ТРУДНО ЛИ СЕ РЕШИХТЕ ЗА ВТОРО

  • 2 781
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 269
Много трудно се реших за второ дете- след 7 години. През цялато това време тръбях наляво и надясно, че не искам друго дете . И изведнъж през лятото на 2006 започнах да се заглеждам по майки с колички и  ми се прииска пак да стана майка. Замислих  се по въпроса , че вече не  съм на 25,а  на 33 и че може би няма да успея да забременея веднага, да минат години и да стане прекалено късно. И поиках на мига да забременеяи много се страхувах от това , че няма да успея. За моя радост успях след 2 месеца опити и сега съм щастливо бременна в 7 месец и с нетърпение очаквам да ми се роди живо и здраво бебе.
Желая успех на всички мами , решили да имат още едно дете! Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз се реших много лесно, но много трудно стана /то още не е станало съвсем, но дай Боже, всичко да е наред докрай/. Така че, като мислите за второ, не приемайте, че то е даденост и само да решите и хоп...бебето ще е готово. Божа работа.

# 17
  • Мнения: 2 631
Лесно! Peace
Просто винаги сме искали две деца. След като се роди синът ни, преценихме, каква разлика искаме между двете деца - като дойде времето, направихме второто.
Обаче това че второто дете се гледа по-лесно при нас не важи. Вярно е, че вече имаш опит, но дъщеря ни просто е по-емоционална -ревеше повече като бебе, иска повече внимание и пр.

Нито за миг не съжалявам, че имам две деца - и то разнополови!!! Heart Eyes Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 364
Все още не мога да се реша.

# 19
  • Мнения: 5 391
Вече искам 2-ро, синът ми е на година.
Ама още не сме започнали съвсем серизно с опитите.

# 20
  • Мнения: 24 467
Хич!
Ние вървим по план.
Оженихме се преди 10 години на 01.08, защото искахме със сигурност да е топло и да не ни вали дъжд. Така си беше- жега и половина, ама аз обичам жегите!
Решихме първото дете да се роди през януари, 2000 г., че ако се окаже по- ... да речем ограниченичко лесно да си смята годината или пък на колко е години. Е, биваше да е и на първи, ама на, туй не го уцелихме.
Второто дете бяхме си планирали да се роди и да го погледам някой друг месец в къщи, когато първото е в първи клас, че да помагам и така си се получи.
Никога не сме искали да оставаме без деца или само с едно дете. Причините са много, да не ви занимавам.
Този въпрос с децата го обсъдихме още преди да се оженим. Че това е много важно, ако сме на различно мнение по толкова важни въпроси как ще решаваме останалите?
Само за пола не се споразумяхме, мама си поръча две момченца, а тати- по един вид от всяко. Те, децата, нали повече мама си слушат, та така...

# 21
  • София
  • Мнения: 245
Винаги сме искали да имаме 2 деца (поне след като заговорихме за семейство). Въпросът при нас беше "кога", а не "дали".
Peace И ние така. Сега го чакам с нетърпение, дано всичко да е наред  Praynig
За гледането още нищо не мога да кажа, освен че на този етап се чувствам много спокойна и подготвена, но живот и здраве като се роди, може и друго да запея  Simple Smile
Успех!

# 22
  • Мнения: 3 334

и аз така Wink

# 23
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ако се има предвид разликата, мнооооооого трудно !Винаги съм искала две деца , с първото много избързах , затова исках  второто да е тогава ,когато се чувствам готова  !

# 24
  • Мнения: 4 451
Никак даже. С мъжа ми винаги сме си мечтали за 3 деца и мислим да си изпълним плана. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 264
Винаги съм искала две деца. Мъжът ми се запъваше за второ - как ще ги гледаме двете, трябват повече финанси и т.н. Миналата година февруари месец направо се побърках - исках второ детенце и туйто!  Mr. Green Исках бебе, исках да гушкам бебе, да ми мирише на бебе, някой да ми се хили с беззъба усмивка, да рита, да гука и прочее.  smile3504 Та следващия месец бях вече бременна и сега си имам двенки -  Ния на 4 г. и Бобчо на 5 месеца. Децата ми са разкошни, каката е страшно добричка, бебчо е много спокоен, като котенце се гали. Та струваше си всичко и двете секциа и проблемите с шева и неспането и опадалата коса и липсата на каквото и да било време и килцата в повече, ама нали няма да е все така?!  newsm62 И девте ми деца са много искани и с мерак правени.  newsm51От децата по-хубаво нема!  newsm04

# 26
  • Мнения: 469
Още като се оженихме исках поне две деца.Сега искам три Crazy
Втория път е още по-хубаво.Много по-спокойно се чувствам.След първото раждане ми беше доста трудно.Непрекъснато се тревожех дали правя това или онова,както трябва.Чудех се дали съм добра майка и се обвинявах за несполуките.
Сега нищо подобно просто съм сигурна в себе си и мога спокойно да се радвам на бебчо и на кака.
Пожелавам на всички да изпитат щастието да имат две или повече дечица. Hug

# 27
  • Мнения: 388
Ние също много искахме две деца и в момента,в който разбрах,че съм бременна втория път, много се зарадвахме с мъжа ми и сме го чакали бебето с такова нетърпение и щастие,както първото дете сме чакали.Тогава,когато разбрах,че съм бременна, дъщеря ми беше едва на 1 година и 5 месеца.Дори на моменти си мечтаем и за трето Crazy,но едва ли ще си осъществим тези мераци,поне на този етап.

# 28
  • Мнения: 1 877
Никак!Просто винаги сме искали да имаме най-малко две деца.Но не мога да кажа,че е по-лесно.Особено като си ги гледаме сами и двамата...Не съжаляваме обаче нито за миг!

# 29
  • Мнения: 2 746
Ами 7 години го обмисляхме второто.И.... то пък взе че стана още на първия месец от опитите Laughing

Общи условия

Активация на акаунт