Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 339 067
  • 606
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 21
При мен нямаше особени признаци. Имах нещо като ПМС в дните  около предполагаемата менструация. Седмица след датата на очакваната М почнаха да ме болят гърдите и да ми нарастват, а две седмици по-късно започна ужасното гадене. В деня, в който трябваше да ми дойде М. имах кафеникаво зацапване.

# 436
  • Мнения: 285
Да се запиша и аз! Въпреки,че ми е втора бременност нещата са съвсем различни от първата! Този път знаех,че съм бременна,предчувствах го... 5 ден след закъснението на М направих тест и беше положителен,но 1 седмица по-късно започнаха ужасните неразположения! Гадене,повръщане (по всяко време и от всичко),сърцебиене,проблеми с кръвното и ужасната умора! Заспивах по всяко време,само да подпра глава! Чак сега вече- 18г.с. съм горе-долу добре! Късмет на всички ви!

# 437
  • Мнения: 616
да се разпиша и аз най-накрая  Simple Smile, при мен нямаше никакви изразени признаци дори бях сигурна, че нищо не е станало правих един тест преди да ми закъснее и беше -, после почнах да чувствам ПМС но с доста по-слаби болки и необичайното до този момент за мен болки в гърдите, които се увеличаваха с всеки изминал ден, другото което е че след предполагаемото ову по време на секс не се чувствах комфортно имах чувството че всеки момент ще се напишкам Thinking....направих тест 1 ден след закъснението и показа втора много бледа черта, на другия ден го повторих и вече беше доста по силно изразена и наситена. Бебето стана от втория опит, успех на всички Hug  bouquet Praynig

# 438
Здравейте, И аз да споделя, че може и да ми олекне.Гадене-сутрин най-много, направо се будя от сън, болки в гърдите,станала съм като Памела Андерсън, от което мъжът ми е много доволен, запушен нос и голяма умора.Като пусна чешмата и веднага ми се допишква, а преди си търпях по цял ден.Имам и болки в корема и кръста!Но всичко ще изтърпя в името не детето, ако трябва и на челна стойка ще стоя, че толкова го искам това baby_neutral
И нещо много странно, аз съм си маниячка-чистница, обаче сега ми иде да изхвърля прахосмукачката, да не говорим за бърсане на прах.
А как ми се менят настроенията, не е истина.Все едно имам таралеж в гащите и като ме боцне почвам да викам като луда.Мъжът ми горкия все ми е под ударите- "седни там, сега що седна"-то само се мести милото и ме гледа ей така ShockedА шефа как ми иде да го :2bash/то сега май е моментът, че ще имам извинение/.
Целувки от мен, смучете бонбонки ментови или дъвка, на мен ми помага!

# 439
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте и от мен,
аз влизам във втория месец и при мен признаците са гадене без повръщане; не мога да спя през нощта, само се будя и въртя; гърдите ме наболяват и зърната са чувствителни; въобще не мога да ям сладко, а преди обожавах; също и кафе не мога да пия, гади ми се от него; също така ми е тревожно и притеснено. Май са все нормални неща Simple Smile

# 440
А дали може и аз да се похваля Party При мен всичко беше много неочаквано!Аз имах взети предпазни мерки-имах спирала!И когато зачаках да ми дойде месечният цикъл миналата година мес.август ,той просто не се появи!!!Имах в началото само леко зацапване на бельото и нищо друго!Така си чаках до септември и когато отидах на лекар се оказа,че съм бременна в 8 седмица,а спиралата си беше там-само,че малко поместена!И така след 3 годишна употреба,тоеа чудо на медицината ме беше предало! HugА започна да ми се гади след 3-тият месец!

# 441
  • Мнения: 306
здравейте! дойде ред и аз да се запиша, макар и като съвсем прясна мама. няколко бяха моите признаци, но аз упорито отказвах да повярвам, че съм бременна. много ми се спеше! ама ужасно много, само гледах да полегна, а в същото време вечер изобщо не можех да спя спокойно. само се будех, ставахд о тоалетна (пишакх често, но смятах, че съм настинала  Wink ); много бях нервна, но главното беше, че страшно много ме боляха гърдите. ама то и преди цикъл си ме болят, така че и това не броях като признак. чак на петия ден от закъснението си направих тест (да се чуди човек как съм изтраяла), но аз наистина не вярвах, че е станало. бях дълбоко убедена, че ми предстоят маса изследвания, ходене по мъките...
та така- стана наистина когато не очаквах, успех на всички, които като мен дълго са чели тази темичка и са въздишали, докато накрая видят заветните две чертички! УСПЕХ, МОМИЧЕТА!

# 442
Здравейте,
От няколко седмици чета тази тема, защото бях почти убедена, че моментът е настъпил.
Опитваме се от няколко месеца да станем родители, но нямахме успех. Последният месец обаче усетих много ясно момента на овулация и поработихме здраво около въпросната дата. Още на следващия ден гърдите ми станаха ужасно чувствителни и започнаха да ме болят, а по принцип това не ми се случва. Усетих леко виене на свят и усещане за гадене, но си помислих, че може да си внушавам. Също така на няколко пъти се събуждах към 4 ч. сутринта свежа и изпълнена със сили Simple Smile, а после заспивах в 21ч пред телевизора...
Направих си 3 теста - всичките отрицателни. Вече очаквах нередовният ми цикъл най-после да се появи и да престана да се надявам напразно, но любопитството ме глождеше ужасно много и не можах да изтърпя - направих си нов тест и той излезе положителен Simple Smile Още на следващия ден на ехографа видях и малкото плодно сакче - урааа, ще ставам мамче, ако даде Господ!

# 443
  • Мнения: 697
Още 2-3 дена след датата на зачеването получих ужасни болки в кръста. Тогава още не знаех на какво се дължат, но седмица по-късно положителния тест ми даде отговор на въпроса Simple Smile Иначе почти никакви други симптоми и до момента, не ми се е гадило изобщо, не ми е прилошавало, леко ме понаболяваха гърдите, но тава стана чак към 2ри месец.

# 444
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен. От известно време се радвам на нередовен цикъл, така че реших че и този път лелката си прави гаргара с мен.Шуър чек на втория ден показа една черта и реших че няма нужда да си харча парите за глупости.Не обърнах внимание , че ме боли кръста, яйчниците .Гърдите странно ме болят доста по слабо отколкото обикновено,и аз като вас запсивам в 20часа ,но се събуждам в 4 сутринта.Корема ми се подува ,което не е типично за мен и ми е адски студено,също нетипично студено.И така случайно на 8 ден направих тест ,който даже не погледнах ,знаейки отговора ,но  EFP се появи

# 445
  • Мнения: 920
Здравейте момичета, моите най - ранни симптоми бяха, болки подобни на менструалните, повиши ми се апетита и започна да ми се надува корема с газове, нещо което не ми се беше случвало толкова често, преди Laughing Това преди да си направя теста. После едни болки в гърдите, едно подуване в корема и в началото на втория месец повръщане и гадене Sick, та чак до сега. Peace

# 446
  • Мнения: 30
И аз да се разпиша в тази тема въпреки, че не съм сигурна още какво е.
Знам точно кога ми беше ову-то - 08.04, тъй като ходих на лекар по това време и установиха, че е била тогава. Явно и тогава съм забременяла, защото правихме и секс този тен. Два дни след това започнаха да ме понаболяват гърдите, като при ПМС в началото по-слабо, а 1 седмица преди МЦ болката се засили, но по принцип мен всеки месец си ме болят така по време на ПМС. Иначе никакви симптоми не съм имала, просто си беше все едно ще ми идва. 4-5 дни преди МЦ ме болеше и корема и стомаха, все едно имах газове и киселини едновременно. Аз все още си мислех, че ще ми дойде.
На 23.04 трябваше да ми дойде. Обикновено ми идва винаги навреме с разлика от 1 ден и то много рядко. По това време и гърдите вече не ме боляха много, а обикновено преди да ми дойде спират да ме болят гърдите. След 3 дни си направих тест - оказа се ++, но втората черта беше по-бледа. Следващите 2 дни си направих още 2 теста от друга марка. Всичките бяха ++, а втората черта стана по-ярка. Следващите няколко дни вече ми се гадеше, ама не да повръщам, а само едно такова особено чувство, че ми се повдига. Гърдите пак започнаха да ме болят, както и корема и то доста. Нищо не ми се ядеше и досега е така. Не съм ходила още на лекар, тъй като се паднаха много почивни дни и няма къде да отида на преглед. Вече 9 дни ми закъснява. От 3 дни не ме болят вече гърдите или ме болят много малко, което много ме притеснява.  Незнам дали не го губя, много съм отчаяна  Cry.  А възможно ли е въобще да не съм била бременна?
Сега обаче взе и много да ми се спи и все съм изморена. Все още леко ме понаболява корема все едно ще ми идва, но вече не ми се гади толкова. Чак на 07.05 съм на лекар, а едвам издържам, страх ме е да не прокървя и да го загубя, ако въобще е имало нещо.
Ако има някой който е преживял нещо подобно, нека да ми разкаже, 

# 447
  • Мнения: 825
Спокойно, бе. Сигурно си бременна. Нали не ти е дошло. На мен още първата седмица започна да ми се гади без да повръщам и много ме боляха гърдите.  Още не знаех, че съм бременна. И първите 3 месеца постоянно ме болеше корема, все едно ще ми дойде, но не ми дойде. И всичко си беше наред. Само спокойно, не трябва да се притесняваш.  Hug

# 448
  • Мнения: 30
MARMORANA, брагодаря за успокоението. Аз се притеснявам единствено, че вече много слабо ме болят гърдите. Четах, че това било един от признаците за ранен спонтанен аборт. А преди два дни пак си направих тест и пак си беше положителен. Странна работа!

# 449
Здравейте момичета,
всичко което прочетох ми звучи толкова познато....особено за болките в гърдите. Те и днес ме болят и са много напрегнати. Всъщност така разбрах че "нещо се случва" защото гърдите никога не са ме боляли - нито преди МЦ, нито след.

Общи условия

Активация на акаунт