Помпи за кърма

  • 1 548
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 545
При мен помогна само Авент - преди това си взех една тип спринцовка за пет лева и не помагаше, после ми услужиха с една на Чико за 26 лв и тя нямаше ефект - авент е скъпа, но всеки лев си заслужава. В началото и аз не исках и да чуя за скъпа помпа и си мислех, че е прахосване на пари, но опитът ми ме убеди, че в този случай цената има определено значение.

# 16
  • Мнения: 105
И моята е на Чико. Много съм доволна, вече втори месец я ползвам. Първите дни след раждането имах такава от 5 лв. Истински ужас беше с нея.

# 17
  • Мнения: 617
На Чико!

# 18
  • София
  • Мнения: 721
Изобщо да не ти хрумва да пестиш точно от помпата - АВЕНТ Peace

# 19
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И аз ползвах помпата на Авент  и останах много доволна Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 389
Авент.

# 21
  • Мнения: 502
Купи си помпата на Авент, много майки са доволни. Само дано не си като мен. Нито с Авент ръчна, нито с НУК електрическа можах да изцедя и капка. Иначе още кърмя.

# 22
# 23
  • Мнения: 6
Помпата на Авент е страхотна. Вече 4-ти месец я ползвам,защото малката не искаше да суче, и все още е само на кърма.

# 24
# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря ви за отгорите момичета.Помогнахте ми с избора.Тъй като малко съм ограничена със средствата.Но ще си купя на Авент. Simple Smile
А всъщност смяташ ли, че помпата ще ти е нужна? Тя не е необходимо условие за кърмене - особено ако ще си гледаш бебето основно сама, няма да се връщаш на работа или да ходиш на лекции или нещо друго, което да изисква регулярно оставяне на изцедено мляко. Особено щом финансово ти представлява проблем купуването на Авент, е разумно да изчакаш да видиш дали ще ти се наложи да ползваш помпа - голяма част от майките кърмят, без да са я ползвали никога (и аз съм от тази група, а дъщеря ми е кърмаче на 2г4м). При добро начало на кърменето обикновено ням анужда от никакви помощни средства - а и помпа може да се купи без никакъв проблем в случай на нужда.
Може да обмислиш варианта и за помпата на Нук - цената й е 65лв, а по нищо не отстъпва на авентската и също има силиконова масажна вложка).

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
На мен помпа не ми беше необходима. Кърмих 9 месеца, отказа се по негово желание  Cry
Най - добрата помпа е бебо!  Wink

# 27
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ползвала съм на Авент + обикновената помпа, тип спринцовка. И двете са ми удобни. Но Авент е по добрата!!!

# 28
  • Мнения: 42
Здравейте,момичета!
Hedra,наистина ще си гледкам бебето вкъщи.Няма да ходя да уча или да се връщам на работа.Но бих искала да се подготвя за всеки случай.Вярно че може да не ми е нужна а пък и при различните хора е различно.Но съм чувала че в някои родилни домове не ти обясняват как да кърмиш(така съм чела в някои теми).Аз горе долу съм чела как е правилно,но то като се бебето на практика е различно.Искрено се надявам че ще си го кърмя самичка без да се наложи да се цедя,но...А и все пак ще ми е първото.А подучувам че моите хора се гласят да ми купуват тази от 5лв.
Е благодаря ви момичета за отговорите ви.Аз вече ще си имам едно на наум.

# 29
  • Мнения: 332
Ако не беше помпата на Авент едва ли щях да кърмя Хари, защото не можех да се изцеждам. С нейна помощ изкарах до 7 месец ( е към края не е имало нужда да се цедя, но говоря принципно)

Общи условия

Активация на акаунт