне на този етап.

# 28
  • Мнения: 1 877
Никак!Просто винаги сме искали да имаме най-малко две деца.Но не мога да кажа,че е по-лесно.Особено като си ги гледаме сами и двамата...Не съжаляваме обаче нито за миг!

# 29
  • Мнения: 2 746
Ами 7 години го обмисляхме второто.И.... то пък взе че стана още на първия месец от опитите Laughing

# 30
  • Мнения: 1 931
Преди мислехме за 3,но аз се разколебавам сега,двете дечица ми стигат. Мъжа ми си иска трето.Плановете за първото бяха за 2006,ама тогава се роди второто. Затова не искам да правя планове за деца. Ако е рекъл господ и трето ще имаме.

# 31
  • Мнения: 752
Винаги съм искала поне две деца. Един месец след като родих първото (само да кажа, че беше ужасно трудно и мъчително раждане), вече исках второ. Разликата им е 2 години и засега ни е малко трудно, защото малката има здравословни проблеми. Но по-голямо щастие от две деца няма (сигурно само ако са три  Laughing). Засега малко се дърпам за трето, но ..... ще видим.

# 32
  • Мнения: 2 015
Ние сме три деца и знам колко е хубаво да сте много, но аз смятам, че май така и ще си останем с едно, ако сме на това финансово положение.

# 33
  • Мнения: 4 621
Не мисля, че ще се реша  Thinking

# 34
  • Мнения: 54
Много трудно се навих за второ. Бях поставила едни условия на таткото и след като и жилището сменихме нямаше къде да мърдам. А и баткото и той се молеше да има брато-сестричка Joy Напаривме си план кога точно искаме да се роди. Тате държеше на зодията. И .... стана от първия опит и то по план  Joy

# 35
  • Мнения: 28
Знаех  че ще  имам второ дете веднага щом видах и гушнах първото.Сега го очакваме с нетърпение.
Мъжът ми също беше на това мнение и дори не искаше да чакаме много ,защото разликата межу него и брат му е  голяма .

# 36
  • Мнения: 135
Много лесно се решихме на второ. Не сме го планирали кога да бъде, просто в един момент и двамата го поискахме и то стана бързо. По-интересното е, че сега съм се решила на 3-то. И него не сме го мислили предварително, просто в един момент и двамата с мъжа ми го поискахме. Надявам се да стане лесно, понеже вече съм на 38 и няма за кога да отлагаме.
Така, че аз не съм си планирала децата, а решението е идвало спонтанно (което е по-скоро хормон, отколкото разум).  Laughing

# 37
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Вече се реших, защото искам две деца, а времето си върви  Sunglasses
Сега правим опити за второ  Peace

# 38
  • Мнения: 14 133
Не мисля, че ще се реша  Thinking
И аз..... Thinking

# 39
  • Мнения: 110
Ние много искахме второ дете и сега се радваме на две дъщерички.Но с двете деца ни е по-трудно отколкото с едно - отговорностите се удвояват,а и като няма кой да ни помага започваме да се изнервяме с таткото,но важното е децата да растат здрави и весели. Laughing

# 40
  • Мнения: 4 965
На нас двете девойки са ни "подарък" от съдбата.
Сега искаме 3-то, но също сме на етапа "кога, а не дали".

# 41
  • София
  • Мнения: 3 064
Винаги сме искали повече от едно дете. Две, а може и три, стига да има условия за това. И понеже първото доста се забави, второто - когато стане Peace Няма време за губене, защото не сме първа младост, и ако пак минат 5 години...

# 42
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Първото дойде непланирано ,но много му се радвахме.Винаги сме искали 2, и решихме разликата да е  5г.за да се гледат по-лесно.Сега живот и здраве разликата ще е около 4г. и 7 м.Ако бъде и момиче съвсем ще сме изпълнили плана.

# 43
  • Мнения: 105
Винаги сме искали повече от едно дете. Две, а може и три, стига да има условия за това. И понеже първото доста се забави, второто - когато стане Peace Няма време за губене, защото не сме първа младост, и ако пак минат 5 години...
newsm10 newsm10 newsm10
Айде бе - младост- не младост  Wink - с всяко следващо детенце ще се подмладяваме  Wink
Имате да ни догонвате...при нас второто пък се позабави , но и нашите мисли се въртят около "тройка кебапчета"!

# 44
  • Мнения: 656
Все още не съм се решила

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 13:04 от lili28

# 45
  • Мнения: 884
Трудно се реших-трябваха ми 10 години, но за трето съм се решила от сега Simple Smile

# 46
  • Мнения: 465
С голямо желание винаги съм искала две, макар че се позабавих малко (9г. Wink)

# 47
  • Мнения: 256
По принцип - не!Винаги сме искали 2 деца, само дето аз исках да изчакаме докато Вики порасне малко, ама на мен вече не ми се чака изведнъж много ми се прииска пак да гушкам едно сладко бебче.И дано скоро стане и да бъде с панделки.

# 48
  • Мнения: 2 631
Момичета, така се радвам, че доста от вас сериозно мислят и за трето детенце! Hug

От сърце пожелавам на всички ви, да се реализират с лекота всичките ви желания - за брой дечица, разлика във възрастта, пол...! Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 3 452
Да. За мен е трудно- много искам, но има неща, които много ме притесняват.

# 50
  • Мнения: 3 478
Ами желанието ми беше винаги да са с малка разлика, в деня в който родих знаех че ще действаме бързо и за второто  Mr. Green. Сега съм в процес да уговарям мъжо за трето, ама той нещо не се дава.

# 51
  • Мнения: 11 607
Защо няма анкета????

Не, не ни бе трудно! Както не ни бе трудно и за трето..... Аз искам да продължим с децата след известно време обаче......

# 52
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Аз винаги съм искала второ дете. Синчето ми е на 3 месеца, а аз отсега съм започнала да навивам любимия за второ. Той смята, че 2 деца не е добър вариант - или 1, или 3  Joy
Дано стигнем до втория вариант  Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 633
Винаги сме искали две деца.

# 54
  • Мнения: 96
От малка съм си мечтала да имам две деца, а напоследък се замислям и за трето

# 55
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Водех агитации на мъжа ми близо година,въпреки че и аз не бях толкова убедена че го искам/имах нужда от кураж/.Сега ,ако Дай Боже всичко е наред и родя живо и здраво детенце,ще бъда най-щастливата жена на света.Това ще направи живота ми пълноценен. Blush

# 56
  • Мнения: 2 498
Трябваха ми 7 год. да се навия за второ детенце.....с 2 деца е по-трудно, но пък по- интересно, но не съм съгласна , че второто дете се гледа по-лесно....както съм гледала първото и съм треперила над него, така и при второто....а за трето никога няма да се навия.....да са ми живи и здрави двечките и Господ да ми ги пази....

# 57
  • София
  • Мнения: 3 871
Винаги сме искали две деца и живот и здраве след 4 месеца ще се радваме на още едно бебче.

# 58
  • Мнения: 169
не , много лесно , сега плануваме трето Hug

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами ние нищо не решихме, Господ така реши. Синът ни беше на 7 месеца, когато се оказа, че пак съм бременна. Винаги сме искали повече от 1 дете, но не и с такава малка разлика (живот и здраве 1г. и 3м.). Но след като бременността беше факт, за два-три дни свикнахме  с мисълта и толкова. Сега чакаме дъщеричката с голямо нетърпение и сме много щастливи. Hug

# 60
  • Мнения: 426
Винаги съм искала 3 деца. И все си мисля, че накрая ще си остана само с едно диваче.

# 61
  • Мнения: 576
Незнам дали някога ще се реша за второ дете newsm78

# 62
  • Мнения: 8
Трябваха ми 7 год. да се навия за второ детенце.....с 2 деца е по-трудно, но пък по- интересно, но не съм съгласна , че второто дете се гледа по-лесно....както съм гледала първото и съм треперила над него, така и при второто....а за трето никога няма да се навия.....да са ми живи и здрави двечките и Господ да ми ги пази....
И аз така. И двете ми деца са планирани. С каката видях много зор първите 2.5 години, затова доста се дърпах за второ, но сега съм много щастлива. Той е много кротък, хапва си, спи си, просто бебе мечта. А пък каката мног помага и много си играе с него.

# 63
  • Мнения: 80
Трудно забременях първия път, но от тогава искам поне три деца. Синът ми е на 1г. и 2 м. и вече сам бременна в трети месец почти. Винаги сме говорили с съпруга ми че първите две трябва да са с малка разлика а за третото може да почакаме малко.

# 64
  • Мнения: 2 952
  Не се  гледа по-лесно , но защото  моите са със малка разлика....все едно са 2 бебета.Е , ревност няма ....игра ще пада ....заедно израстват и се освобождавам от бебешки работи  Mr. Green , дрехи и колички минават от  единия  на  другия и оттам навън , нищо не пазая .....Та така .....Планувахме го така де ....луди глави .... hahahaУ нас е една малка лудница сега , но тоя период  бързо ще мине и после ще тръгнат и двамата и ще  дръпнат , а аз няма да мисля  за бебета , бременеене.... Simple Smile Искаме  2 само , взеха ни акъла , страх ни хвана чак  hahaha JoyВсе  си викаме - децата не трябва да са повече на брой от  родителите .... hahaha

# 65
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не се отчайвайте и продължавайте да работите за второ, и някой ден ще стане, непременно! Дали се гледат по-лесно или по-трудно зависи от много фактори - пари, жилище, помощ от роднини, темпереманта на децата, характера на майката, ангажираността на бащата и още, и още... просто зависи.
При нас решението за второ дете беше лесно, и двамата винаги сме искали поне две деца. За първото работихме доста време, а второто просто стана - уж се пазехме, но не особено сериозно и бебето се появи. Обаче беще подходящ момент - още не се бях върнала на работа след първото и се ослушвах какво точно да предприема. Съдбата ми посочи какво  Grinning Не е лесно, на моменти трябва поне да се разтрояваш, но си заслужава и не съм съжалила нито за миг.

# 66
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Лесно. Дъщеря ми е поносимо непослушно, и може би за това. Първия път ни отне година и така решихме да започнем с опитите по-рано, а то взе че стана още първия месец. Много се радваме. Дано всичко мине ОК с номер 2.... hahaha

# 67
  • Мнения: 171
Не съм сигурна 4е скоро ще се реша пак  newsm78

# 68
  • Мнения: 720
аз не само 4е се ре6их на 2-ро, а се ре6их и на 3-то  Grinning....да не е лесно но е 4удесно Heart Eyes ...по смело мами Peace

# 69
  • Мнения: 1 555
Да ти кажа исках второ детенце още докато бях бременна в 7 месец със синът ни !!!  За мен това да имаш деца е нещо, което не мога да изразя с думи и макар че е трудничко сега с всеки изминат ден от втората бременност ме изпълва невероятно щастие, молейки се всичко да е наред , което ти го пожелавам и на теб в най-скоро време !   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт