Чакаме по едно, две или три ... - АПРИЛ щедър е, нали

  • 13 415
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
Здравейте милички иаз да се похваля с бебе вече...
На 19.04 в Шейново в 15:25 изплака бебе Ема,която тогава тежеше 3350 и беше дълга 50 см....тя е много добре,от вчера сме си вкъщи...застояхме се повече в болницата първо защото преносих с 9 дни и второ защото не с бебето имаше проблем а с майка му...наложи  ми се кръвопреливане 2 банки кръв и една плазма,заради хемуглобина ми коиот падна до 67,сега пия желязо,но важното е че беба е добре и че сме си вкъщи,кърмим се успешно и си създаваме режим Simple Smile
Успях да срещна Zazu1 в Шейново,беше се поизмъчила милата,но изглеждаше добре,надявам се скоро да са вкъщи
Честито на всички новородили мами

# 256
  • Мнения: 85
Леле като чета коментарите ви за храната чак смешно ми става. Ние живеем точно срещу болницата и викам на таткото да идва да ни носи манджа ако има нужда. Не е зле да поотслабнем, ама нали все пак за кърма и въстановяване трябват сили. Аз не съм от най-ящните, но все пак ако искат нека нашите мами Ларсен и Хриси да споделят за храната в Окръжна, а също и за режима като цяло и по-специално за свижданията-по всяко време ли може да се излиза или само в определени часове?

# 257
  • В реалността
  • Мнения: 214
И след прегледа преди малко пак нямам никакъв напредък. Вече със сигурност петък сутринта ще ми предизвикват раждане с ПРОСТИН - вагинално. На някого слагали ли са му и можете ли да ми кажете нещо повече. При положение, че нямам и 1 см разкритие задължително ли ще е по-продължително раждането? Аз се ровя в нет-а, но ми се иска да чуя още мнения. Вече взе да ме хваща шубето, а досега бях учудващо спокойна. Отивам да се мъча да поспя, но като се знам само ще се въртя цяла нощ Sad

# 258
  • Мнения: 221

 Аз не съм от най-ящните, но все пак ако искат нека нашите мами Ларсен и Хриси да споделят за храната в Окръжна, а също и за режима като цяло и по-специално за свижданията-по всяко време ли може да се излиза или само в определени часове?
Дени,аз лично не се  възползвах от храната в болницата,само чая сутрин си взимах и евентуално закуската към чая ако ми хареса.Обяд и вечеря от вкъщи ми носеха.Може да се виждаш с близки по всяко време,звънват ти на телефона и  излизаш в коридорчето пред приемната.Ако е хубаво времето и навън дори можеш да излезеш.
Честито на новите мами -az_sunny  и alegragloria  -здрави и кротки бебчета и много щастие. smile3525
Ние Еспумизана го даваме с лъжичка,като не го сипвам направо,а чакам тя да си го изцока като леко накланям само лъжичката .Иначе ако го сипя тя започва да вади езичето като при цокане и го изплюва. Пробвайте.
Днес и ние бяхме на първа консултация-наддали сме 400 гр. за две седмици и сме пораснали 1 см. Peace

# 259
  • София
  • Мнения: 529
Да е жива и здрава Ема на мама alegragloria!
az_sunny, честита ти принцеса Деница!


ara75, а нормално ли е вече да не цедя или да цедя много по-малко от първите дни ? Сега цедя от гърдата от която съм кърмила по 20-30 мл., а преди по 70-80 мл. и се чудя да не би да ми намалява кърмата ? newsm78

Не се притеснявай - нормално е. Даже късметлийка ми се виждаш, че толкова бързо се регулира лактацията ти. Без препълнени гърди, запушване на канали  и т.н. Първите дни бебка е изяждала много малки количества, а гърдите са произвеждали много и си цедила по 80 мл. Сега тя папа повече и остава по-малко за цедене.
Явно сега е в период на нужда от повече мляко - и тя си го получава с по-честото кърмене. Съответно гърдите ще се стимулират повече и още утре ще започнат да предлагат повече мляко спрямо увеличеното търсене!
ГЕНИАЛНО го е измислила природата, а? Hug

hristina_k
, колко се дохранвате? Опитай с често кърмене да махнеш добавката. Няколко дни може само на гърдите ти да виси, но си заслужава! Hug

За храненето - аз също избягвам газообразуващи храни, алергизиращи (ягоди, фъстъци, цитруси). Намалих шоколада (не мога да си наложа да го спра  Embarassed ), не пия газирано и сокове, избягвам колбаси, храни в които има консерванти, ...
Всъщност гледам да се храня здравословно, даже много по-стриктно, отколкото като бременеех. Все пак плацентата предпазва донякъде, но в кърмата преминава всичко Rolling Eyes
С течение на времето постепенно ще вкарам и тези неща в менюто, само ще следя за реакции при бебка. Ако всичко е наред - ограниченията ще отпаднат.
Още ми е пресен спомена какви колики предизвиках на Ида (беше на 1-2 месеца) след пакет пуканки... #2gunfire Sick #2gunfire

jane_sk, на приятелката ми с по 1/2 таблетка й предизвикаха раждането и на двете дечица. И двата пъти раждането мина леко, бързо  и без усложнения! Успех на теб!!!

# 260
  • Попово
  • Мнения: 687
Честито на новите мами -az_sunny  и alegragloria  да са здрави и щастливи бебешорите Heart Eyes
Теволере успех утре и да се гушкате с беба за вечеря  Praynig jane_sk трябва да си спокойна и всичко ще е наред с теб и бебчето  bouquet

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Честито на новите мами, гушнали своите бебоци  bouquet
и кураж и търпение на неродилите все още Peace
Така като гледам само Алегория, за малко да ми бие рекорда по преносване - по реален термин е 10 дни, така че всички психо екстри съм ги манала - забравят се толкова бързо... Пжелавам ви с желание да тичате към родилното като му дойде времето и изобщо да не се притеснявате Peace

За Еспумизана - освен и аз да се пробвам с лъжичка newsm78 Вие по колко какпки давате? Аз последно и давах по 10-ина. Но забелязвам, че покрай капките, които давам с шише, вече отказва да пие и вода от шише. Знае маймунката, че може да я излъжа и стиска муцунка.

А да итам пиете ли някакви витамини? Аз вече усещам недостиг и се чудя дали да не пия витамините от бременеенето?

Иии по колко време се кърмите вече? Ние от няколко дни започнахме да папаме по 10 минутки само и се чудя дали се усъвършенстваме или не ни се яде, или пък няма каво newsm78
 

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 09:28 от benitta

# 262
  • Мнения: 635
tevolere и  jane_sk , пожелавам ви успех , само да сте спокойни !  Пожелавам ви много леко раждане и здрави и красиви бебчета !
Ще чакаме утре новини от вас ! Стискам палци ! 
На мен днес ми е термина , но нищо, даже вчера направих една разходка от 2,30 ч. но нищо, малко ме наболява кръста , и корема , но не усещам такова неща като описаните контракции , и аз незнам какво да чакам ! Дано да тръгне тия дни, че не искам да чакам вече !

# 263
  • Мнения: 7 415
San_ya хиляди благодарности   bouquet   bouquet   bouquet

благодарение на обяснението ти (най - вече аако не беше написала ти нямаше да нося на баткотот кта за реждане и щяха да ме върнат) цялата процедура и ходенето в общината и социалното ми отне 1 час и то с предвижването от едното до другото място.

Само където аз отидох направо в службата която е на П.Д.Петков защото живея много близо но забравих да попитам там ли трябва да съм но щом ми ги приеха значи сигурно съм там по район.

Още веднъж благодаря  Hug

Може ли въпрос за болничните Тези които сте по отдавна в болнични можете ли да ми кажете при положение че моите са от 7ми март, кога мога да си очаквам парите  newsm78  newsm78

Мерси  Sunglasses
                   Болничните се внасят от работодателя в НОИ след като се платят осигуровките на всички работещи при него.Това става обикновено от 1 до 10 число на всеки следващ месец.В твоя случай няма значение от кога ти е болничния, внесен е след 31 март със сигурност.Пари най-рано след 30 дни т.с. към 10 май.  bouquet

# 264
  • Мнения: 228
tevolere и  jane_sk, и от мен имате най - искрени пожелания за бързо и безпроблемно раждане!!!!!

Снощи почти бях на път да тръгвам към родилното (около 1 часа посреднощ  преброих няколко сериозни контракции на около 10 мин.), когато синът ми с писък се събуди с нечовешки болки в ушите. Цяла нощ топлих капки, кърпи, давах обезболяващи... горкото, така се превиваше, а нищо не помогна!!! Накрая в 4 часа му дадох 20 капки течен аналгин от този, който съм си приготвила в багажа за родилното, и той миличкия заспа след 10 мин. Като си легнах, се замислих, че аз май щях да раждам, ама в 4,30 часа вече нямаше и спомен от родова дейност.... как стана това, и сега не мога да се начудя  newsm78 Дали са били фалшиви сигналите, или тревогата по сина ми ги стопира, така и не разбрах. Само едно е сигурно: в момента се чувствам като в петия месец и май няма да се ражда.... А детето в момента е на лекар с баба си; дано да му изпишат по - сериозен антибиотик, защото болката в ушите може да се сравнява само с тази при болен зъб....  Стискайте палци миличкия да се оправи по - бързо, а мама да го зарадва по - скоро с малко братче !

# 265
  • Мнения: 635
Sve_dim - дано се оправи твоето момченце! Ти поне знаеш какво е контракции , а аз като незнам ! Така ме боли корема днес и кръстта и се чудя от какво ? Би ли обяснила някак какво е точно контракция, сега ме боли корема все едно ми идва , понеже имам много болезнена М по принцип !

# 266
  • Мнения: 228
Ами, Клер, както си го описала, точно това е! Хайде, стискам палци! На колко минути са ти болките (нали не те боли непрекъснато) и Георгиев кога ти каза да му се обадиш (понеже аз съм второ раждане, на мен каза: когато контракциите станат на 10 мин. да му звъня; явно очаква при мен да е по - бързо...). Доколкото знам, нормално е станат ли на 8 мин., да му се обадиш. Ако искаш, пробвай теста с изпиването на Н-шпа или Бускулизин - ако ти мине до 15 - 20 мин., значи раждането не е започнало; НО ако все още те боли: вземай багажа и марш в АГ-то  Peace

# 267
  • Мнения: 367
добро утро и от нас

честито на новите мами

ние снощи не сме спали от тези колики. така се мъчи милата, че едва не ревнах с нея. само на цицата се успокоява и резултата после е повръщане. от няколко дена сме така или на цицата или с залъгалката. в началото си мислех, че не и достига кърмата и затова иска все да суче, но след като вече повръща след като прекали с яденето го свързвам с това, че само по този начин и се успокояват болките от коликите. и по корем върху мен не иска. понеделник ще пристигнат капките от гърция да видим какво ще стане с тях. днес една мама от парка където се разхождам ще ми даде да пробвам и капките бейби нос. ние нали взехме саб симплекс и ефекта беше само запек  Confused

бенита пробваи да даваш с капкомер. аз си купих от аптеката и се родих с него. когато не искаше да суче и заспиваше заради жълтеницата се цедях и не поемаше със шише, защото спи и така почнах с капкомера. доста бавно става за даването на кърма, но в случая на теб ще ти свърши страхотна работа. ако видиш че не преглъща стисни нослето за да и спре за малко притока на въздух и тя като си го поемя през устата ще глътне това което е вътре.

за тая млечица кадето все пишете. не знам защо, но аз не се притеснявам. решила съм че на нас това няма да ни се случи и така. езичето и побелява след кърмене, но като и дам малко вода с лъжичка се измива (аз не и давам след всяко кърмене а само по 1-2 пъти за да видя дали се измива и това е)

# 268
  • Мнения: 635
Sve_dim - то ме боли почти постоянно, явно не е това според мен ! Доктора не ми е казъл нищо, според него май няма да се ражда скоро , но незнам ! Ако има нещо ще те уведомя ! Но бебета си ритка , само дето ме боли тоя кръст и корема , но нали ти казвам постоянно ще пробвам с хапчето ! Може да е от сутрешното чистене и вчерашното ходене !

# 269
  • Мнения: 1 114
Бенита, и ние от няколко дни ядеме по 10-ина минути. Даже вчера на едно от кърменията бяха 5 минути. Аз я оставям малко да почине и после пак я пробвам на гърдата. Така сутринта яде още 6-7 минути. И аз се видях в чудо с даването на капките - в шише с вода не ги иска, пробвах да се изцедя и в кърмата ги слагам - пак не иска. Само за капкомера не се бях сетила.

Общи условия

Активация на акаунт